Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Kako zaposleni partnerji gledajo takega, ki noče v službo, čeprav so skoraj lačni

Default avatar

Navadno

svojim možem povedo, da jih bodo prijavile za družinsko nasilje, pedofilijo...jih oskubile za alimente in jim čim več pobrale, če bi samo pomislili na ogrozitev njihovega parazitskega načina življenja... Take imajo vse preračunano.. velja za tiste, ki otroke v vrtec spravijo s prvim letom, da lahko počivajo in čakajo svojega, da jim kaj iz trgovine prinese in skuha... Poznam take...
Default avatar

Hanna 90

Nimava otrok. In tudi ce bi bili ne bi padla pod minimum. Kot Sem rekla pa niti ne zivim v slo in me vem kaksni so tu zakoni.
Default avatar

direktno

Kako imajo ljudje urejena partnerstva, me ne zanima.

Navkljub temu, da se zdi, da poznamo to, o čemer ti sprašuješ, je čisto nepomembno, kaj si mislim o tem.
Default avatar

Brita ččččč

ima doma dovolj dela je napisal/a:
aspt je napisal/a:

Otroc so že v srednji šoli, en pa končuje OŠ.
Potem ima pri današnjem šolskem sistemu, ko morajo starši delati z otroki namesto učiteljev, več kot dovolj dela že samo z inštrukcijami, kje je še gospodinjsko delo!
V Ameriki je veliko žensk doma, pa se nihče ne spotika ob to! Pri nas je pa taka označena za leno, hkrati pa vsi pričakujejo, da mora biti stanovanje tip top, otroci vzgojeni, z najboljšimi ocenami...

Ah, pusti ti Ameriko. Tam so tudi delavniki do večera, ne tako kot tukaj. Ali pa še bolj bizaren primer, Japonska. Tam je dejansko skoraj nemogoče, da oba partnerja delata, ali pa si morata omislit celodnevno varuško.
Poznam pa primer, trije že skoraj odrasli otroki, žena pa že 17 let doma. Mož gara, žena se mu je zaradi lenobe že tako zamerila, da je tudi videt več ne more... Ločitev je verjetno samo še vprašanje časa.
Za trgovine pa sami veste, kakšen delavnik imajo. Sobote, nedelje, popoldne...
Default avatar

bejž no

Lenobe je napisal/a:
Grozljivka.
Nevem kako jim partnerji to dopuščajo.
Moj ima dobro službo, ampak bi se mi zmešalo, da nebi hodila v službo.
In bi potem prosila vsak mesec za denar? Imela bi tudi grozno slabo vest, da se on trudi jaz pa doma bluzim.

CSD bi res moral preverjati. Ker ni pošteno do tistih, ki se trudijo in delajo na minimalki in do tistih, ki so invalidi in bi radi delali pa žal ne morejo.

Groza. Ženske so vedno bolj lene in razvajene. Moški pa vedno večji copati.
Otroci pa vse to gledajo in se učijo teh vzrocev.
Le kako si ti lahko taka perla, vse druge ženske pa vedno bolj lene in razvajene, kne?

Ajd, Lojz, spravi se kaj koristnejšega počet. Ker bluziš.
Default avatar

Moje mnenje

Moj nasvet: ukvarjaj se raje sam s seboj. Pusti ljudi pri miru.
Default avatar

Moje mnenje

Default avatar

Se strinjam

ima doma dovolj dela je napisal/a:
Jaz je nebi je napisal/a:

Ja nevem no, jaz imam službo... pa useen lahko pomagam otrokom v šoli, skrbim za tamale ki so v vrtcu, pospravljam hišo (ki nis socialno 40kvadratov vlko stanovanje, k ga popucaš v 15minutah), tak da bull shit!!! Lena je in pika!
Mogoče ona ni idealna mona, tako kot ti in ostale v monovski virtualni deželi.
Podpišem.
Default avatar

Mini rožica

Osebno pa poznam primer kjer je on doma, ker niso dobili vrtca. Danes ima sin 31 let in je ON še vedno doma. Žena je pa z eno plačo živela 4 osebe. Pa so bili tudi lačni, socialne niso dobili samo otroški pa štipendije.
Default avatar

Zase glej

Zade glej avtorica, če je hodil tvoj k sosedi, ki je bila boljša od tebe, pa se brez dela, se to drugih ne tiče.
Default avatar

Iskrena

aspt je napisal/a:
Mah, boste rekli, da provociram, da bi se kregali. Ampak resno me zanima, mlad par, pod 40 let, ona še ni delala niti 1 leto, pa je trgovka po poklicu. On dela v skladišču, komaj klepajo iz meseca v mesec, revni da bolj ne morejo, ampak madam noče v službo, kar doma vedri pa se sprehaja cele dneve.Pa je zdrava, bolj ko mi vsi, samo jezik je utrujen od številnega opravljanja :)
Kako partnerji take prenašajo? OK, boste rekli ,da pameten človek je raje brez službe, ker skoraj minimalac dobijo od CSD. Ampak tu je pa moje drugo vprašanje? kako lahko nekdo dobiva socialko, čeprav so v njegovem poklicu službe v izobilju? Ali se to kaj gleda? Ali lahko nekdo po vrsti vse službe zavrača in vseeno dobiva pomoči od CSD? To je skregano z zdravo pametjo.
Ker ima čas, da se goni z drugim okrog, dokler ti garaš. Nisi ne prvi in ne zadnji tak primer.
To so narcisoidni ljudje in tko egoistični, da verjet ne moreš.
Max, ampak max 5x bi to omenila okrog dela, po tem bi po pošti dobila samo poziv za ločitev. Raje sam/a kot s tako osebo in to cel life?!?!
Dej no.....imej sebe rad, pa otroke in jim privošči lepše življenje. S tem pa mislim veliko ljubezni, mir, harmonijo in v vašem pogledu zgled/vzgojo.

Si želiš bit suženj cel life nekomu v vseh pogledih?
Default avatar

DXY

99% zensk brezdelnega moskega ne tolerira. Zato, ker moskega porocijo ravno zaradi tega kar lahko on zanjo NAREDI.

Zato pa je brezdelno zensko pripravljena tolerirati vecini moskih. Ker moski dejansko ljubimo osebo, ne le tistega kar le ta lahko za nas naredi.
Default avatar

Random

DXY je napisal/a:
99% zensk brezdelnega moskega ne tolerira. Zato, ker moskega porocijo ravno zaradi tega kar lahko on zanjo NAREDI.

Zato pa je brezdelno zensko pripravljena tolerirati vecini moskih. Ker moski dejansko ljubimo osebo, ne le tistega kar le ta lahko za nas naredi.
Tudi to se bo nekoč premaknilo na bolje, ko bodo ti moški v družbi obsojani, ker so naivneži padli le na šarm p*zd*, ki skrbi le za svoj izgled v glavi je pa plehka.
Default avatar

Maraajke nepr

zgembutin je napisal/a:
Obvezno družbenokoristno delo za vse prejemnike sociale, pa bo.
To jaz govorim že 30 let. Ne sociala, ampak javna dela za vse zdrave in dela sposobne prejemnike pomoči. Parki, gozdovi, kidanje snega, pomoč v domovih za ostarele ... marsikatero delo se najde. Nočeš delati? Potem pa tudi denarja ne bo.
Default avatar

dober nasvet

Moje mnenje je napisal/a:
Se strinjam.
Default avatar

Samo vprašam

Moje mnenje je napisal/a:
In zakaj si potem ti odprla temo?
Default avatar

Malo si zavistna

aspt je napisal/a:
Mah, boste rekli, da provociram, da bi se kregali. Ampak resno me zanima, mlad par, pod 40 let, ona še ni delala niti 1 leto, pa je trgovka po poklicu. On dela v skladišču, komaj klepajo iz meseca v mesec, revni da bolj ne morejo, ampak madam noče v službo, kar doma vedri pa se sprehaja cele dneve.Pa je zdrava, bolj ko mi vsi, samo jezik je utrujen od številnega opravljanja :)
Kako partnerji take prenašajo? OK, boste rekli ,da pameten človek je raje brez službe, ker skoraj minimalac dobijo od CSD. Ampak tu je pa moje drugo vprašanje? kako lahko nekdo dobiva socialko, čeprav so v njegovem poklicu službe v izobilju? Ali se to kaj gleda? Ali lahko nekdo po vrsti vse službe zavrača in vseeno dobiva pomoči od CSD? To je skregano z zdravo pametjo.
Ne verjamem. Po moje se požiraš, ko vidiš kako jo mož razvaja, njega pa pričaka topel dom in otroke mama doma. Ti se pa grebeš za minimalca, doma pa še sužnja.
Default avatar

Vrtnica1

Zase se brigaj!!!!!!!!!!!!!
Kriva je država ki to dopušča, ne pa ljudje ki so na socialki, torej.....
Če lahko izkoristiš potem le daj...
Ti se pa požri od zavisti,
medtem ko nekateri garajo, drugi uživajo na sprehodu, na kavicah itd...
Zakaj pa ne??
Kar pogumno :))
Default avatar

zato pljuva po tisti ženski

Malo si zavistna je napisal/a:
aspt je napisal/a:
Ne verjamem. Po moje se požiraš, ko vidiš kako jo mož razvaja, njega pa pričaka topel dom in otroke mama doma. Ti se pa grebeš za minimalca, doma pa še sužnja.
Avtorico najbrž res to žre.
Default avatar

leeleenepr

DXY je napisal/a:

No, pa upoštevaj še to, da "brezdelna ženska" običajno doma prevzame popolnoma vse delo in obveznosti in se kar nekako predpostavlja, da moškemu, ki ima doma ženo gospodinjo, ni treba niti s prstom mignit, ne v gospodinjstvu, ne za otroke, nič. Marsikateremu moškemu to dejansko odgovarja.

Po drugi strani je cel kup brezdelnih moških, ki so res brezdelni in ne mignejo niti s prstom cel dan, žena mora pa še vedno skuhat, ko pride iz službe. Ni čudno, da se tega ne tolerira.