Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Gimn Moste ali Ekon.gimnazija Lj?

Gimn Moste ali Ekon.gimnazija Lj?

Cez mesec se moramo odlocit, kam bi sli v srednjo. Ker nisem najbolj petkar, bi sel v eno lazjo gimnazijo. Katera od teh dveh je lazja? In ja…vse imajo enak program, zahtevnost je pa razlicna, zato ne grem na Bež ali Poljane…

No, če se tako odločaš, potem pojdi na čim bližjo šolo, kratka pot do šole in nazaj odtehta marsikaj!
Drugače pa sta šoli + in -, dve kolegici imata/sta imeli otroke na obeh, torej Gimnaziji Moste in Ekonomski na Prešernovi, pa znata obe tako popoljuvat, kot pohvalit obe šoli.

Moste bo ravno po tvoji meri. Ekonomska je pa itak na izi,.

nova
Uredništvo priporoča

Na eno ugledno gimnazijo te sploh ne bodo sprejelI , se ni za bat. Moste spada med lažje variante, zato ti jo mogoče celo uspe narest. Umetniška je tudi ena najlažjih, morda poskusiš tam

Saj vem, da me na elitno ne bodo sprejeli. Imam premalo tock, ker sem dislektik in imam tezave, kot jih imajo dislektiki. Zato pa bi vseeno poskusil 4.letno, ce mi rata oz se mi odpre. Se je marsikomu kasneje…
Zato bi sel na najlazjo 4.letno gimnazijo.Se vedno lahko presedlam na nizje, ce mi ne bo slo.

Pojdi na obe gimnaziji na informativni dan, potem pa se odloči glede na vzdušje in informacije. Pa poizvedi, kje učitelji bolje sprejemajo dislektike, da se boš bolje počutil. Ponekod so učitelji bolj negativno nastrojeni, zaradi nepoučenosti in ker so preveč na komot, da bi se jim ljubilo pripraviti test z večjimi črkami ali organizirati podaljšan čas pisanja. Tudi na elitnih gimnazijah se najdejo take cvetke. Eni učitelji so pa zelo v redu.

Težko je zvedet kaj na informativcu. Samo od starih se da zvedet, če koga poznaš.

Pejt na šubo, naša dislektičarka je tam zadovoljna, uspeh med 3 in 4, z zmernim učenjem in zadosti prostega časa za hobije in družbo.

Nimam dosti točk za šole z omejitvami.

New Report

Close