Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pomoč šele na začetku februarja

Pomoč šele na začetku februarja

Tistim,ki je pomoč potekla socialna pomoč ob koncu decembra lanskega leta ,bodo dobili nakazilo šele v začetku februarja- 1.2. in ne 18. 1. 2019.

Se popravljam tisti,ki so oddali ali podaljšali vloge za pomoč sredi decembra bo pomoč nakazana potem izjemoma 1 . februarja.

Zakaj????

nova
Uredništvo priporoča

To je dezinformacija.
Vsi, ki so vlogo oddali v decembru in je bila obdelana do obdelave (11.1.) bo DSP izplacana 18.1.2019.

V bistvu imata vsaka po svoje prav.
Torej tisti,ki so oddali vloge decembra ,ter so dobili že odločbo ,dobijo socialno pomoč jutri.
Tisti,ki še niste dobili odločbe ,četudi ste že oddali vlogo v decembru pa dobite pomoč 1. februarja.

Aja, vmes ste pa na socialnem stavkali in niste imeli časa urediti vse nove vloge? …..
Seveda pa prazniki so še bili vmes.
Ubogi tisti ,ki so samski in so vložili za pomoč ,ko ne bodo imeli ta mesec za položnice in tudi zavarovanje ne bo plačano.

Meni je moja znanka pred nekaj dnevi rekla enako,ker še nisem dobila odločbe za vlogo za pomoč,ki sem jo oddala tudi sredi decembra in sem še potem šla vprašati na vložišču kaj je sedaj.
Tam na vložišču na socialnem so rekli,da tistim,ki še niso bili obdelani,ali še nimajo določbe,četudi so vlogo oddali tam decembra bo nakazana pomoč 1. 2. 2019.

Odločbe, ne določbe…

Torej razumem,da bodo neobdelani in neobdelane za pomoč dobili nove odločbe šele proti koncu meseca,ali naslednji teden zaradi zamud z obravnavo vlog.
Kolikor sem slišal bodo potem naslednja nakazila za denarno pomoč normalno nakazan 21. v mesecu.
Ali bodo šele potem po zamudi odločb in pozne obravnave spet nakazila šele 21.3. ??

Tudi moji sosedi so tako povedali tam na csd. Vlogo je oddala tudi decembra,samo o odločbi 1 mesec že ni ne duha,ne sluha. Povedali so ji ,da so zamude zaradi reogranizacije in tisti,ki še nimajo odločbe,bodo jo dobili do konca januarja in da bodo za zamudne odločbe nakazila potem prvega v mesecu februarju ( petek).

No pa mam se eno uprasanje, ce mi lahko kdo pomaga. Oddal sem vlogo za DSP in tudi dobil odločbo od 1.2 naprej ampak 21.3 nisem dobil nic nakazano. Ali je se kaksen rok placila na drugi datum ali pa je to njihova napaka pa jih je treba kontaktirat?

Hvala in Lep pozdrav.

New Report

Close