Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako zaposleni partnerji gledajo takega, ki noče v službo, čeprav so skoraj lačni

Kako zaposleni partnerji gledajo takega, ki noče v službo, čeprav so skoraj lačni

Mah, boste rekli, da provociram, da bi se kregali. Ampak resno me zanima, mlad par, pod 40 let, ona še ni delala niti 1 leto, pa je trgovka po poklicu. On dela v skladišču, komaj klepajo iz meseca v mesec, revni da bolj ne morejo, ampak madam noče v službo, kar doma vedri pa se sprehaja cele dneve.Pa je zdrava, bolj ko mi vsi, samo jezik je utrujen od številnega opravljanja 🙂
Kako partnerji take prenašajo? OK, boste rekli ,da pameten človek je raje brez službe, ker skoraj minimalac dobijo od CSD. Ampak tu je pa moje drugo vprašanje? kako lahko nekdo dobiva socialko, čeprav so v njegovem poklicu službe v izobilju? Ali se to kaj gleda? Ali lahko nekdo po vrsti vse službe zavrača in vseeno dobiva pomoči od CSD? To je skregano z zdravo pametjo.

Jaz je sigurno nebi dolgo gledala… imata otroke? So doma z njo? Al so v vrtcu?
Ok, če so doma recimo da naj ji bo… tam do ene 3ga leta otrokove starosti, potem pa otroka v vrtec babo pa delat!
Če so otroci v vrtcu, ona pa doma… pa hvala lepa, tm so vrata, kr najd si druzga sponzorja! Otroci ostanejo pri meni, se bodo vsaj delavnih navad naučili, pri taki leni mami se jih ne morejo!

CSD pomoči grejo napačnim, pa me ne boste pregovorili, da nimam prav. Preveč takih zlorab je. Jaz tudi nekaj takih ocvirkov poznam v našem kraju, ženske tako lene, da jih v službo ne spraviš. Pa ok, če bi bil njihov dec neki bogatun, bi vse razumel, a je tudi on na minimalcu in se prebijajo iz meseca v mesec. Ampak delati pa ne, bolje da je prazen hladilnik. Take bi jaz nagnala delati, da bi se kar kadilo, oz. ukinila pomoč . Takrat bi šle pa v 14 dnevih v šiht, banda lena.
Primer ene punce, tudi trgovke al pa poslovodkinje, ki cca. 6 let ni hotela v službo v trgovino. Ko se je pa ločevala, je pa službo našla v 14 dneh. Takrat ko ni več mogla na svojem viseti, pa je takoj našla službo. kako pa partnerji gledajo na take, pa ne vem, očitno so taki naivčki al pa revčki.
Je pa odvisno od vzgoje, to so razvajene punčare, ki tudi potem, ko odrastejo, živijo na račun drugih.

nova
Uredništvo priporoča


Otroc so že v srednji šoli, en pa končuje OŠ.

Brez besed! In kakšen zgled daje s tem otrokom?
Najini so ponosi na to, da imava z možem kariero, nevem kako bi me gledali če bi ležala doma?

Zdaj pa sam še reči, da kadi in ima gelirane nohte 😀

poznam več takih modelk.

partnerji imajo tako nizko samozavest, da so srečni, da so do ženske prišli, sploh se ne sekirajo zaradi tega, ker živi na njihov račun…
zaenkrat…

CSD pomoč gre napačnim. Naj jo dobijo starejši, invalidni, taki ki res ne morejo najti službe. CSD in zavod za zaposlovanje bi morala tesno sodelovati, CSD bi moral preverjati, ali res nekdo ne dobi službe, Zavod bi moral preverjati pri delodajalcih, zakaj ta in ta ni dobil službe. Veste kako bi se hitro rešilo .To bo počilo tako, da bo kar joj, slej ko prej.

Ne bi gledala. Ne glede na količino denarja pri hiši. Delo krepi duha.

Grozljivka.
Nevem kako jim partnerji to dopuščajo.
Moj ima dobro službo, ampak bi se mi zmešalo, da nebi hodila v službo.
In bi potem prosila vsak mesec za denar? Imela bi tudi grozno slabo vest, da se on trudi jaz pa doma bluzim.

CSD bi res moral preverjati. Ker ni pošteno do tistih, ki se trudijo in delajo na minimalki in do tistih, ki so invalidi in bi radi delali pa žal ne morejo.

Groza. Ženske so vedno bolj lene in razvajene. Moški pa vedno večji copati.
Otroci pa vse to gledajo in se učijo teh vzrocev.


Otroc so že v srednji šoli, en pa končuje OŠ.
[/quote]

Potem ima pri današnjem šolskem sistemu, ko morajo starši delati z otroki namesto učiteljev, več kot dovolj dela že samo z inštrukcijami, kje je še gospodinjsko delo!
V Ameriki je veliko žensk doma, pa se nihče ne spotika ob to! Pri nas je pa taka označena za leno, hkrati pa vsi pričakujejo, da mora biti stanovanje tip top, otroci vzgojeni, z najboljšimi ocenami…
Za trgovine pa sami veste, kakšen delavnik imajo. Sobote, nedelje, popoldne…

Potem ima pri današnjem šolskem sistemu, ko morajo starši delati z otroki namesto učiteljev, več kot dovolj dela že samo z inštrukcijami, kje je še gospodinjsko delo!
V Ameriki je veliko žensk doma, pa se nihče ne spotika ob to! Pri nas je pa taka označena za leno, hkrati pa vsi pričakujejo, da mora biti stanovanje tip top, otroci vzgojeni, z najboljšimi ocenami…
Za trgovine pa sami veste, kakšen delavnik imajo. Sobote, nedelje, popoldne…
[/quote]

Če lahko sploh pomaga tistemu, ki je v srednji šoli. Boljše, da dela in ima denar za inštrukcije.

Hiša tipi topi- otroci so dovolj stari, da pomagajo pospravljati.

Poznam nekaj takih, katerih poklic je “Biti mama”.

Potem ima pri današnjem šolskem sistemu, ko morajo starši delati z otroki namesto učiteljev, več kot dovolj dela že samo z inštrukcijami, kje je še gospodinjsko delo!
V Ameriki je veliko žensk doma, pa se nihče ne spotika ob to! Pri nas je pa taka označena za leno, hkrati pa vsi pričakujejo, da mora biti stanovanje tip top, otroci vzgojeni, z najboljšimi ocenami…
Za trgovine pa sami veste, kakšen delavnik imajo. Sobote, nedelje, popoldne…
[/quote]

spet fama o tem, kako so američanke po porodu lepo doma in baje ne delajo…

američanke so doma 2-4 tedne po porodu, potem pa grejo delat.

v ameriki je cca 44{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vseh zaposlenih žensk, medtem, ko je v sloveniji cca 46{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vseh zaposlenih žensk, trend pa je v naraščanju. po celem svetu je trend zaposlovanja žensk v močnem porastu

Potem ima pri današnjem šolskem sistemu, ko morajo starši delati z otroki namesto učiteljev, več kot dovolj dela že samo z inštrukcijami, kje je še gospodinjsko delo!
V Ameriki je veliko žensk doma, pa se nihče ne spotika ob to! Pri nas je pa taka označena za leno, hkrati pa vsi pričakujejo, da mora biti stanovanje tip top, otroci vzgojeni, z najboljšimi ocenami…
Za trgovine pa sami veste, kakšen delavnik imajo. Sobote, nedelje, popoldne…
[/quote]

Ja nevem no, jaz imam službo… pa useen lahko pomagam otrokom v šoli, skrbim za tamale ki so v vrtcu, pospravljam hišo (ki nis socialno 40kvadratov vlko stanovanje, k ga popucaš v 15minutah), tak da bull shit!!! Lena je in pika!

Ja nevem no, jaz imam službo… pa useen lahko pomagam otrokom v šoli, skrbim za tamale ki so v vrtcu, pospravljam hišo (ki nis socialno 40kvadratov vlko stanovanje, k ga popucaš v 15minutah), tak da bull shit!!! Lena je in pika!
[/quote]

Mogoče ona ni idealna mona, tako kot ti in ostale v monovski virtualni deželi.

Pri nas on dela jaz pa za dom skrbim. Nisem na socialni in nic ne prejemam od drzave, niti zivim ne v slo. Pri nas deluje

Hagaha, trgovka pa da lahko kaj otrokom v SS pomaga? Vi niste resni, verjemite, njeno znanje se je s 4. Razredom OS koncalo. V SS se nekdo s faxom tezko pomaga, ker ven pades iz snovi. Lenuhinja je. Pa pihavka ki deca izkorisca, prej je pa starse. Dec pa verjetno tako ubogi, da je srecen, da ima vsaj njo, ker ga nobena duga ne bi pogledala. Delo krepi duha in telo. Krivim pa v celoti CSD da dajo takim podporo


Dodatke za otroke sigurno dobivata , ker z eno placo pades pod min ba osebo

Doma ostanejo samo neizobražene in nesposobne ženske.
Nesposobne so tudi tiste, ki delajo za malo denarja.

S sabo še ukvarjate ne z drugimi. Ji mogoce kaj date, a tiste ki vedrijo za 2 jurja na namišljenih delovnih mestih pa ne vidite, samo na najnižje se spravljati je bedno, pa neumno se bolj.

Obvezno družbenokoristno delo za vse prejemnike sociale, pa bo.

svojim možem povedo, da jih bodo prijavile za družinsko nasilje, pedofilijo…jih oskubile za alimente in jim čim več pobrale, če bi samo pomislili na ogrozitev njihovega parazitskega načina življenja… Take imajo vse preračunano.. velja za tiste, ki otroke v vrtec spravijo s prvim letom, da lahko počivajo in čakajo svojega, da jim kaj iz trgovine prinese in skuha… Poznam take…

Nimava otrok. In tudi ce bi bili ne bi padla pod minimum. Kot Sem rekla pa niti ne zivim v slo in me vem kaksni so tu zakoni.

Kako imajo ljudje urejena partnerstva, me ne zanima.

Navkljub temu, da se zdi, da poznamo to, o čemer ti sprašuješ, je čisto nepomembno, kaj si mislim o tem.

Potem ima pri današnjem šolskem sistemu, ko morajo starši delati z otroki namesto učiteljev, več kot dovolj dela že samo z inštrukcijami, kje je še gospodinjsko delo!
V Ameriki je veliko žensk doma, pa se nihče ne spotika ob to! Pri nas je pa taka označena za leno, hkrati pa vsi pričakujejo, da mora biti stanovanje tip top, otroci vzgojeni, z najboljšimi ocenami…

Ah, pusti ti Ameriko. Tam so tudi delavniki do večera, ne tako kot tukaj. Ali pa še bolj bizaren primer, Japonska. Tam je dejansko skoraj nemogoče, da oba partnerja delata, ali pa si morata omislit celodnevno varuško.
Poznam pa primer, trije že skoraj odrasli otroki, žena pa že 17 let doma. Mož gara, žena se mu je zaradi lenobe že tako zamerila, da je tudi videt več ne more… Ločitev je verjetno samo še vprašanje časa.
Za trgovine pa sami veste, kakšen delavnik imajo. Sobote, nedelje, popoldne…
[/quote]

Le kako si ti lahko taka perla, vse druge ženske pa vedno bolj lene in razvajene, kne?

Ajd, Lojz, spravi se kaj koristnejšega počet. Ker bluziš.

New Report

Close