Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

"Privatniki"

Default avatar

Kurja Pamet

Ne zahtevam, pojasnjujem. Pred desetimi leti sem za delo na istem področju izdajala mesečni račun v višini 2.500 eur. Danes so se razmere spremenile. Čeprav imam znanja 10 x več in tudi delam mnogo bolje, hitreje in količinsko okvirju treh zaposlenih, lahko danes izdam račun zgolj za 1000 eur. Seveda iščem službo druge, a je žal povsod enaka zgodba. Poudarjam, da se ne pritožujem, samo pojasnjujem razmere. Seveda bi lahko vse skupaj opustila in se širokoustila, da ni dela, da ne dobim službe, ampak medtem ko iščem rešitev, pač delam to, v čemer sem odlična.
Default avatar

res imaš pravo ime

Kurja pamet je napisal/a:
Izjemno zanimivo mi je poslušati/brati mnenja ljudi, ki tako samozavestno komentirajo teme, o katerih niso niti osnovno podkovani. Niti sanja se jim ne, kako si je služiti kruh s prekarnim delom, pa modrujejo kot bi bili strokovnjaki za reševanje ekonomske krize. Res osupljivo. Morda o tem naslednjič pripravim prispevek.

Skratka, določene poklice lahko opravljaš le, če s podjetjem sodeluješ prek lastnega podjetja. Jaz tako poslujem že več kot deset let. Za moje delovno mesto žal ni druge možnosti. Honorar v višini 1000 eur + ddv, delam skoraj vse dni v mesecu, krepko več kot 8 ur na dan. Zdaj pa si izplačajte plačo in bodite carji.
To je zato ker tako dopuščaš. Če je zadeva stalna potem se zaposli pri njih - njihov problem, če tega nočejo.
Default avatar

ne nakladaj

Kurja Pamet je napisal/a:
Ne zahtevam, pojasnjujem. Pred desetimi leti sem za delo na istem področju izdajala mesečni račun v višini 2.500 eur. Danes so se razmere spremenile. Čeprav imam znanja 10 x več in tudi delam mnogo bolje, hitreje in količinsko okvirju treh zaposlenih, lahko danes izdam račun zgolj za 1000 eur. Seveda iščem službo druge, a je žal povsod enaka zgodba. Poudarjam, da se ne pritožujem, samo pojasnjujem razmere. Seveda bi lahko vse skupaj opustila in se širokoustila, da ni dela, da ne dobim službe, ampak medtem ko iščem rešitev, pač delam to, v čemer sem odlična.
Res si odlična, če te plačajo manj kot minimalca.
Default avatar

hhhh

ne nakladaj je napisal/a:
Kurja Pamet je napisal/a:
Vsem ta pametnim, ki mislite, da je enostavno zamenjat, če si nekje slabo plačan, vam rečem, da pazite, kaj svetujete, da ne boste sami pred to postavljeni. Lahko je s tujim po koprivah mahat.

Res si odlična, če te plačajo manj kot minimalca.
Default avatar

ne nakladaj

hhhh je napisal/a:

Vsem ta pametnim, ki mislite, da je enostavno zamenjat, če si nekje slabo plačan, vam rečem, da pazite, kaj svetujete, da ne boste sami pred to postavljeni. Lahko je s tujim po koprivah mahat.

Seveda se lahko zgodi, vendar zaradi tega ne bomo po spletu jamrali, temveč našli rešitev.

Ona pa že 10 let joka in krivi sistem...in tako bo seveda ostalo.
Default avatar

pa ste res tako brez stika z realnostjo

Kako naj se prekvalificirajo????
Pri 50 letih ? Pa kako sploh, če še za živet nimaš? Šola stane, veš.
Pa če delaš cele dneve????
Bi se moralo kaznovat je ena komentirala.
Ja, pa se ne. Za agencijske delavce si že slišala??
Pri nas mora biti vsak s.p. Drugo možnost seveda imaš. Odidi.
Drugje službe ne dobiš. Torej nimaš izbire.
Default avatar

realnost in pogum

pa ste res tako brez stika z realnostjo je napisal/a:
Kako naj se prekvalificirajo????
Pri 50 letih ? Pa kako sploh, če še za živet nimaš? Šola stane, veš.
Pa če delaš cele dneve????
Bi se moralo kaznovat je ena komentirala.
Ja, pa se ne. Za agencijske delavce si že slišala??
Pri nas mora biti vsak s.p. Drugo možnost seveda imaš. Odidi.
Drugje službe ne dobiš. Torej nimaš izbire.
Če bi vsi odšli bi začeli normalno zaposlovati - za nedoločen čas.
Default avatar

Marburg

"Pri nas mora biti vsak s.p. Drugo možnost seveda imaš. Odidi."

In seveda za odhajajočimi takoj najdejo zamenjavo, ker se ljudje prav grebejo za take primitivne zaposlitve.