Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dohodnina POŽRE dvig minimalca

Dohodnina POŽRE dvig minimalca

Včeraj sem šel računat koliko bom imel približno dohodnine za leto 2019, ker si nameravam sklenit dodatno pokojninsko zavarovanje. Presenečeno sem ugotovil, da se dohodninska lestvica tako kot že za nekaj let nazaj, tudi letos ni spremenila.

To v praksi pomeni, da bodo mogli dohodnino v višini cca. 100 € plačat letos tudi tisti, ki bodo na minimalni zakonsko določeni plači, in se ji NIKAKOR ne bodo mogli izognit. Če se je minimalna neto plača dvignila za 20-25 € neto, to pomeni, da bo treba delat cca. 5-4 mesecev samo, da se bo pokrilo plačilo letošnje dohodnine.

Lepo so levaki nategnili vse in delodajalce in delavce. Delodajalcem so se zvišali stroški dela (in bodo morda odpuščali), delavcem pa ne zvišale plače kot se je na prvi pogled slišalo. Profit pa imajo samo eni, torej javni sektor, ki si izplačujejo plače iz mase davkov.

Medtem podpora vladi klovnu Serpentinšku še kar raste. OVCE neumne!

Ni res, mesečno je neto plača pri minimalcu višja za 30€, višji je tudi neto regres, letno je dohodnina višja 160€.

Prišli ste do tja, kjer so bili že prej delavci (in še vedno so), ki ste jim zavidali, ker so imeli ”več” kot vi na minimalcu. In zdaj, ko ste tam, kamor ste hoteli, spet ni ok. A za tiste delavce, ki so bili tam že pred vami, je pa prej to bilo ok, ne?

No, saj počasi bo tudi minimalčarjem potegnilo, da niso ravno najbolj zanemarjeni v tej državi. No, mogoče jim bo potegnilo…

nova
Uredništvo priporoča

Najbolj so zaj… prekarce, ki si sami plačujejo prispevke. O njih pa nihče nič. Prispevki gor in prst v rit. S tem ukrepom vsem plače gor, nam pa dol. Kmalu bomo samo še za prispevke delali.

Za*ebal jih je ZPIZ-2, ki se je sprejel v času SDS vlade 2012, od takrat so prispevki vezani na povprečno SLO plačo.

Za*ebal jih je ZPIZ-2, ki se je sprejel v času SDS vlade 2012, od takrat so prispevki vezani na povprečno SLO plačo.
[/quote]

Tako je. Plačuje se prispevke kot za 60 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} povprečne plače, pa če zaslužiš kaj ali ne. (Pa še en mesec in pol bolovanja preden prideš v breme ZZZS.) Še slabše je za enoosebne doo, ki si morajo plačati prispevke za povprečno plačo.
Me pa zanima, kako se pri izračunu povprečne plače upošteva te samozaposlene, ki zaslužijo skoraj samo za prispevke – kot da imajo minimalno/povprečno plačo ali po letnem obračunu dohodka, ki ga odda na furs?

Zdaj se seveda manjka samo še kakšna polna rit, ki bo očitala, kaj se gremo podjetništvo. Se gremo, ker drugega nimamo. Pred desetimi leti je bilo prispevkov za minimalno plačo 220 eur na mesec, sedaj je 370 in se bo seveda še zvišalo. Procentualno se višajo prispevki tudi delavcem na minimalcu, le da bolj počasi. V bistvu so nam uvedli socialno kapico, le da z druge strani: najrevnejši plačujejo procentualno najvišje prispevke.

Naj povejo tisti, ki imajo izkušnje iz tujine. Kolikor sem slišala, v Angliji in Franciji plačaš prispevkov od dejanskega dobička, ne od fiktivnega.

Tako je. Plačuje se prispevke kot za 60 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} povprečne plače, pa če zaslužiš kaj ali ne. (Pa še en mesec in pol bolovanja preden prideš v breme ZZZS.) Še slabše je za enoosebne doo, ki si morajo plačati prispevke za povprečno plačo.
Me pa zanima, kako se pri izračunu povprečne plače upošteva te samozaposlene, ki zaslužijo skoraj samo za prispevke – kot da imajo minimalno/povprečno plačo ali po letnem obračunu dohodka, ki ga odda na furs?

Zdaj se seveda manjka samo še kakšna polna rit, ki bo očitala, kaj se gremo podjetništvo. Se gremo, ker drugega nimamo. Pred desetimi leti je bilo prispevkov za minimalno plačo 220 eur na mesec, sedaj je 370 in se bo seveda še zvišalo. Procentualno se višajo prispevki tudi delavcem na minimalcu, le da bolj počasi. V bistvu so nam uvedli socialno kapico, le da z druge strani: najrevnejši plačujejo procentualno najvišje prispevke.

Naj povejo tisti, ki imajo izkušnje iz tujine. Kolikor sem slišala, v Angliji in Franciji plačaš prispevkov od dejanskega dobička, ne od fiktivnega.
[/quote]

Delodajalec tudi plačuje prispevke od minimalne osnove za prispevke in ne od minimalne plače!

Tako je. Plačuje se prispevke kot za 60 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} povprečne plače, pa če zaslužiš kaj ali ne. (Pa še en mesec in pol bolovanja preden prideš v breme ZZZS.) Še slabše je za enoosebne doo, ki si morajo plačati prispevke za povprečno plačo.
Me pa zanima, kako se pri izračunu povprečne plače upošteva te samozaposlene, ki zaslužijo skoraj samo za prispevke – kot da imajo minimalno/povprečno plačo ali po letnem obračunu dohodka, ki ga odda na furs?

Zdaj se seveda manjka samo še kakšna polna rit, ki bo očitala, kaj se gremo podjetništvo. Se gremo, ker drugega nimamo. Pred desetimi leti je bilo prispevkov za minimalno plačo 220 eur na mesec, sedaj je 370 in se bo seveda še zvišalo. Procentualno se višajo prispevki tudi delavcem na minimalcu, le da bolj počasi. V bistvu so nam uvedli socialno kapico, le da z druge strani: najrevnejši plačujejo procentualno najvišje prispevke.

Naj povejo tisti, ki imajo izkušnje iz tujine. Kolikor sem slišala, v Angliji in Franciji plačaš prispevkov od dejanskega dobička, ne od fiktivnega.
[/quote]

Saj to je bistvo, da samozaposleni in sp zaslužijo vsaj povprečno plačo, drugače nima smisla se iti teh igric.

Tako je. Plačuje se prispevke kot za 60 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} povprečne plače, pa če zaslužiš kaj ali ne. (Pa še en mesec in pol bolovanja preden prideš v breme ZZZS.) Še slabše je za enoosebne doo, ki si morajo plačati prispevke za povprečno plačo.
Me pa zanima, kako se pri izračunu povprečne plače upošteva te samozaposlene, ki zaslužijo skoraj samo za prispevke – kot da imajo minimalno/povprečno plačo ali po letnem obračunu dohodka, ki ga odda na furs?

Zdaj se seveda manjka samo še kakšna polna rit, ki bo očitala, kaj se gremo podjetništvo. Se gremo, ker drugega nimamo. Pred desetimi leti je bilo prispevkov za minimalno plačo 220 eur na mesec, sedaj je 370 in se bo seveda še zvišalo. Procentualno se višajo prispevki tudi delavcem na minimalcu, le da bolj počasi. V bistvu so nam uvedli socialno kapico, le da z druge strani: najrevnejši plačujejo procentualno najvišje prispevke.

Naj povejo tisti, ki imajo izkušnje iz tujine. Kolikor sem slišala, v Angliji in Franciji plačaš prispevkov od dejanskega dobička, ne od fiktivnega.
[/quote]
Zato pa gre vse v k*rac in se raje dela brez računa, ker država popolnoma neracionalno odžira zaslužke povprečnega človeka – pa če jih ima ali ne… P*ZDA KATERI KR€TEN SI JE TO ZAMISLU?!?


Zato pa gre vse v k*rac in se raje dela brez računa, ker država popolnoma neracionalno odžira zaslužke povprečnega človeka – pa če jih ima ali ne… P*ZDA KATERI KR€TEN SI JE TO ZAMISLU?!?
[/quote]

Prej je bilo še huje, 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} privatnikov je bilo na minimalcu. Jaz bi še dvignil pavšal, saj je logično da se ne greš privatnika za minimalno plačo.

Vsi pametni ste imeli možnost kandidirati na volitvah, zmagati in spremeniti sistem, ampak ste preleni, da bi se angažirali. Zdaj naj pa drugi vladajo vam.

A si ti predsednik stranke kretenov?
Sam vprašam…

Super. Ko mi bo mehankar zaj.. avto, bom šla za mehanika, ko mi bo zdravnik ubil otroka, bom šla za zdravnika, zaradi napačnih političnih odločitev bomo kar vsi politiki … Da so politiki plačani, da delajo za ljudi, ne proti njim, je pa itak onkraj zmožnosti tvojega dojemanja.

Ja, tudi za zdravnike bi lahko šli, saj se imate za bolj sposobne od njih. Za politike pa itak govorite, da so vsi nesposobni lopovi. Torej ste vi sposobni poštenjaki. Izvolite na volitve, pustite se izvolit in spreminjajte družbo po vaši kompetentni presoji. Vsak ima možnost.

Hvala za salve smeha :-))))))

Nima vsak možnosti postati politik, ne sprenevedaj se. To je samo na papirju. V resnici moraš biti ena velika rit, da to spelješ.
V resnici moraš toliko denarja vreči v predvolilno kampanjo, da cel mandat pod mizo vračaš državni denar nazaj svojim botrom in tolikim ljudem v rit zlezti, da te podprejo, da si že vnaprej obsojen na to, da delaš kot ti diktirajo samo, da imaš službo in ti vsi ploskajo.

Na papirju je tako, da so politiki v službi ljudi, morajo delati tako, da je za ljudi in skupnost dobro. Ravnajo pa vse prevečkrat tako, da je enim sanjsko, ene se pa stiska, šikanira in ožema do mrtvega.

Vsak ima možnost postati politik. Vsak ima možnost najti sponzorje za kampanjo. Če se vam zdi, da politiki delajo v interesu svojih sponzorjev, se zberite in postanite vi sponzorji politikov, ki bodo delali v vašo korist. Povsem preprosto.

Ampak vam marsikaj ni jasno, čeprav mislite, da obvladate vso politiko bolje od profesionalcev. To se vidi že v izjavi “Politiki bi morali delati za ljudi”. Ja saj delajo – za tiste, ki jih sponzorirajo. Nimajo pa vsi državljani enakih interesov. Interesi ljudi so si v nasprotju: če delaš v korist enega, delaš v škodo drugega, če skleneš kompromis, pa ni zadovoljen nihče. Zato pa obstajajo različne parlamentarne stranke, ki delajo vsaka v korist svojega interesnega sloja.

In zdaj nagradno vprašanje: Kateremu interesnemu soju koristi dvig minimalne plače?

In zdaj nagradno vprašanje: Kateremu interesnemu soju koristi dvig minimalne plače?
[/quote]

Skoraj vsem po malem. Multiplikacijski učinki se široko porazdelijo.

sponzorja smo našli na trstenjakovi in nas sponzorira s sendviči da pišemo po forumih

Bojo pa še dohodninsko lestvico popravili. ivanovci in wannabe podjetniki pa v jok

In? Se pač bo. Za ostalih 7-8 mesecev dela bo pa delavec dobil v žep neto več keša kot do zdaj, torej je pod črto še vedno bolje, to te najbolj žre.

Prej je bilo še huje, 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} privatnikov je bilo na minimalcu. Jaz bi še dvignil pavšal, saj je logično da se ne greš privatnika za minimalno plačo.
[/quote]
Seveda se gredo in to po večini taki, ki nimajo šans obstat, delat jih pa ni volja. Odprejo na tiste evre od zavoda in mislijo, da bo samo od sebe šlo. Nihče jih ne zariba, sami se, ker delal ne bi in si domišljajo kako bo kar letel dnar na kup za nič.

New Report

Close