Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek dijak zapravi preveč

dijak zapravi preveč

Koliko zapravijo vaši dijaki? Naš dobi 150 eur za malico in urbano. Ko ga vprašam, dali ima dovolj, vedno reče, da ja. Potem pa ugotovim, da zapravi še celo štipendijo zraven, tj. še 120 eur. Ne vem, kaj naj. Ali naj mu ukinem žepnino, pa naj shaja samo s štipendijo? Zdi se mi, da preveč zapravlja, medtem ko jaz varčujem in gledam na vsak euro. Koliko je sploh prav, da se vtikam v njegove finančne zadeve? Ko ga vprašam, kje je zapravil denar, mi ne pove, ali pa se zlaže.

Koliko da za malico in urbano na mesec? Predvidevam, da živi doma, kjer ima prehrano urejeno, položnic ne plačuje, perete in likate mu tudi doma?

Jaz mu dam 200 na teden in niti evra več. Mu pa zmanjka (pomoje časti punco skoz,to imam na sumu ker tud skoz prosi se za kak evro) ampak mu ne dam.. Kar naj.. Več kot v toliko mu ne dam.. Morda mu da stari kaj na skrivaj..

Če nima svojega dohodka (razen štipendije) imaš vso pravico se vtikat v finančne zadeve. Sploh če ga financiraš.

Urbana je okrog 30 evrov, drži? Če mu ti daš 150 evrov, to pomeni, da mu za malico ostane cca. 5 evrov na dan (če računamo 22 dni). To je prek glave dovolj za dijaško malico.

Ne razumem pa točno, kaj je s tistimi 120 evri štipendije. A to gre tudi vse za malico? A si iz tega plačuje telefon, oblačila, kino,…?

200€ na teden???

drugače pa – če zapravi 150 za urbano in malico, ima pač tistih 120€ štupendije za ostalo – kavice, žur, kakšno cujno, moped tankat, pica, ipd…

Saj ne ve.Stavim da ne ve.Enkrat na pivo, pa kakšne cigaretke, pa s punco na sok, pa mimo burekarne na burek in v McDonalds na krompirček, burger in na sladoled in gre frrrrr…
Fant uživa svojo mladost…itak mora v šoli delat tisto, kar drugi od njega zahtevajo…
Če do zdaj ni bil prav varčen, tudi ne bo.
Mladina rada uživa .Če je priden v šoli in doma, pa naj si tudi kaj privošči…

200 eur na teden?

200€ na teden???

drugače pa – če zapravi 150 za urbano in malico, ima pač tistih 120€ štupendije za ostalo – kavice, žur, kakšno cujno, moped tankat, pica, ipd…
[/quote]
Ja vendar od tega ima za bencin, malco in druge stvari.. Ampak več mu na ne dam, ne vidim razloga da bi mu dala vec

200 eur na teden?
[/quote]
Na teden.. Sej je dost. A je premal.?

Ma zajebancija, 200 na teden. To zato, da ste fovš 🙂

Ma kakšna zajebancija , a ti ves kolko stane bencin, čevlji, obleka in drugo..
Ko da je to nek velik denar.. Jurja na teden to bi bil večji denar..

Ma kakšna zajebancija , a ti ves kolko stane bencin, čevlji, obleka in drugo..
Ko da je to nek velik denar.. Jurja na teden to bi bil večji denar..
[/quote]
seveda je provokacija
to pomeni, da mesečno zagoni jurja.

če hoče dobivat poleg 120 eur štipendije še 150 eur žepnine, zahtevaj poročilo o porabi.
naj si cel mesec piše, kam je šel denar. potem pa presodi, ali zapravlja, ali ne


seveda je provokacija
to pomeni, da mesečno zagoni jurja.
[/quote]
kaj pa dobiš za jurja.? Lepo te prosim.
Eni dajejo otrokom se več. Mi smo čisto povprečje. Pa računi da mu ne dam niti evra več kot toliko.


kaj pa dobiš za jurja.? Lepo te prosim.
Eni dajejo otrokom se več. Mi smo čisto povprečje. Pa računi da mu ne dam niti evra več kot toliko.
[/quote]Daj ne provociraj. Še za žajfo nimaš.


kaj pa dobiš za jurja.? Lepo te prosim.
Eni dajejo otrokom se več. Mi smo čisto povprečje. Pa računi da mu ne dam niti evra več kot toliko.
[/quote]

Spet hvalisanje debelorite židinje ki ji je blo vse v dupe vtaknjeno

Ojoj 200 na teden. 🙂
Kot študentka-3 leta nazaj. Sem dobila na mesec 300e in sem si s tem plačala bivanje (120e) in urbano (20e). Ostalo pa sem imela za cel mesec za hrano in oblačila. Telefon in kakšno dražje oblačilo (čevlji, jakna) mi je plačevala mami.

In sem čisto lepo preživela. Malo sem pazila kaj kupim, na pjačo sem šla 1x na teden..
Za hrano sem porabila približno 20e na teden. Tako, da mi je še vedno ostal denar za prevoz iz lj, majice, zvezke,…
Se mi zdi, da je bila to ravnopravšnja vsota, ker sem malo pazila za kaj zapravim denar.

Daj ne provociraj. Še za žajfo nimaš.
[/quote]
Če ti mislis da je 200 velik nisi ti se nič videl.. Nimaš ti pojma koliko nekateri mesečno otrokom dajejo.


Od mojega sina prijatelj dobi krepko več kot nas,če to zracunas mesečno se kar zamisliš .. Ne lažem, res je.. Morda se to zdi nekaterim čudno ampak eni res dajejo otrokom za moje pojme preveč.. Ampak to je njihova stvar


Če ti mislis da je 200 velik nisi ti se nič videl.. Nimaš ti pojma koliko nekateri mesečno otrokom dajejo.
[/quote]

To so zelo zelo redki…
Sicer pa …Grda resnica…ti imaš zase 200 evrov na teden?
Tisti, ki dajejo mesečno otrokom veliko denarja , dobijo kmalu bumerang nazaj.Otroci se potepejo in namesto v šolo …odidejo po lokalčkih in šola je neverending story.
Zakaj bi se imeli smotano v šoli, če se imajo lahko lepo na dosegu roke z maminim denarjem?

Premalo mu daš! Si pa res škrtuhinja.

To so zelo zelo redki…
Sicer pa …Grda resnica…ti imaš zase 200 evrov na teden?
Tisti, ki dajejo mesečno otrokom veliko denarja , dobijo kmalu bumerang nazaj.Otroci se potepejo in namesto v šolo …odidejo po lokalčkih in šola je neverending story.
Zakaj bi se imeli smotano v šoli, če se imajo lahko lepo na dosegu roke z maminim denarjem?
[/quote]

Seveda imam. Sej ko pogledaš jaz mu dam 100 mož 100 to je 200 . Dajem mu tedensko, ker v kosu mu ne dam. Tudi ne dovolim niti evra več. Zdaj če mu da kaj na skrivaj ne vem.. Ampak mislim da ne ker ga je zadnjič moz nazjal ko psa ravno zaradi denarja.
Neki si kupi za oblečt. Neki tanka. Neki ima za hrano in pijačo, šport, osebne higienske potrebščine (ker vse to kupuje sam) itd.. Nanese na koncu meseca..
Za zdaj je vredu in tudi družbo ima vredu, so vsi ok fantje

Ma nemoj , ne dan niti evra več.. Mam vse zračunan na cent

Ma nemoj , ne dan niti evra več.. Mam vse zračunan na cent
[/quote]
To mi je popolnoma jasno, škrtuhinja. 😂

New Report

Close