Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek A vas ni nič sram, da delate za drobiž, ekonomisti pa vam vse poberejo

A vas ni nič sram, da delate za drobiž, ekonomisti pa vam vse poberejo

Ljudje, a vas ni nič sram, ko delate za drobiž, medtem pa se po bankah in vodstvih in še kje drugje pretakajo enormnme količine dobička. Sam sem v ekonomskem poslu že več kot 20 let in se dodobra zavedam kakšen SCAM je kapitalizem.

Ker dobro poznam teren, v življenju še nisem delal ure, tako kot vi, tlačani.

Vi pa si še vedno vcepljajte v glavo razne junaške pesmice “delo krepi človeka, z delom prispevam k družbi”, ste le drobtinice, ki ne zaslužite nič za veliko opravljenega dela.

V kapitalizmu ni časa za občutke sramu. Je treba delat.

vsi smo prišli na svet goli in bosi, zakaj bi moralo biti koga sram, če so nekateri bolj bogati!
kvečjemu ga je lahko, če je še vedno gol in bos…

nova
Uredništvo priporoča

Pred časom je bila na tem forumu provokacija s podobno vsebino.
Na odgovore kot je tvoj, je nekdo napisal, da je to samo tolažba za tiste, ki ne zanjo živeti, si ne upajo tvegati in ne bodo nikoli imeli kaj več.
Čakamo na tovrstna mnenja 🙂

Zakaj bi pa moralo biti ljudi sram? A sploh veš, kaj sram pomeni? Da ti je neprijetno ob spoznanju, da si naredil nekaj kar se ne spodobi, je bilo narobe ali nesramno. Torej, kaj od tega so zakrivili ljudje, ki pošteno delajo, a imajo žal nizke plače?

Vsaj 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} Slovencev je butljev.

Zakaj? Ker se ne vprašajo, kje bodo s svojimi 600-750 evri mesečno čez 20 let…

Ker se ne vprašajo, koliko evrov bodo pri tako nizkih dohodkih lahko sploh prihranili.
Ker se ne vprašajo, koliko mobilnih telefonov, avtov, hladilnikov in pralnih strojev bo treba zamenjati v 20-ih letih.

Ker se ne vprašajo, kaj od omenjenega si bodo lahko sploh privoščili, zamenjali.

Bo že nekako, ane?

V Avstriji pa pade, če redno delaš, še 13- in 14-a plača, ena ni obdavčena, druga pa minimalno.
Matematika za delavca, ki dela v Avstriji: 2 x 1300 evrov x 20 let = 52.000 evrov.

Za nakup garsonjere v Ljubljani to ravno ni, za nekaj rabljenih avtomobilov, ter novih hladilnikov in pralnih strojev (v 20-ih letih) pa vsekakor je!


Mene bi bilo sram lagati in krasti, delavce okoli prenasati, pohlep in pozresnost na plecih drugih brusiti. Pa se za mojo mamo bi me bilo sram, ce bi bila taka sodrga, da je tak drek od cloveka nardila in v svet poslala. Sedi ena.

Jaoooo, kisli možgani….fajn pa je da TVOJE smeti odpeljejo ane, pa rit ti bo tudi nekdo nekoč brisal, ki služi minimalca……fuj, podn od človeka.

A si dobil odpoved kljub svojim 20-letnem ekonomskem poslu zaradi nesposobnosti morda, da pljuvaš po nekateroh dašanjih bankah in današnjih vodstvih? Pojma nimaš – nekater današnji res rešujejo drek od tistih, ki so prej 20 let srali, ja.

Tako da ne meči vseh v en in isti koš. Ja?

New Report

Close