Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek moja grozna sodelavka

moja grozna sodelavka

https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=27&t=1159380

kako se je rešilo?
Tudi sam imam podobne izkušnje.

pri iskanju starih tem ste že prav inovativni

kako se je rešilo?
stara je že zdavnaj v penziji, šefa je pred desetimi leti infarkt pobral, avtorica pa je trenutno brezposelna, ker je firma po šefovi smrti propadla.

V čem je tvoj problem?
V bistvu ni važno, koliko je stara tema, še toliko bolj lahko vidimo kako se je izteklo.
Avtorica ima 43 let na današnji dan 🙂
Meni je tema še kako aktualna.

nova
Uredništvo priporoča

sprašuješ nekoga, ki ga verjetno že zdavnaj več ni tu gor. kaj bo lahko ugotovil?

aja, to so zdaj inovativni ukrepi, kako povečati promet na forumih, kamor nihče ne zaide več…. da na novo objavljajo prastare teme in upajo, da bodo ljudje spregledali datum

Žal ni inovativen način povečati branost.
Morda pa se je celo zgodilo, da je avtorica uspešno razrešila svoj problem in bi mi bila v navdih in upanje.
Morda pa še vedno kdaj zaide sem..
Morda je tu kdo drug, ki je imel podobno situacijo?

Sem prebrala to staro objavo…

Poslovna sekretarka, ki je prva za direktorjem? Nisem vedela, da je kje to tako organizirano. Običajno je tajnica le podpora, ne pa tako pomembna. No, hec na stran.

Ta grozna sodelavka se že od prej pozna z direktorjem? Pa pa seveda bo on na njeni strani, če sta kolega že od prej.

Grozna sodelavka ji pobira delo? Očitno sama nima dovolj dela, zato si hoče utrditi položaj in pobira delo drugim. Ali pa preprosto ne zaupa nobenemu in raje naredi sama.

Avtor, predlagam ti, da si postaviš ogledalo: tukaj sploh ne gre za “grozno sodelavko”, ampak nekaj drugega ti ne gre v trenutni službi. Ali si ljubosumen, ker nisi več “the one” za direktorja, ali pa je kaj drugega zelo narobe. Najprej to ugotovi in ne zvračaj krivde na sodelavko. Nje ne boš spremenil, kvečjemu boš lahko spremenil tvoj odziv na njeno obnašanje. In s tem te njeno obnašanje ne bo več motilo. To se nauči preden daš odpoved in greš v drugo službo, saj bo v drugi službi isti problem, nekdo se bo do tebe grdo obnašal in se bo vaja ponovila. Pomembna je sprememba tvojega odziva!

ok, nikoli se vam ni zgodilo, da je nekdo prevzel vaše delo- ne po sporazumni poti, ampak tako, na grd način- ki ste ga imeli radi.. ali pa kot se največkrat zgodi, po prihodu s porodniške, te prestavijo na eno xy delovno mesto?
Po možnosti je delo skoraj brezpredmetno, nihče te nič ne rabi, potrebuje.. sam sebi si namen. Še tisto kar predlagaš, da bi rad delal, ti ne pustijo!
Kako leto nazaj je bil na RTV SLO en francoski film na to temo, kako so degradirali neko žensko.. kar solze so mi polzele po licih, popolnoma sem se poistovetila. Konec koncev je šlo za mobing.
Vam je popolnoma vseeno kaj delaš? In sprejmete vse premestitve brez žalosti?

Kaj pa, če v vašem kolektivu neka oseba, na katero direktor gleda s pozitivnimi predsodki? Vse kar naredi, je super, pa naj bo še tako pomanjkljivo.
In potem so osebe z drugega pola, ki so obravnavane preko negativnih predsodkov. Naj se ta še kako pretegne, nikoli ne bo recimo pohvaljen, vedno bo nadrejeni iskal samo pomanjkljivosti.

Morda ste tako razsvetljeni, da vam vse to nič ne seže do srca, se sploh ne sekirate, sploh niste nikoli ljubosumni?


Svašta, pametovanje pa tako!
Jaz pa tebi predlagam, da ne vtikaš nosu tja, kjer te ne srbi, ok?
In ja, v podjetju, kjer delam, je bila poslovna sekretarka v tistih časih tudi takoj za direktorjem. Kaj nergaš?

New Report

Close