Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tudi ta mit o zaželjenosti moških po 40 je ena laž

Tudi ta mit o zaželjenosti moških po 40 je ena laž

Me prav zanima, koliko 20 -25 letnic bi potrdilo, da se jim zdijo moški po 40 blazno privlačni. Morda bi se kakšna odločila za seksualno avanturo s 40+ letnikom iz top lige. Pa še to bo skrbno preverila, ali je to v njenem socialnem krogu sprejemljivo, še raje bo vse skupaj izvedla kje v tujini. O zaželjenosti 40+ letnikov s povprečno plačo, povprečno plešo, povprečnim trebuhom, pa sploh raje ne bi.

Je prav hecno, kako 40+ letni samci 40+ letnim poročenim ženskam pametujejo, kako imajo one nizko samopodobo, oni pa visoko. In visoko zaželjenost. 40+ letni moški je že pošteno out of date, sploh za resno zvezo z žensko v top letih, o kakršnih taki radi sanjajo.


Po 40-em so ponavadi že situirani in malo bolj vidijo skozi babji bulšit, kar je privlačno.

Če so moški materialno ustrezno preskrbljeni in znajo dobro poskrbeti tudi za svojo mlajšo partnerico, potem zveza lahko traja še dolgo. Za ženske je pa na žalost na prvem mestu izgled, potem karakter, tudi finančna priskrbljenost ženske ne bi škodila, ni pa tako nujna, če ima ostalo top. Pri moškem je na prvem mestu denarnica, na drugem karakter, na tretjem izgled.

nova
Uredništvo priporoča

hmm, se kar strinjam s tem ampak, vedno se najdejo izjeme…. mi, ki smo v 50 tih, smo bili enkrat prej stari 40, pa, kaj pa vem, je treba imeti tud malo sreče pri tem očitno, da se stvari poklopijo, je pa mimo, da tipi, 40 letniki govorijo za svojo generacijo žensk, da so prestare z njih, to govorijo kvečjemu nedojebanci, ki se niiso orng kresal z žensko v življenju…..

Zaradi mene naj govorijo, kar hočejo, če jih to tolaži. Ženske vemo, kakšna je realnost.

Še 70+ moškim se vidi, kdo je šarmiral na veliko (ali celo še vedno šarmira).

Moški po štiridesetem imajo cash. Naf said.

Novi dan, nove frustracije. Že 841. odprta tema z enako bolno vsebino.

Ko se spomnim sebe pri 20+ nekaj, mi niti pod točko razno na pamet ni prišel kakšen 40 letni tip. Stari ata. Umrla bi od dolgčasa z njim, pa tudi on verjetno z mano. Meni se zdi da normalen moški 40, 50 let pričakuje enako osebnostno zrelo partnerko, kar dekle pri 20 definitivno ni.
Je pa tle gor par tipov, al pa mogoče celo en z več niki, ki nas vztrajno prepričuje nasprotno. Verjetno je star 40 + in upa na 20 letnico. Naj se. Mu želja uresniči, nam ustalim pa da neha težit eno in isto….

Lahko izgleda bolje kot marsikdo pri 30ih ali slabše kot kdo pri 50ih…. Isto velja za ženske. Leta sploh niso tako važna. Tudi v duši ima lahko 30 ali 70 let…isto ženske. Leta do zgolj številke…. Denar…. važno, da ima delovne navade in ni socialec po izbiri. Potem bo že kako. Kaj ti bo denar , če ni duše….


Seveda leta nimajo nobene zveze z privlačnostjo moških ali žensk.Dejstvo je da,čeprav smo si vsi zelo različni imamo samo eno stvar vsi skupno ne glede na spol,raso, vero – da bi čim lepše izgledali. Vendar je to žal dano redkim ženskam in moškim.Seveda po drugi strani je pa veliko urejenih in uglajenih ljudi vendar to s privlačnostjo nima veze. To kaj pa pomeni biti situiran moški bi se pa lahko dolgo časa pogovarjali. Seveda na koncu je pa najbolj pomembno da je partner zdrav,ker z bolnim človekom se pa nihče rad ne ukvarja,pa naj si bo bogat ali pa lep.


Seveda leta nimajo nobene zveze z privlačnostjo moških ali žensk.Dejstvo je da,čeprav smo si vsi zelo različni imamo samo eno stvar vsi skupno ne glede na spol,raso, vero – da bi čim lepše izgledali. Vendar je to žal dano redkim ženskam in moškim.Seveda po drugi strani je pa veliko urejenih in uglajenih ljudi vendar to s privlačnostjo nima veze. To kaj pa pomeni biti situiran moški bi se pa lahko dolgo časa pogovarjali. Seveda na koncu je pa najbolj pomembno da je partner zdrav,ker z bolnim človekom se pa nihče rad ne ukvarja,pa naj si bo bogat ali pa lep.
[/quote]

Najbolj pomebno je, da ima partner dober karakter, bolezen se pa lahko vsakemu zgodi, tudi tebi. Mislim, da če ti je zdrav partner največja vrlina je to tkotko, danes je, jutri ni. To ni neka prava ljubezen, predvsem s tvoje strani.

Meni se 40letni lovci na dvajsetletnice zdijo nezreli, infatilni, večni otroci, ki pač iščejo sebi in svoji zrelosti primerne ženske. Kakšne resnične samozavesti ne premorejo, iščejo čim manj izkušene, da jih ja ne bi ocenjevale, da bi ja lahko “izpadli frajerji” v njihovih očeh. Kolikor opažam, jih tudi drugi moški kaj posebno visoko ne cenijo na ta račun – v pogovorih opažam rahlo posmehljiv odnos do “otroškega vrtca”, ki ga nekateri vodijo pod roko.


Mlado neobremenjeno meso je še vedno mlado neobremenjeno meso in ne teži kot žene doma 🙂


Mlado neobremenjeno meso je še vedno mlado neobremenjeno meso in ne teži kot žene doma 🙂
[/quote]

A ti to o resni zvezi, ali o eni noči?
Jaz govorim o samskih 40+

A ti to o resni zvezi, ali o eni noči?
Jaz govorim o samskih 40+
[/quote]
Kakorkoli 🙂

Najbolj pomebno je, da ima partner dober karakter, bolezen se pa lahko vsakemu zgodi, tudi tebi. Mislim, da če ti je zdrav partner največja vrlina je to tkotko, danes je, jutri ni. To ni neka prava ljubezen, predvsem s tvoje strani.
[/quote]
karakter se pokaže šele po nekaj letih skupnega bivanja.Seveda se lahko bolezen zgodi vsakomur.A ti še vedno verjameš v pravo ljubezen v 21 stoletju in kaj zate sploh pomeni prava ljubezen?V današnjih časih je v ospredju pri iskanju partnerja neka materialna korist.Prave ljubezni je mogoče 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.


Kakorkoli 🙂
[/quote]

Saj pravim – moški, ki ženske pojmujejo kot “mlado neobremenjeno meso” , nimajo ravno visokega statusa niti med ženskami, niti med moškimi. Je pa res, da jih to ne obremenjuje preveč ;)))

Saj pravim – moški, ki ženske pojmujejo kot “mlado neobremenjeno meso” , nimajo ravno visokega statusa niti med ženskami, niti med moškimi. Je pa res, da jih to ne obremenjuje preveč ;)))
[/quote]
No vidiš, nobenega problema torej 🙂

Danes gre samo za denar. Najhujše so ženske, ki se še sprenevedajo. Ne, ne ne, one res ljubijo! Ja resnično ljubijo, ampak njegov denar, njegove providerske sposobnosti.


No vidiš, nobenega problema torej 🙂
[/quote]

Res je, problema pa res ni.

A ti to o resni zvezi, ali o eni noči?
Jaz govorim o samskih 40+
[/quote]

Samski 40+ ima lahko par težav z lastno psiho in je zato težje obvladljiv, ali pa preveliko breme za sodobno žensko. Tak se je na življenje z enonočnimi izleti v deželo medčloveških odnosov že dodobra navadil. Če pa je poročen pa še vedno išče pa gre zopet za “damaged goods”, a na malo drugačen način. Skupen jim je pa odpor do prevzemanja odgovornosti za lastna dejanja.
Med temi se sem in tja najde še kaka izjema, ki pa nosi stigmo ločenih…
Gotovo pa drži, da nam je vsem moškim skupno to, da nam je, neglede na stopnjo razvoja osebnosti, mlajša bolj po godu kot starejša že iz estetskih razlogov. 😉

Saj pravim – moški, ki ženske pojmujejo kot “mlado neobremenjeno meso” , nimajo ravno visokega statusa niti med ženskami, niti med moškimi. Je pa res, da jih to ne obremenjuje preveč ;)))
[/quote]

Bolj kot se obremenjuješ s tovrstnimi problemi, slabše živiš. Še posebej to velja, če ti problemi niso tvoji.

Minili so časi ko je šla ženska direkt od očeta (provajder) k možu (drugi provajder)
Danes vidim da so mlade punce ne samo lepe ampak tudi pametne. Šolajo se da bojo imele poklic in nekoč lastna sredstva (nerazviti svet pustimo ob strani ) pa tudi starši so mladim hčeram če so le v zmožnosti pripravljeni pomagati. Normalna mladenka današnjih dni ima izbiro in raje izbere vrstnika iz dobro stoječe družine kot drugega očeta (kar 20 let starejšo tip tudi je) pa se nekaj 40 plus dobro situirani so že vsi poročeni. Samski 40 plus pa blaznega denarja niti nimajo , torej mlado dekle ne profitira nič, če vzame brovk nadomestnega očeta, je ze bolje da izbere vrstnika in skupaj ustvarjata.

Jaz bi rekla samo to, da znamo ženske bistveno bolj nositi svoja leta kot moški.

Mlada študentka in star profesor zna biti kar zanimiva kombinacija.

drug drugega programiramo

New Report

Close