Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Po smrti mame. Oce opravilno nesposoben

Po smrti mame. Oce opravilno nesposoben

Ko mami umre oce dobi 3/4 vsega in ker ima demenco in ni sposoben sam zivet, ceprav to ne prizna in misli, da je najpametnejsi in nas zeza in izsiljuje, bom morala ukrepat. Sposoben je, ce ne bom ustregla njegovom muham, denar zažgat s hiso vred ali pa si najt eno babo in njej vse zapustit. V bajto sem namrec veliko tudi jaz vlozila..

Kdo ve kako poteka postopek za ureditev opravilne nesposobnosti.

Moraš it na CSD oziroma na okrajno sodišče v kraju, kjer živi oseba, ki ji hočeš odvzet opravilno sposobnost. Lažje je, če se za pomoč obrneš na CSD, ker ti lahko bolj pomagajo pri postopku npr. pomagali ti bodo zastonj pridobiti mnenje zdravnika ipd.

Zakaj pa mama že zdaj ne prepiše premoženja nate? Pišeš Ko mami umre … torej je še živa?

Odvzem opravilne sposobnosti je zelo zahteven in dolgotrajen postopek in vmes bo oče že lahko naredil, kar pišeš. Ali sploh že ima diagnozo?

nova
Uredništvo priporoča

Ali si ti to hišo in denar skupaj spravila?
Pusti da bo kar bo.
Ti pa sezidaj svojo hiško. Saj moraš imeti že veliko denarja, ker brezplačno bivakiraš pri mami in očetu.
Moraš biti pa res požrešna, če je oče v takšni stiski, da pravi, da bo vse zažgal.
Bodi boljša do staršev.

jaz živim drugje, ne se bat. Ampak oče včasih ni čisto pri pravi, in se bojim, da bo vse zafrćkal, pa se še zavedal ne bo.

S svojim lahko naredi kar hoče. Zato ga ti nimaš pravice proglasiti za norega.

Jaz sem to urejala preko CSD, a le zato ker je bila mama v domu in nepokretna.

Če on vse zafračka, a ga mora potem ona vzdrževat?

Če on vse zafračka, a ga mora potem ona vzdrževat?
[/quote]
Prav zaradi tega je pametno ukrepati pravi čas. Ne iz motiva, da bi hči prišla do premoženja, ampak zato, da ji ne bi bilo treba po nepotrebnem vzdrževati očeta in zanj plačevati dom upokojencev.
Po pravni plati ima vsakdo pravico početi s svojim denarjem tako kot mu je všeč. Po moralni plati pa ne!

New Report

Close