Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Javna tribuna: Nahod ali že vnetje sinusov?

Default avatar

Med.Over.Net

Nahod običajno spremlja zamašen nos, gost izcedek, smrkanje in kihanje. Včasih se tu naše prebolevanje ne konča in vnamejo se še sinusi. Boleča izkušnja z močnejšimi simptomi in če vas nadleguje eno ali drugi, bo ta tema za vas.

V tokratni javni tribuni v sredo, 16. 1. 2019 ob 10. uri bomo z gostom in sogovornikom Robertom Terčeljem iz Farmedice govorili o nahodu in vnetju sinusov ter podrobneje predstavili učinke priznanega naravnega zdravila Sinupret®. Koliko časa ga uporabiti pri nahodu, koliko pri vnetju sinusov, zakaj zmanjšuje potrebe po antibiotikih, zakaj je tako dobrodošel pri otrocih, v čem se razlikuje od nosnih pršil itd. je le nekaj vprašanj, ki jih boste lahko zastavili.

Pridružite se nam z vprašanji in/ali osebnimi izkušnjami!
Priponke

cover-prehlad.jpg
(45.02 KiB)

Default avatar

Ne deluje

Spoštovani, imam bolečine med obrvema in v nosnem korenu. Izcedka nisem imela. Huje je ob mrazu in ko se sklonim. Sinupret pijem že četrti dan in ne opažam nobene razlike. Ali naj vzamem tri naenkrat in ne razporejene preko dneva? Hvala za nasvet.
Default avatar

Ludnica

Je Sinupret smiselno vzeti takoj, ko je nos zamašen ali je treba počakati da dejansko vidiš ali gre za neko prehladno obolenje?
Hvala.
Default avatar

12345678911

Pozdravljeni.
Kako veš za kaj gre? oz kaj je razlika med prehladom in vnetjem sinusov?
Default avatar

ušeska

zakaj pri majhnih otrocih tako hitro prihaja do vnetja ušes... takoj ko se začne prehlad, hitro gre na ušesa?
Default avatar

glavoboli na 2

Velikokrat me boli glava. Pred leti, ko sem še poskušala najti vzrok, mi je nek zdravilec rekel, da so pri meni vzrok sinusi. Takrat sem hodila na terapijo in mi je pomagalo. Potem pa sem pozabila na to.

A se še kdo srečuje s tem?
Mene sinusi nikoli ne bolijo, ampak glavobole pa še imam pogoste. Je po vašem mnenju lahko to dvoje povezano in ali imaš lahko težave s sinusi, ne da bi jih čutil? Bi v tem primeru pomagala ena kura s sinupretom in kakšna bi to bila?
Hvala za odgovor.
A.
Default avatar

RobertTercelj

Ne deluje je napisal/a:
Spoštovani, imam bolečine med obrvema in v nosnem korenu. Izcedka nisem imela. Huje je ob mrazu in ko se sklonim. Sinupret pijem že četrti dan in ne opažam nobene razlike. Ali naj vzamem tri naenkrat in ne razporejene preko dneva? Hvala za nasvet.
Pozdravljeni,
vidim, da ste postavili vprašanje že pred dnevoma, jaz pa sem se vključil šele danes, ko je JT.
S Sinupretom je glede na povedano smiselno vztrajati v samozdravljenju 7-14 dni. To je tudi obdobje, ko naj bi se simptomi umirjali. Vkolikor v naslednjih dneh ne bo razlike ali se vmes poslabša stanje (vročina, slabo počutje, povečanje obraznih bolečin), pojdite do zdravnika, da po potrebi uvede dodatno terapijo (v zahtevnejših primerih antibiotik oz. nosno protivnetno pršilo. Ob tem je smiselno nadaljevati s Sinupretom. Odmerjanje naj bo 3x1 tableta, ne naenkrat 3 tablete.

Uspešno okrevanje vam želim!
Robert Terčelj

Naročite se na brezplačne Voglove nasvete za zdravo življenje na http://www.avogel.si
Default avatar

Med.Over.Net

Pozdravljeni,

Začenjamo z današnjo javno tribuno, ki bo za vprašanja odprta do 11.00 ure.
Dobrodošla so vsa vprašanja in tudi uporabniške osebne izkušnje.

Pozdrav gostu strokovnjaku Robertu Terčelju iz Farmedice, ki bo odgovarjal na vaša vprašanja ali izkušnje povezane z naravnim zdravilom Sinupret ter zdravljenju in preprečevanju zapletov nahoda in vnetju sinusov.

Vabljeni, da sodelujete!

Uredništvo
Med.Over.Net
Default avatar

otrociinprehlad

Odrasli se v tem primeru "nafilamo" z vsemi možnimi stvarmi. Zanima me, kaj lahko zares naredimo pri otrocih?

Hvala.
Default avatar

Niv_a

Mene sinusi matrajo ze kar nekaj let... povezano je tudi z alergijo na prsice... seveda v zimskem casu bolj.
Redko pa imam povisano temperaturo, zato me zdravnik ne jemlje resno, kljub gnojnemu izcedku in hudim bolecinam.
Je smiselno, da vzamem sinupret takoj, ko zacutim, da se seli prejlad na sinuse?
Hvala
Default avatar

Sinusii

Včeraj bila v lekarni. In kao naj vem katero vrsta Sinupreta naj izberem?
Navaden, srednji, extra močen? Hmmmm.
Na koncu sem itak vzela extra močnega, saj naj bi bil tudi najbolj učinkovit? Res ne vem zakaj morate povzročat zmedo, ne more biti eden za vse?
Default avatar

držialine

Velikokrat sem že slišala, da prehlad traja 7 dni, če ga zdraviš ali 1 teden če ga ne zdraviš. :)
To drži ali ne? Lahko resnično kaj naredimo ali ne?

lp,
Default avatar

Preventivno da ne

Ali ga lahko jemljem preventivno, da preprecim razvoj sinusitisa iz prehlada?
Default avatar

RobertTercelj

Ludnica je napisal/a:
Je Sinupret smiselno vzeti takoj, ko je nos zamašen ali je treba počakati da dejansko vidiš ali gre za neko prehladno obolenje?
Hvala.
Pozdravljeni,

Sinupret je smiselno vzeti takoj, ko se pričnejo značilni simptomi nahoda - izcedek iz nosu, kihanje, ščemenje v nosu. Praviloma jih dobro prepoznamo, ko se pojavijo. Na ta način umirimo vnetje sluznice (manj izcedka) in redčimo že nabrano gosto sluz (povzroča nosni čep oz. zamašen nos), s tem tudi zmanjšamo nastanek pogojev, ki lahko privedejo do vnetja sinusov. Skratka - ob naštetih simptomih pričnemo takoj z jemanjem, v akutni fazi Sinupret Exera, pri daljšem jemanju (dalj časa trajajoče zdravljenje sinuzitisa) pa so primerne Sinupret BNO.
Robert Terčelj

Naročite se na brezplačne Voglove nasvete za zdravo življenje na http://www.avogel.si
Default avatar

ZdravkaZ

Pozdravljeni.
Mene zanimate dve stvari:
- kdaj si definiran kot nahoden/prehladen, z vnetji sinusov?
- koliko časa je smiselno jemati terapijo (prenehati isti dan ko je vidno izboljšanje..?)

Hvala.
Default avatar

Mrs Sia

Mene bi zanimalo sledeče: ko enkrat začneš jesti škatlo tabletov, ali je priporočljivo, da poješ celo, ali da prenehaš, ko začutiš izboljšanje?
Default avatar

rok uporabe

Kako je z rokom uporabe.. ali pretečena zdravila lahko kaj škodujejo?
Default avatar

justica

Pozdravljeni vsi.
Preverjeno pomagajo inhalacije z oljem 31 od justa! Ti sigurno prepuca vse dihalne poti.
Za dodatek pa še Alpski balzam, prav tako od Justa, ki si ga namažeš po prsnem košu.
Preverjeno:)
Default avatar

mojahči12

Imam hčerko, ki ima vedno težave pri prehladu...ko si briše nos jo vedno bolijo ušesa. Imate kakšen nasvet.
Hvala.