Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ljudje večino časa namenjamo temu, da družba funkcionira

Ljudje večino časa namenjamo temu, da družba funkcionira

V čem je sploh smisel? Za življenje živeti sploh nimamo nobenega časa. Od jutra do poznega popoldneva ali še dlje visimo po službah, da lahko manjšina živi lagodno na naš račun. Država nam od našega že tako mizernega zaslužka odtrga še davke in prispevke, ki so namenjeni funkcioniranju samega sistema. Ta sistem je sestavljen iz šolstva, ki je namenjeno indoktrinaciji nove generacije poslušnih sužnjev, nadalje iz zdravstva, ki v sodobnem času zdravi predvsem bolezni, ki so posledica sodelovanja ljudi v sistemu (psihične motnje, rak, kapi kot posledice stresa). Financiramo sodstvo, ki preganja rajo, velikim ribam pa pusti, da kradejo nemoteno naprej. Policija ima veliko dela zaradi kriminala, ki je posledica neenakomerne porazdelitve resursov in ščiti elito, če bi se raja slučajno strgala z verige.

Še bi lahko naštevala, ampak vprašajmo se na tem mestu – kaj dejansko imamo od tega. Ali nam ne bi bilo lažje, če bi bila družba zastavljena manj kompleksno, ne pa da potrebuje toliko energije za funkcioniranje. Več časa bi imeli zase, za svoje bližnje, lahko bi si pridelovali svojo hrano in ne bi bili tako odvisni od drobtinic velikih. Nekateri boste rekli, da družba brez nekaterih stvari ne bi tako dobro funkcionirala – se strinjam, vendar se vprašajmo, ali ne plačujemo za to previsoke cene. Kakšen smisel ima življenje, če ga nimamo časa živeti, kakor bi hoteli?

Del svobode si lahko kupimo že s tem, da ne tekmujemo med seboj z materialnimi stvarmi in smo zadovoljni z majhnim – z majhno hiško, nekaj zemlje, namesto avta mogoče kolo… Ampak ne glede na vse nas sistem sili v sodelovanje. Že s tem, ko smo dobili davčno številko, to je prva naša pošta v življenju, je naša usoda zapečatena – služili bomo sistemu, pa če se s tem strinjamo ali ne.

Ste radi del tega sistema ali bi raje živeli drugače?


Ne maram ga nič in če bi lahko, bi takoj živel preprosteje.

Poskušam živeti ob robu sistema… tako, da se ne grem “podganje dirke”. Ne tekmujem z drugimi, vem kaj hočem in to večinoma tudi imam.
Po moje je to optimalna izbira – najboljše iz obeh svetov.
Ne moremo pa vsi živeti tako, ker sicer bi to postal mainstream in ne bi bil vzdržen… tako da… jaz sem kar zadovoljen s tem kar imam(o).

Se pa sistem skozi vse aktualne krče in borbe pelje proti takemu, kot pišeš. Še par sto let – mogoče tudi samo sto – pa bomo, če bomo uporabljali pamet in družbeno poštenost, tam, kjer se bo dalo vzdržno in dobro živeti.
Če pameti pri tem procesu ne bo dovolj… bo treba vmes dodati še kakšno revolucijo in par velikih pokolov… da bo šlo v pravo smer.
A kakorkoli obrneš… vseeno se vrti.

Sam sem kakih deset let živel v mama hotelu in igral igrice. Sedaj mam sicer punco in delam samo nikoli ne bom videl pokojnine. Tako in tako premalo delam. Med službami si vzamem kak mesec ali dva premora. Kaki dve leti traja, da naberem za eno leto delovne dobe. To nikamor ne pripelje. Nimam za avto. Nima za prihodnost.

Samo za drugačen način življenja se je treba bojevati. Saj nimamo kaj za izgubit. Dostojanstva in prihodnosti itak nimamo več.

Avtorica se dobro sprašuje, smisel je, da smisla ni. Kdor to razume bo lažje živel zato, da se bo manj nerviral. Kako bi naj imelo karkoli nek veliki smisel, če pa vsi umremo.


Sam jeba je, ker se reinkarniramo.

Nije tako loše kao što izgleda. Još je mnogo gore!

Prav imaš! Žalostno je, da ovce tistim, ki ne norijo in hitijo ter izgorevajo, hitro očitajo lenobo. Danes na primer so se spravili na neko mamo, ki ni zaposlena.

Prav imaš! Žalostno je, da ovce tistim, ki ne norijo in hitijo ter izgorevajo, hitro očitajo lenobo. Danes na primer so se spravili na neko mamo, ki ni zaposlena.
[/quote]
Ktero pa?

Ena odprta tema je kako lahko zaposlen gleda doma nezaposleno…. To je pač folk, ki ne ve nič. Vtikajo se kaj kdo dela…


Sam jeba je, ker se reinkarniramo.
[/quote]

Ja to je največja jeba. Katastrofalna jeba

Zdaj sem tem ženskam reće nezaposlene lenobe, včasih pa so imele status gospodinje, ki je ostala doma, da skrbi za družino in dom.

Ta zahodni način celodnevnega visenja po službah ubija družinsko življ.

Se strinjam! Jaz tudi tako razmišljam že celo življenje in res ne razumem ljudi, ki trdijo drugače. Pa saj verjetno se ne zavedajo, ker so v primežu začaranega kroga.

Na tem svetu je daleč najbolj pomembno zdravje in čas, ki ga lahko preživimo za nas. Vse ostalo je ČAS podarjen drugim.

Jaz bi bil takoj za, če bi se nas zbralo par isto mislečih in bi živelu kot v neki skupnosti, vsak bi prideloval kakšno hrano, pa bi si to izmenjevali recimo in si pomagali.

Še huje je to, da je ta planet zapor, ki so ga ustanovili vesoljci, kamor vozijo večne duše UMRET.

To je bilo ‘rojstvo zavesti’… Vesoljci so naselili večne duše iz raja, v bitje podobno opici, da se skozi življenje in dejanja izteka njegova duša, da živi, boleha in umre.

Malo svoje duše odkriješ in odtisneš in je čas da umreš. Pa vsi vemo kaka nepredstavljiva ideja nam je včasih, da umremo. To je zato, ker smo večne duše v zaporu. Samo Luno pa Saturn da bi unićili, bi uničili njihov signal in bi videli da smo res večna bitja. Ampak ne, nobenemu se ne da uničit Luno in Saturn ker ste lene pičke in se nočete zamerit vesoljcem.

in kaj ti delaš za to, da je tvoje življenje bližje temu, ki si ga želiš 🙂 ?
vsak se lahko ustavi, razmisli in nadaljuje, kot misli da je zanj najbolje … je pa res to, da veliko preveč ljudi pada na raznorazne marketinške fore, kaj vse potrebujejo … v resnici je za komfortno življenje potrebnega res zelo malo ..
premalo ljudi tudi razmišlja, kakšne so posledice njihovih dejanj in izjav …

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Itak, vsi prisegate na zelo malo, ja pol pa sploh problema ni v družbi, nikakršno stanje je le privid.


Je tako. 😅

Se strinjam! Jaz tudi tako razmišljam že celo življenje in res ne razumem ljudi, ki trdijo drugače. Pa saj verjetno se ne zavedajo, ker so v primežu začaranega kroga.

Na tem svetu je daleč najbolj pomembno zdravje in čas, ki ga lahko preživimo za nas. Vse ostalo je ČAS podarjen drugim.

Jaz bi bil takoj za, če bi se nas zbralo par isto mislečih in bi živelu kot v neki skupnosti, vsak bi prideloval kakšno hrano, pa bi si to izmenjevali recimo in si pomagali.
[/quote]

Če bi razneslo luno in saturn kako bi lahko ta univerzum se funkcioniral… Ali ne bi potem uničili svet… Bilo bi pa odlično, Konc karme….

Če bi razneslo luno in saturn kako bi lahko ta univerzum se funkcioniral… Ali ne bi potem uničili svet… Bilo bi pa odlično, Konc karme….
[/quote]

Za se huje bi lahko blo….

Kaj predlagaš?
😀👽😀

New Report

Close