Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Koliko grdega obnasanja ste pripravljeni tolerirati

Default avatar

Sodelavci in sodelavke

še kar prenesem je napisal/a:
Še kar prenesem, kakšno stvar obrnem na šalo, kdaj se pa pri čem naredim, da ne slišim. Samo enkrat, ko sem doživela pa verbalni napad z obtožbami za stvari, za katere nisem imela blage veze, no takrat pa sem ukrepala.
Uf tudi jaz nenormalno veliko leta in leta toleriram ampak ne gre stran in se stopnjuje. Nevzgojenci so kot otroci, vedno vec si dovolijo, vedno bolj preiskusajo do kam segajo meje tolerance. Kako si ukrepala? Hvala.
Default avatar

nekaj ne stima

slovenc79 je napisal/a:
riganje pa prdenje pa res ni nič takega no.. vsakemu se kdaj izmuzne. drugo pa je če to nalašč delaš na glas.
Kako se izmuzne?? Med ljudmi? Ne verjamem. In to vsakemu?? Niti slucajno potem bi ziveli v hlevu.
Default avatar

truckbabe

Not a minute!
Default avatar

pri nas

Pri nas je dovoljeno vse, tudi fizično obračunavanje tolerirajo, da o aroganci, verbalnem nasilju ne izgubljam besed.
Šef je pusy, neodločen, nesposoben prepoznat težavo. Tudi delo nam nalaga kakor se mu trenutno zdi - nesorazmerno, en se utaplja v delu , ko drugi lenarijo...
Dobili novega sodelavca, ki je tretji teden vzrojil in grozil s pretepom pa so ga zgolj prijazno opomnili in sedaj psihira dalje.
Smo del javne uprave, delo terensko. Neprijetno delovno okolje, komunikacija med zaposlenimi strogo kar se tiče dela.
Beda
Default avatar

Replika

Ne toleriram ničesar. Samo normalno komunikacijo in odprte karte, s poštenim odnosom-
Če koga zanese, se mu pove - mirno in jasno, da PRI NAS tega ne bo delal.
In je mir.
Default avatar

MIHAc

Nična toleranca je super na papirju, vedno pa seveda ni možna. Jaz manjše stvari preslišim, pa naj bo od sodelovcev ali stranke. Smo še kar kolektiv, pa kakšnih večjih težav še ni bilo.

Je pa tko, ko imam dovolj tudi jaz svoje povem.
Default avatar

Podvprašanje

koliko ste pripravljeni dati podpore in se potegniti za sodelavca, ki je deležen takšnega odnosa in pritiska s strani vodilnega ali koga drugega?
Default avatar

slovenčkovstvo

Problem je neprofesionalnost je napisal/a:
Kot država bi bili verjetno bolj uspešni, če bi se pri nas sploh zavedali, da v prvi vrsti pridemo v službo delat. Menim, da pri nas manjka profesionalizma in discipline.

Ne toleriram glasnega govorjenja, saj me to moti med delom in se ne morem skoncentrirati, kar pa je že naletelo na negodovanje s strani klepetajočih.
Res, vsi smo različni karakterji, vendar se bi morali vsi zavedati, da smo v prvi vrsti v službi zato, da opravimo svoje delo in da se med tem ne motimo.

Med malico je fajn, da kakšno rečemo, načeloma pa bi se naj delalo.

Motijo me tudi napredovanja po simpatičnosti, namesto po delovni sposobnosti in rezultatih.

Tudi tožarjenje in prenašanje pošte zaposlenih vodilnim z namenom napredovanja me zelo moti. Namesto da bi vodstvo take delavce sankcioniralo, jih še celo nagradi.

Pa osvajanje, pretirano izkazovanje naklonjenosti ni primerno. Za uresničitev takih in drugačnih fantazij so za to namenjeni prostori in delovno mesto ni za to. Za to je čas po službi izven delovnih prostorov.

Pa bolj bi se morali zavedati, da služba ni mesto za sklepanje kakršnih koli prijateljstev. Profesionalni odnos in spoštovanje se izgubita, če sta si dva preveč domača.

Skratka Slovenci, več delat, pa manj negodovat, koliko je dela. V službi smo zato, da delamo. To zavedanje nam manjka.
"Pa bolj bi se morali zavedati, da služba ni mesto za sklepanje kakršnih koli prijateljstev. Profesionalni odnos in spoštovanje se izgubita, če sta si dva preveč domača.

Skratka Slovenci, več delat, pa manj negodovat, koliko je dela. V službi smo zato, da delamo. To zavedanje nam manjka."

tipična filozofija, ki nas še bolj poriva v suženjstvo.

Ni res! Ljudje, ki gojijo pristne in tudi bolj prijsteljske odnose ter empatijo, tudi veloko bolje sodelujejo in lazje se tudi branijo pred izpadi, ki se tu omenjajo.

Poleg tega, v službo hodimo predvsem zaradi plače. Če je še veselje do dela, je to samo dodana vrednost. Tudi zaposlijo nas ne zato, da bomo lahko živeli in plačevali položnice, ampak zato, da jim prinašamo profit. Zakaj torej bi moralo v obratni smeri biti drugače?
Default avatar

Tara_S

In še eno podvprašanje: kako veste, da obnašanje sodelavca, za katerega trdite, da ga ne tolerirate, ne izhaja iz vašega (neprimernega) odnosa do tega sodelavca?

Meni se je namreč zgodila, da sem enkrat nekomu po precej dolgem obdobju njegovega manipuliranja malce bolj ostro odgovorila. Človek je nato zagnal pravo javno ihto proti meni. Takšne peršone se mi zdijo taki mali siroteki. In ponavadi dobro pridejo v življenju skozi. No, pri meni pa malce slabše pridejo skozi. ;-)
Default avatar

vsak normalen

Tara_S je napisal/a:
In še eno podvprašanje: kako veste, da obnašanje sodelavca, za katerega trdite, da ga ne tolerirate, ne izhaja iz vašega (neprimernega) odnosa do tega sodelavca?

Meni se je namreč zgodila, da sem enkrat nekomu po precej dolgem obdobju njegovega manipuliranja malce bolj ostro odgovorila. Človek je nato zagnal pravo javno ihto proti meni. Takšne peršone se mi zdijo taki mali siroteki. In ponavadi dobro pridejo v življenju skozi. No, pri meni pa malce slabše pridejo skozi. ;-)

Normalen ,utirjen in kulturen človek bo kljub provokaciji odgovarjal mirno in brez kazanja mišic.Na neprimeren odnos zna odgovoriti strokovno in neprimerneža povozi z besedami.Pa ne nesramnimi.Se da.
Je pa res, da ponavadi nesramneži potem , ko mu lepo poveš svoje - najbolj poskočijo.
Samo treba jim je lepo diplomatsko nastaviti ogledalo.
Prej ali slej ptiček pade not.
Default avatar

Tara_S

vsak normalen je napisal/a:
Tara_S je napisal/a:

Normalen ,utirjen in kulturen človek bo kljub provokaciji odgovarjal mirno in brez kazanja mišic.Na neprimeren odnos zna odgovoriti strokovno in neprimerneža povozi z besedami.Pa ne nesramnimi.Se da.
Je pa res, da ponavadi nesramneži potem , ko mu lepo poveš svoje - najbolj poskočijo.
Samo treba jim je lepo diplomatsko nastaviti ogledalo.
Prej ali slej ptiček pade not.
Napisal si eno besedo, ki izniči vse, kar si primernega želel povedati. Ta beseda je povozi. Ko upravičene pripombe posameznika nekdo mirno povozi z besedami, nastane drek.
Default avatar

se strinjam

Kot država bi bili verjetno bolj uspešni, če bi se pri nas sploh zavedali, da v prvi vrsti pridemo v službo delat. Menim, da pri nas manjka profesionalizma in discipline.

Ne toleriram glasnega govorjenja, saj me to moti med delom in se ne morem skoncentrirati, kar pa je že naletelo na negodovanje s strani klepetajočih.
Res, vsi smo različni karakterji, vendar se bi morali vsi zavedati, da smo v prvi vrsti v službi zato, da opravimo svoje delo in da se med tem ne motimo.

Motijo me tudi napredovanja po simpatičnosti, namesto po delovni sposobnosti in rezultatih.

Tudi tožarjenje in prenašanje pošte zaposlenih vodilnim z namenom napredovanja me zelo moti. Namesto da bi vodstvo take delavce sankcioniralo, jih še celo nagradi.

Pa osvajanje, pretirano izkazovanje naklonjenosti ni primerno. Za uresničitev takih in drugačnih fantazij so za to namenjeni prostori in delovno mesto ni za to. Za to je čas po službi izven delovnih prostorov.

Pa bolj bi se morali zavedati, da služba ni mesto za sklepanje kakršnih koli prijateljstev. Profesionalni odnos in spoštovanje se izgubita, če sta si dva preveč domača.

Skratka Slovenci, več delat, pa manj negodovat, koliko je dela. V službi smo zato, da delamo. To zavedanje nam manjka.
Podpis pod tole.
Default avatar

kaj toleriral

Ah, le kaj se da storiti.. mislim, da nič.
Primer vsebina maila direktorja:
''Ja ker zivite na planetu BUTALCI !!!!!!!!!!!!!!!!!!''
In še nič koliko drugih žalitev, če te ima na piki.
Aja, direktor ni sodelavec. Večinoma požiram, včasih pa tudi odgovorim (verjetno zato, ker je hkrati moj oče, drugače verjetno ne bi imela jajc, saj službe z mojo izobrazbo ni kar tako dobiti).
Imam sodelavki v isti pisarni, ki sta tako zaposleni, da zjutraj ne moreta izdaviti 'Dobro jutro'.
Kak dan bi se normalno pogovarjale, ali pa samo one govorile, poslušale ne.
Kak dan si med sabo šepetata..
Ena izmed njiju preklinja ma za vsako stvar. 'P_zda, kdaj bo sneg?'. 'Pi_da. ga bo zamedlo'.
Cel ljubi dan jamranje, preklinjanje... nikoli pa se ne izjasni kaj je narobe, ne pove da je obremenjena etc.
Sva bili že na zagovoru pri nadrejenemu, da zakaj se ne pogovarjamo, ker sem jaz začela vse več komunicirati le preko maila. Ni bilo prav. Jaz sem bila mona.
Ko smo sedeli tam, da se kao pogovorimo, je druga rekla: 'jaz bom tiho. Nič ne bom rekla.'
Po tem je bilo nekaj časa dokaj normalno, pred dopustom tudi, sedaj po novem letu pa je spet stara pesem. Ignoranca, zafrkavanje.
Želim si oditi, pa ždim v coni udobja.
(Blizu doma in dokaj ok plača.)
Default avatar

slovenc79

nekaj ne stima je napisal/a:
Kako se izmuzne?? Med ljudmi? Ne verjamem. In to vsakemu?? Niti slucajno potem bi ziveli v hlevu.
a ti nimaš prebavnih organov? no, ljudje prdijo. ne vsako sekundo, in pri tem se ne userjejo, da bi smrdel kot v hlevu, ampak vseeno prdijo. to je narava :)
Default avatar

itak potem so pa užaljeni

Podpis! Samo realno je pa tako, da 3 delajo za ostalih 10 lenob, višek vsega je pa ta, da so potem ravno lenobe najbolj glasne, ko pride do spremembe sistema, a pritem jim sploh ne potegne, da so za sankcije ravno ONI odgovorni/krivi.

Fuxk no človek plačan si, da delaš, nihče te ne sili, da si tam, niti nisi od Boga poslan dar. Obrtniku tudi plačaš storitev, če je ne opravi kvalitetno sledijo sankcije.
Default avatar

odvisno

Podvprašanje je napisal/a:
koliko ste pripravljeni dati podpore in se potegniti za sodelavca, ki je deležen takšnega odnosa in pritiska s strani vodilnega ali koga drugega?
Odvisno. Če je stvar resnično krivična potem ja (oseba, ki se ne zna branit ali pa če ji je bilo kaj podtaknjeno), je pa res, da se eni znajo narediti žrtev oziroma te hitro potegnejo v njihovo interno dramo, ki bi jo morali sami razrešiti. A kljub temu mi do sedaj še nikoli ni bilo žal ko se je bilo potrebno za potegniti za kakšno osebo, koga briga kaj si gnada misli, saj so ravno tako krvavi pod kožo kakor vsi ostali.