Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Neprimerno obnašanje šoferja avtobusa

Default avatar

TG1811

Danes sem po dolgem času morala na avtobus. Pogledam na glavni avtobusni postaji vozni red in iz katere številke odpelje avtobus. Pridem do te številke in tam stoji avtobus, ki pa ni imel nič napisano kam pelje. Šofer je bil na avtobusu, zato vprašam če pelje na to in to destinacijo. Pravi da ne, da on gre za Muenchen. V redu, se opravičim in grem na drugo številko, kjer sicer pelje drugi avtobus in še 20 minut kasneje, vendar skozi mojo destinacijo. No, čez 5 minut je prvi avtobus odpeljal in je imel na avtobusu napisano destinacijo po kateri sem spraševala. Sem šla naravnost na informacije in povprašala o tem in so mi povedali, da je avtobus gotovo šel na mojo destinacijo in da za Muenchen povezave sploh ni. Torej se mi je šofer avtobusa dobesedno delal norca in še, ko sem odšla iz avtobusa po tem, ko me je 'nasral', ni bil toliko da bi povedal, da se heca ali karkoli že pač. Res ne vem, kaj si je dovolil ta šofer. Meni se na destinacijo ni mudilo, ampak vseeno sem tja prišla pol ure kasneje kot bi sicer lahko, pa še neprimerno se mi zdi takšno 'zajebavanje'. Razmišljam, da ga prijavim, ker sem besna kot ris.
Default avatar

hehe ma kaj je danes

Še ena provokacija?? Po možnosti ista avtorica? :))
Default avatar

Pritoži se

Ti verjamem, ker se mi je zgodilo enako.
Šoferji se "zajebavajo". Zame to ni pravo mesto za hec, ker ljudje pripotujejo od vsepovsod.
Sklepam, da bi morala vstopiti na bus za München, ki ustavi v Avstriji.
Default avatar

Čisto verjetno

da je bil jugo in je imel že poln kufer svojih, pol si mu šla pa še ti težit. A ne moreš štopat?
Default avatar

Živc na kubik

Ma pusti. Tipu se hebe če te še kdaj vidi.

Neprimernega odnosa imaš ogromno. Zadnjič sem šel v elektronabavo iskat breadboarde in še neke ostale zadevice (kondenzatorji, diode,...) . Tipu za šalterjem povem kaj hočem, mu dam seznam pa vprašam, če imajo vse našteto. On pogleda in začne komplicirat "Ne, mi pa tukaj kruh prodajamo"... Prosm?

Ga vprašam če se norca dela? Majstr prbije, "joj sm se hecal" in me še enkrat vpraša, kaj rabm... Blokec z napisanim, k sm mu ga prej kazal sem s šalterja pospravil v žep in se odpeljal 10km dalje v drugo štacuno. Škoda časa, če človk ni pismen.
Default avatar

Vesel oče

Breadboarde v Elektronabavi?

Pojdi raje v IC.
Default avatar

Vesel oče

Kakšna vezja pa sestavljaš, da rabiš protoboard?
Default avatar

kul kul

Živc na kubik je napisal/a:

Neprimernega odnosa imaš ogromno. Zadnjič sem šel v elektronabavo iskat breadboarde in še neke ostale zadevice (kondenzatorji, diode,...) . Tipu za šalterjem povem kaj hočem, mu dam seznam pa vprašam, če imajo vse našteto. On pogleda in začne komplicirat "Ne, mi pa tukaj kruh prodajamo"... Prosm?

Ga vprašam če se norca dela? Majstr prbije, "joj sm se hecal" in me še enkrat vpraša, kaj rabm... Blokec z napisanim, k sm mu ga prej kazal sem s šalterja pospravil v žep in se odpeljal 10km dalje v drugo štacuno. Škoda časa, če človk ni pismen.
Pa nisi ti strojnik, ali s čim vse se ukvarjaš? :)
Default avatar

Živc na kubik

Vesel oče je napisal/a:
Kakšna vezja pa sestavljaš, da rabiš protoboard?
Mah... z Arduinom se igram.

Imam enega Micro-ta in 1x Uno pa potem poskušam kaj narest, ko mam cajta preveč.

Poskusil sem že narest RC sistem za modelček letala ( sem pač modelar od malega). Ja, vem... običajno za modelarske podvige kupiš vse komponente iz Hobbykinga ampak tu je šlo za izziv.

Že lep čas se lotevam tudi 2D Plotterja pa se mi nekak ne ljubi... mislim... to je tko. Gre bolj za igračkanje/učenje kot kaj resnega. Za resne zadeve bi se prej lotil programiranja PLK (programabilni logični krmilniki).

Drgač pa če koga zanima kaj več o teh DIY (do it yourself) stvareh lahko spremlja tudi :

https://hackaday.com

Ali

https://www.instructables.com
Default avatar

Živc na kubik

kul kul je napisal/a:

Ma to je tko, ko te vse drugo zanima sam babe ne.
Default avatar

kul kul

kul kul je napisal/a:

MGTOW FTW ;))
Default avatar

ah dej dej

kul kul je napisal/a:

Lahko te zanima vse drugo in punce tudi. To se res ne izključuje med sabo.
Default avatar

MACKON_1

:) Hehe, ja Elektronabava nima tega. Oni imajo klasično štromarijo.
In človek ti je to lepo povedal. Seveda, ga nisi razumel....
Default avatar

Tuintam

Da, prijavi. Cinizem ni zeželjen tam kjer se pričakuje profesionalni odnos.
Default avatar

Živc na kubik

MACKON_1 je napisal/a:

:) Hehe, ja Elektronabava nima tega. Oni imajo klasično štromarijo.
In človek ti je to lepo povedal. Seveda, ga nisi razumel....
Hja lej... probat ni greh.
Na sezamu je bilo tudi nekaj orodja.

Jaz sem lepo vprašal, če majo to in ono. Pa bi rekel, to imamo, onega nimamo itd.