Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Se prepoznate v Cankarjevem očetu

Se prepoznate v Cankarjevem očetu

Skrb za otroke je prepustil ženi. Je to tako normalen del slovenske realnosti, da ni omembe vredno?

Jaz jih kar dosti poznam. Tudi moj oče je bil žal tak :(. On je vedno govoril, da so otroci stvar bab, da naj babe skrbijo za otroke.

Je pa opazit, da med mlajšimi generacijami vse več moških skrbi za svoje otroke.
Sicer recimo nega za otroke, ko so bolni, ponavadi še vedno pade na mame. AMpak tako na splošno bi pa rekla, da današnji moški večinoma skrbijo za otroke in se ukvarjajo z njimi.

Nemogoče.
Ravno tukaj na monu se vsak dan bere, da so za to, da ni več pravih moških krive ženske, ki so očetom izpulile iz rok njihovo tradicionalno vlogo vzgajanja otrok.
Ali nekaj takega.

nova
Uredništvo priporoča

Jaz jih kar dosti poznam. Tudi moj oče je bil žal tak :(. On je vedno govoril, da so otroci stvar bab, da naj babe skrbijo za otroke.

Je pa opazit, da med mlajšimi generacijami vse več moških skrbi za svoje otroke.
Sicer recimo nega za otroke, ko so bolni, ponavadi še vedno pade na mame. AMpak tako na splošno bi pa rekla, da današnji moški večinoma skrbijo za otroke in se ukvarjajo z njimi.
[/quote]

Današnji moški bolj skrbijo za otroke, nedvomno, kar je napredek.

Današnji moški bolj skrbijo za otroke, nedvomno, kar je napredek.
[/quote]

Ja, samo eni pravijo , da je tak moški poženščen moški…

Pravi moški pa zjutraj vstane, zapre šlic na hlačah in pljune na tla.Nato se zavihti v svoj avto in se odpelje svojim zmagam naproti.
Baba in otrok pa se motata še pol ure po bajti, dokler le ne najdeta vseh plenic in cunjic in potem končno odideta v vrtec…
On seveda v službi blesti in poseka vse rekorde.Tam je glavni.Pomežikne tajnici, premeri in zaobjame s pogledom novo sodelavko in si ogleda njeno čvrsto ritko.
Ona se v službi meče po tleh s predšolskimi otroki. Za kaj drugega pa ni sposobna.
Ona po službi spet pobere otroka .
On se pripelje domov in špila gospoda.Utrujen je in ona naj gre zanj na banko.Ker njega boli glava.
Potem pride na obisk tašča in pomiluje svojega sinčka, kako je ubogi.
In kako je pameten njen sin.
Sploh pa je pravi moški.
Bog ne daj, da bi peljal otroka na sprehod.
To je delo za babe.

Današnji moški bolj skrbijo za otroke, nedvomno, kar je napredek.
[/quote]

Res je in to se mi zdi super.
Če gledam mojo generacijo (40), nas je kar nekaj takih, da nas foter še povohal ni oz. smo bili ta najbolj odvečno breme.
Zdaj pa kar vidim, da očetje vzgjajajo svoje otroke, da je vse manj takih, ki prepustijo vse ženski. Pohvalno.

O, Marička, od kje si vzela tacga ptička
in kolikanj denarcev to gorje ti odtehta?

na srečo ne poznam takih primerkov, vsaj od blizu ne … mi je pa zanimivo brati tu na monu, kako so najglasnejši in najpametnejši ravno tisti moški, ki se težko pohvalijo z dobrim lastnim družinskim življenjem ..

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Na cesti sem ga pobrala.Ko se je z motorom mim prpelal.
Ker je pokazal v teku let visoko stopnjo starševske in družinske nesposobnosti , je prišlo dolgo vroče poletje.
Dobil je ta dolg dopust in odpustnico.
Zdaj ga ima v šaki druga.Stvari potekajo po vojaško.Trda roka dela čudeže.

New Report

Close