Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Darilo za birmanko, potovanje, izlet

Darilo za birmanko, potovanje, izlet

Letos me je doletela cast, da me je necakinja izbrala za botro. Je skromna in zelo prijetna punca. Ze od malega imav lep odnos, ceravno se ne vidiva zelo pogosto.
Seveda ze nekaj casa razmisljam tudi o darilu in zaenkrat mi je najbolj vsec ideja o potovanju/izletu z letalom. Sama sem precej potovala, njeni starsi pa zaradi neznanja jezika ne gredo dlje od hrvaske. Seveda se bom pozanimala, ce si tega sploh zeli. Zanima me, ce imate kake predloge za zanimivo potovanje z najstnico. V mislih sem imela London, Jordanijo (ok, sem si jaz zelim iti 😆), Spanija, Kanarci… Mogoce kaka ideja s cim specificnim, kaj v teh krajih pocet, da je najstnikom zanimivo.
Hvala za pomoc 😊

Naša dva najstnika (takrat 15 in 11) sta bila nad Londonom navdušena

Kaj pa, če bi šli v Sveto deželo, da bo bolj povezano z birmo in krščansko vero… ali v Lurd (Francija), Fatimo (Portugalska), Santijago de compostela (Španija)… Del bolj versko obarvan, del pa turistično .

Na božjo pot jo pelji, da bo zakrament bolj prijel. Pa čim več zapravi, da bosta šli obe v nebesa.

Zelo fajn darilo. Jaz bi priporočala Lizbono ali Madrid.

Gospod župnik nam je velikokrat povedal, da današnji botri predraga darila dajejo birmancem, premalo pa župnijam. Zato predlagam, da birmanki kupite Sveto pismo in jo zapeljete do sosednje župnije ter si tam ogledate cerkev, ostanek pa podarite vaši domači župniji. Brez tega naslednjih generacij birmancev ne bo!

čast?

Seveda je čast, ko te nekdo izbere za botra ali poročno pričo ali za neko podobno titulo, menda za botra in pričo ne izbereš ravno vsakega, ki gre slučajno mimo po cesti…

Seveda je čast, ko te nekdo izbere za botra ali poročno pričo ali za neko podobno titulo, menda za botra in pričo ne izbereš ravno vsakega, ki gre slučajno mimo po cesti…
[/quote]

Kako funkcijo sploh ma boter v življenju otroka? Sam račune lahko plačuje? Po zakonu nima nobene veljave.


Več kot čast.

Lepo darilo, jaz bi se z njo pogovorila, tako, da kraj potovanja izbere sama.
Tudi moj sin je dobil dar potovanje z Botrico.

Kako funkcijo sploh ma boter v življenju otroka? Sam račune lahko plačuje? Po zakonu nima nobene veljave.
[/quote]

Odvisno kako resno vzameš svojo vlogo.
Lahko gre za enkratni dogodek, na katerem se skeširaš, kar v 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pri nas kar velja, lahko si pa dejansko vzameš čas za čast in odigraš svojo vlogo tako kot je treba. Zakon s tem nima nobene veze.

Ima boter kake pravice ali samo denarne obveznosti?

Zelo lepo darilo bo to in glede na to, da imata lep in globok odnos, je tudi na mestu..sama sem imela drugačno izkušnjo, ko me je sestrična prosila za botrstvo njeni hčeri, čeprav z deklico nimava kakega posebnega odnosa..Najprej sem bila počaščena, potem pa sem po mailu dobila link do telefona, ki naj bi bil darilo. Cena-krepko čez 600 eur. Sem pogoltnila cmok in ga kupila, čeprav sem se morala zato marsičemu odpovedati..po dveh letih od birme ne dobim od birmanke niti voščila za rojstni dan..

New Report

Close