Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Pametna ura

Default avatar

Ursiursika

Živjo, imam eno vprašanje. Mogoče veste, kako je z otroško pametno uro in sevanjem?
Default avatar

vse pametno

Vse, kar je na tak način pametno, seva. Saj ima lahko kakšno drugo uro.
Default avatar

šenamami

hej, tudi jaz razmišljam o tej uri. In imam enake pomisleke. V bistvu gre za telefon na roki - ravno tako ima SIM kartico in vse možnosti telefona. Tako da še vedno kolebam - za navaden telefon je še malo prezelen (se bojim, da ga bo kmalu izgubil), tole na roki mi pa ravno zaradi sevanja ni všeč.
V bistvu bi ga rabil, da se javi ko odhaja od doma in ko gre iz šole. Pa v primeru, da pride do kakšne čudne situacije na poti domov, da se javi.
Default avatar

Ursikaursi

Ja, pa glede na to, da otrok uporablja to kot uro, jo ima skoz na roki. Ne najdem pa nobenih pametnih podatkov glede sevanja.
Ampak, logično, ga ima, če ima ura signal za klice.
Default avatar

Mančo banana

Aha, to da mu skozi možgane 24/7 seva dvajset ruterjev v radiju 20 metrov (če ste v kakšnem bloku), pa da imate na sosednji strehi bazno postajo, je pa v redu?

kaj, če bi nehale paničarit za vsak k*** ...? če te moti sevanje enega telefončka, se preseli v divjino na Aljasko in otroka uči, kako se dela sveče iz loja severnih jelenov.
Default avatar

Brihtula

Mančo banana je napisal/a:
Aha, to da mu skozi možgane 24/7 seva dvajset ruterjev v radiju 20 metrov (če ste v kakšnem bloku), pa da imate na sosednji strehi bazno postajo, je pa v redu?

kaj, če bi nehale paničarit za vsak k*** ...? če te moti sevanje enega telefončka, se preseli v divjino na Aljasko in otroka uči, kako se dela sveče iz loja severnih jelenov.

aja, ker ga že itak cvre 20 ruterjev v radiu 20 metrov potem ga lahko še dodatno scvre še en bližji vir, ki ga kar na roki nosi. Jaka mati si mi ti, res...
Default avatar

hjoooojoj

šenamami je napisal/a:
hej, tudi jaz razmišljam o tej uri. In imam enake pomisleke. V bistvu gre za telefon na roki - ravno tako ima SIM kartico in vse možnosti telefona. Tako da še vedno kolebam - za navaden telefon je še malo prezelen (se bojim, da ga bo kmalu izgubil), tole na roki mi pa ravno zaradi sevanja ni všeč.
V bistvu bi ga rabil, da se javi ko odhaja od doma in ko gre iz šole. Pa v primeru, da pride do kakšne čudne situacije na poti domov, da se javi.
Pa dajte no pretiravat... A ste ve mele pametno uro? Ste hodile peš? Jaz nevem no, moj sin hodi peš domov že od 1 razreda, brez pametne ure in brez mobitela... pa zaenkrat je še živ :D
Default avatar

biseksualec

Samo čim dlje stran od pametnih naprav. Ves čas prisluškujejo in vse podatke o nas se potem zbira za reklame in še kaj drugega!!!!
Default avatar

dejanski problem

Ni problem v sevanju, problem je v podatkih o otrocih, ki jih (lahko) zbirajo. Prav tako je zaradi dejstva, da ure niso enkriptirane, relativno enostavno priti do položaja otroka, njegovo telefonsko številko in celo dostop do mikrofona.

Odsvetuje jih tudi npr. Evropska potrošniška organizacija.
Default avatar

šenamami

hjoooojoj je napisal/a:
šenamami je napisal/a:
Pa dajte no pretiravat... A ste ve mele pametno uro? Ste hodile peš? Jaz nevem no, moj sin hodi peš domov že od 1 razreda, brez pametne ure in brez mobitela... pa zaenkrat je še živ :D
sej je marsikateri še živ, čeprav se je pa že marsikaj dogajalo. Sej ne gre sam za to, da ga bo kdo ugrabil ali povozil (čeprav v okolici naše šole so dejansko že opozarjali na sumljiva vozila), gre tudi za nadlegovanje s strani drugih otrok. Če mulci vejo, da lahko otrok kadarkoli pokliče pomoč, se bodo raje spravili na koga drugega.

ampak glavno, da je VAŠ že živ, ane...
Default avatar

spet ena o sončkih

šenamami je napisal/a:
sej je marsikateri še živ, čeprav se je pa že marsikaj dogajalo. Sej ne gre sam za to, da ga bo kdo ugrabil ali povozil (čeprav v okolici naše šole so dejansko že opozarjali na sumljiva vozila), gre tudi za nadlegovanje s strani drugih otrok. Če mulci vejo, da lahko otrok kadarkoli pokliče pomoč, se bodo raje spravili na koga drugega.

ampak glavno, da je VAŠ že živ, ane...
Hahaha a si ti mogoče una mamica, ki je hotela tožiti šolo ker njena ni predsednica razreda?
Default avatar

hjoooojoj

Pa nevem no, otrok se bo slej k prej moral postavit zase... brez tega d ma mamico na gumbu za hitri klic!