Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko stane valeta?

Koliko stane valeta?

Se mi zdi, da se kar nabere. Na naši šoli se mi zdi, da se ful komplicira. Najem dvorane, pogostitev, pogostitev učiteljev, za punce vizažist, frizer,… ma ni da ni.
Meni je preveč vse skupaj, saj ni nek ful dosežek, da končaš OŠ.

Ti to sprašuješ kot starš?
9 let ste vedeli, da bo valeta, vsak mesec bi dali na stran 5 evrov, pa bi vam še ostalo. Drugače pa vam na šoli lahko točno povedo, koliko bo kaj stalo. Lahko vprašate tudi kakšnega starša, ki je lansko leto imel valeto in bo točno povedal. Pomembni so odgovori na vprašanja: Ali imajo razredi že kaj denarja ali bodo vse praskali konec maja? Kakšni bodo čevlji, obleka, frizura, nakit, šminka? Koliko družinskih članov se bo udeležilo valete? Najverjetneje se plača po osebi. Torej od cca 100 evrov navzgor, kjer seveda ni meje. Lahko sama zašiješ obleko ali si jo sposodiš, čevlje kupiš za 20 evrov ali pa za 150, frizuro narediš doma, figaro, lak ali pa frizer za 100 evrov. In tako naprej
Na naši šoli učenci od 6. razreda zbirajo papir in denar hranijo za valeto. To pride okoli 60 evrov na osebo. S tem plačaj, rože za učitelje ( 2 evra na rožo ali manj ), okrasitev jedilnice, kjer je valeta ( sprejeto na svetu staršev ) in kratko pogostitev za starše ( narezek, sadje, nekaj sokov ). Iz zbranega denarja plačajo še plesne vaje ( 25,00 evrov na osebo ) in zaključno ekskurzijo na morje ali bazen ( 15 na osebo ) Včasih ostane še za sladoled na morju. Starši plačamo obleko.

Predvsem bi moralo it pri petnajstletnicah vsaj brez vizažista in podobnih zadev skoz. Punca, ki konča osnovno šolo, mi je z umetnimi nohti, umetnimi trepalnicami, pobarvanimi lasmi in profesionalnim make-upom totalno mimo.

nova
Uredništvo priporoča

Tako je!
Ta denar naj rajši porabi za povečavo oprsja, kar bo potem še kako potrebovala!

Pred letom in pol je tudi moj sin imel valeto: kupili smo kavbojke (70 eur), srajco (40 eur), vanske (80 eur) – kar je vse nosil še kasneje.
Pa, kolikor so stale plesne vaje ( mislim, da cca 30 eur).
To je to. Nobene pogostitve ni bilo.
Po valeti so šli k sošolki domov in tam imeli žur – mislim, da je vsak dal 10 eur ali pa še toliko ne.

Pri nas smo sinu kupili novo srajco in kavbojke ter all starke. To sin je želel in tudi še potem nosil..Stalo je cca.110€. Za darilo uciteljicam so zbirali po 10€. Pri nas smo imeli vecerjo v šoli in je bila na osebo 20€ z pijačo vred. Za frizerja.je dal 13€ za after party so otroci sami zbirali po 10€ za hrano in pijačo. Na večerji nas je bilo 6

Koliko stane valeta? V povprečju 7 eur na glavo za vstopnico za starše in sorodnike, prijatelje.

Drugače pa naša, lani: sposodila si je ene moje čevlje ( pa ne s peto), obleko je kupila v tujini pol leta prej, dober ulov ( redna cena 240 eur, sconto na 60 eur), sfrizirala se je doma, make up pa minimalističen. Bila je naravna lepotička, nobena hodeča zafnana lutkica. Umetnih nohtov nima, nalakirla si jih je sama z modnim bež odtenkom, iz domače zaloge.

Vse skupaj: max 100 eur tekočih stroškov z vključenimi vstopnicami, make up pa iz zaloge.

Koliko stane valeta? V povprečju 7 eur na glavo za vstopnico za starše in sorodnike, prijatelje.

Drugače pa naša, lani: sposodila si je ene moje čevlje ( pa ne s peto), obleko je kupila v tujini pol leta prej, dober ulov ( redna cena 240 eur, sconto na 60 eur), sfrizirala se je doma, make up pa minimalističen. Bila je naravna lepotička, nobena hodeča zafnana lutkica. Umetnih nohtov nima, nalakirla si jih je sama z modnim bež odtenkom, iz domače zaloge.

Vse skupaj: max 100 eur tekočih stroškov z vključenimi vstopnicami, make up pa iz zaloge.
[/quote]

aja, pa še 30 eur za plesno šolo, za vaje.

Ima tvoja hči valeto ali maturo?
Kakšen najem dvorane za valeto?
Kakšen vižazist?
Kakšem katering?

Pri nas so valete na šoli (Ljubljanska OŠ), za pogostitev vsa starš nekaj skuha ali speče, za pijačo damo po 5€ na otroka, after party tudi po kakih 5€ in darilo razredniku po 5€ na učenca. Obleka bolj svečana, a mladostniška, se pravi ne nekaj, kar bi oblekel za svojo poroko, ampak nekaj, kar bi oblekel kot nepomembni svat na poroki. Make up by mama, čeprav se znajo danes deklice naličit bolje kot mame.

v resnici malo, ker je plesni tečaj zastonj, ker jih naučijo plesat pri telovadbi, obleko pa isto kot za birmo (70 evrov), prispevek letos je 10 evrov za pogostitev in okrasitev

Ima tvoja hči valeto ali maturo?
Kakšen najem dvorane za valeto?
Kakšen vižazist?
Kakšem katering?

Pri nas so valete na šoli (Ljubljanska OŠ), za pogostitev vsa starš nekaj skuha ali speče, za pijačo damo po 5€ na otroka, after party tudi po kakih 5€ in darilo razredniku po 5€ na učenca. Obleka bolj svečana, a mladostniška, se pravi ne nekaj, kar bi oblekel za svojo poroko, ampak nekaj, kar bi oblekel kot nepomembni svat na poroki. Make up by mama, čeprav se znajo danes deklice naličit bolje kot mame.
[/quote]

Ma, kot bi bila matura, torej: najem dvorane, obleka itak, pogostitev po dogodku, najem koče za after party, pogostitev učiteljev posebej že zjutraj, darilo učiteljici, plesne vaje, vizažist, frizer,… še kaj bi se našlo (vsaj v visokih petah niso punce, ampak v supergah) Zato tudi vprašam, kako je drugod in koliko v povpreču stane, ker mi je too much.

Na naši OŠ se ne preserava z valeto, pa je kljub temu zelo lepo. Priredijo jo kar v telovadnici, ki je dovolj velika za to, po končanem programu sledi pogostitev v šolski jjedilnici. na mizah so pladnji peciva, sadja in obloženi kruhki, pije se fruc.
Po skupnem druženju imajo otroci svoj party, za katerega poberejo cca 10 evrov,
spekla sem 2 pladnja peciva ( cca 15 € )
hlače, čevlji, srajca, frizer cca 80 €
moja obleka in frizura 50 €, čevljev nisem imela novih
mož ni imel nove obleke
plesni tečaj 30 €
Torej pri nas cca 185 € za vse …

https://www.google.com/search?q=valeta+2018&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=2ahUKEwi4zLPOuvTfAhVth4sKHQ2kAFAQsAR6BAgFEAE&biw=1536&bih=747

meni so prav lušna v preprostih oblekicah in nizkih čevljih. V telovadnici je večina prireditev…

Par let nazaj, OŠ v Lj: kratka prireditev v šolski telovadnici, nobene večerje, prigrizkov, brez vstopnine, plesne organizirane na šoli, po pouku, nek minimalen znesek za plesne (15-20€).
Prireditev je bila ob 17h, trajala max 30min, končala se je s plesom s staršem, potem smo šli vsak po svoje na kosilo/večerjo…
Starši smo sedeli na tribuni. Oblečeni čisto casual – kot smo v službah, tako v kavbojkah kot v oblekah in s kravatami.
Fantje v All-starkah, Vans in tem stilu, kavbojke, srajca in nekateri reklc – vse namensko tako kupljeno, da je potem dnevno v uporabi.
Dekleta večina v oblekcah in All-starkah, kake balerinke – se mi zdi, da so se otroci zmenili za All starke.
Frizure urejene in razigrane letom primerno, za make up ne vem, ker jih nisem mela časa od blizu proučevati.
Mularija se je dobila še zvečer na žuru v nekem najetem lokalu, mislim, da so bili do polnoči doma.

Tisti, ki vas moti “vstopnina” – dajte prosim razumeti,da nekatere OŠ nimajo dovolj velikih telovadnic, da bi sprejele napirmer + – 120 valetarjev, pa še od vsakega valetarja potem vsaj dva obiskovalca ( ponavadi jih pride v povprečju pet – ata, mama, dedi, babi, bratje-sestre, pa seveda ostali, ki jih otrok povabi)

Zato pri nas najamejo bližnjo športno dvorano; zato torej vstopnina, ( da se pokrijejo stroški elektrike, priprave tal ( pokrije parket) in čiščenja na koncu).

Me kar glava boli, ko vas berem. Pri nas v šoli otroci priredijo proslavo, ki je zastonj, potem pa prosto po prešernu, odvisno od letnika. Včasih se gre na večerjo, včasih pa otroci najamejo kakšno vikendico za žurko. Vse z minimalnimi stroški. No, razen večerja zna nanest, ampak ni navade, da se vabi kaj več kot ožjo družino. Pri nas še drugi otrok ni šel, ker mu ni bilo. Pa nič fensi ni bilo. Strošek je bila srajčka – njegova prva.

Stane te natančno toliko, kolikor si pripravljena zanjo dat.

Hvala bogu, da smo 15 let nazaj imeli valeto vsi v isti majčki ter v kavbojkah. Minimalni strošek.

Resno? Kako vam je pa to uspelo, spravit vse učence, učitelje, starše v isto majčko? Verjetno je morala biti kar majica.

Pri nas ni stala nic.
Pri telovadbi so se ucili plesat. Celo leto delali za valeto, torej:
Organizacija novoletne zabave in srevolov,
V soli so pekli palacinke, mafine in podobno ter prodajali,
Noboletni bazar,
Risanje tatujev,….
Otroci so nabrali dovolj denarja, za najem dvorane, majice, zakljucni izlet in se kaj.
Za pogostitev smo poskrbeli starsi.
Oblekla je crno oblekico z allstarkami, nasminkala se je sama. Frizirale so se sosolke med sabo.
Starsi smo bli obleceni, kot za v sluzbo, nic posebnega.
Pa to ni bilo davnega leta, ampak lani.
Aja, dala sem ji 20 evrov, ker so sli po valeti na pico.

Naša je lani končala OŠ.
Valeta je bila v šoli, otroci so imeli nastop, nato ples s starši.
Za pogostitev smo prigrizke prinesli starši.
Vsak nekaj prinesel.
Hči je šla k frizerki na frizuro, na make up in ostalo pa ne, ker tega niti ni uporabljala.
Oblečeno je imela oblekico iz New Yorkerja, pa bi ji lahko kupili kaj “boljšega”, če bi želela. Obuta v Converske.
Vse kar smo zapravili za valeto je bila tista frizurica, oblekica je itak nič posebnega in poleti normalno nosljiva za vsak dan.
So pa imeli še piknik, kamor smo spet starši prinesli nekaj peciva, pa starši smo pekli na žaru.
Ja, tudi starši smo bili na zaključku in se vsi imeli prav fino. Z razrednikom vred.

New Report

Close