Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Fant hoce v najem, jaz bi lastnisko stanovanje

Fant hoce v najem, jaz bi lastnisko stanovanje

Sva par nekaj let, oba pod 30 let. Fant ima garsonjero v LJ. Ce to prodava, meni moji starsi dajo 30.000 eur denarja kot darilo ob osamosvojitvi. Imam kar dobro sluzbo za nedolocen cas, vzamem majhen kredit ( pa fant ga tudi vzame in lahko kupiva 4 sobno stanovanje v LJ ( 70-80 m). Problem je v fantu, on hoce prodati garsonjero in iti v najem. Lastnistvo bi itak uredila po realnih delezih. Ampak on ne mara obveze, ne mara lastnine. Noce vec lastniskega stanovanja. Imam macka, kam naj ga dam v najemnisko stanovanje ( vsi vemo kako ti tezijo lastniki). Ko pa si na svojem , pa imas lahko npr 10 mack. Pa ne da bi jih inela, ampak najemodajalec ti odreja marsikaj in tudi pogreni zivljenje. Kaj bi vi, sli v najem ali v lastnisko stanovanje?

Ne me j.ebat! Starši ti dajo 30.000e ob osamosvojitvi?? To ni niti O od osamosvojitve…

Če imaš možnost, če pač lahk, valjda lastniško.

nova
Uredništvo priporoča

Če prav razumem ima fant garsonjero, ti pa samo mačka. On bi svoje prodal in šel v najem, ti pa hočeš na račun prodaje njegove lastnine dobit še darilo od staršev in ga prisilit potem še v kredit? Res si zvita in manipulativna.


Ko gres od doma, kaj pa je drugo, kot osamosvojitev?

Kaj pa kompromis? V garsonjeri sta toliko časa, da našparata za stanovanje? Če se vama ne mudi, zakaj bi se zakreditirala. Tačas pa vidita, kako lahko uskladita interese.


Fantova garsonjera je nekje 90.000 eur. Moji starsi dajo 30.000 eur, jaz vzamem kredit za 60.000 eur. Torej 50:50. Kaj sem tu zvita? Ce pa se pn vzame neki kredit, je pac njegov delez vecji, kot moj. Tu ste eni res poceni, samo podjebavat znate…

Seveda, garsonjero je dobil, zdaj vidi, da ima pod ritjo stotko, pismo, kaj če ti lastnišvo. Normalno, da ga nočeš! A ti veš kakšnega bemfla dobiš za ta denar?

Imaš za polog, vzemi kredit za fantovo garsonjero, spodi ga ven in naseli mačka. Je verjetno bolj kšajt kot tvoj fant.
Če hočeš tega fanta vseeno, kupi drugo garsonjero, imej bivališče prijavljeno v garsonjeri, imej vse svoje račune na svoj naslov, jo oddajaj, s fantom pa pejd v najemniško, ampak brez, da si uradno pri njem. Prej kot slej boš itak ugotovila, da njega trajne vezi ubijajo in takrat se boš imela kam odseliti.


Ko gres od doma, kaj pa je drugo, kot osamosvojitev?
[/quote]
A zato se dobi denar od tastarih?? O poglej me kako sem neodvisna! Aja, oči a mi daš par jurčkov? Sej veš osamosvojitev pa to…

Kako dolgo živita skupaj, tako da sta res sama zebe? Glede na to, da se trenutno ne strinjata, bi sam predlagal da nekaj let živita v garsonjeri. Preden se zakreditirata, bi to bila pametna izbira, pa še kaj lahko našparata v tem času in s tem zmanjšata vrednost morebitnega kredita, hkrati pa ugotovita koliko sta kompatibilna.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Fantova garsonjera je nekje 90.000 eur. Moji starsi dajo 30.000 eur, jaz vzamem kredit za 60.000 eur. Torej 50:50. Kaj sem tu zvita? Ce pa se pn vzame neki kredit, je pac njegov delez vecji, kot moj. Tu ste eni res poceni, samo podjebavat znate…
[/quote]

Nič ni pol pol. Na dan ločitve je njegovega 90.000 in pol tvojega poplačanega kredita. Tvojega je 30.000 in pol že poplačanega kredita, plus kredit, ki ti je še ostal, oziroma razdelitev prodajne vrednosti v tem razmerju. Sveta naivnost.

Zakaj pa fant noče lastništva stanovanja, tega pa ne razumem? Eno je, če ga še nimaš, da pa ga že imaš in rineš v najem, pa ne. Razen, če ni zadovoljen s stanovanjem.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ti bom napisala svoje mnenje. No tako si jaz predstavljam situacijo, seveda je to lahko zelo dalec od dejanskega stanja, ker vaju z fantom ne poznam.
Moja izkusnja: z mozem sva se porocila, mi je bilo lustno, simpaticno…lepo.
Ko sva se odlocala za nakup stanovanja, vse lepo, srecna, komaj cakala bova izbrala stanovanje…
Ko sva pa koncno z podpisala kred. pogodbo in ko sva zakljucila pri notarju…sem sla ven z cmokom v grlu….mi je slo skozi glavo: a to pomeni da sva primorana ostati zdrava in porocena in v dobrih odnosih naslednjih 25 let a ne? Ko se vsak drugi zakon/zveza raspade po nekaj letih. No vse to mi je slo skozi misli. Resnica pa je, da ne vemo kaj bo jutri z nami.
In za zakljucek, mislim da si mlada, iskrena in da gledas naprej na vajino skupno prihodnost. Fant pa verjetno zivi zdaj, v sedanjosti,uziva v vajinih skupnih trenutkih. Kaj si pa predstavlja, kaksno bo vajino zivljenje cez par let..
mislim da se o tem morala pogovoriti.

Ojoj, kk ste pa eni zajebantski. Pa hvalabogu, da ma taksne starše, da ji želijo finančno pomagat ob nakupu stanovanja. Na tak način si lahko kupi boljše in večje stanovanje. Ti gospodična se pa le dobro pogovori s tem svojim fantom in potem odloči, če se sploh splača nadaljevati vezo z njim. Malo je otročji, je bojazen da bo vse sfučkal. Mam kolega, ki je mel hišo in jo je zakockal, pa šel v najem. Drugače še slišala, da bi kdo šel iz lastništva kar tako v najem, če nima kakšnih hudih finančih težav. Prej iz manjšega na večje…

Ne mara obveze? hm…..

Debato nadaljuj ko bosta prodala garsonjero za 90.000.

Spet ena, ki bi se čez nekaj let hvalila, kako je vse sama ustvarila iz nič in odšla na svoje, sinčki pa še po tridesetem ostajajo pri mamicah.

fantu diši tistih 90 jurjev. on jih bo zafračkal.
vzemi polog od starsev in si kupi svoje stanovanje na kredit. fant ima itak svoje plane.

Kaj pa je narobe z najemniškim stanovanjem? Mobilen si, lahko se seliš kamorkoli, iščeš službo kjerkoli…

Slovenski veljaki ki so se okoristili z denarjem davkoplačevacev so poskrbeli zase in še za nadaljnjih 5 generaciji da jim ne bo treba delat če bodo tako hoteli.Tukaj pa napadate človeka,če mu bosta starša dala 30.000 eur. Saj tudi Slovenija v praksi ni samostojna in suverena država(razen na papirju) tako da bi lahko to rekli tudi za nas državljane.

Nič ni pol pol. Na dan ločitve je njegovega 90.000 in pol tvojega poplačanega kredita. Tvojega je 30.000 in pol že poplačanega kredita, plus kredit, ki ti je še ostal, oziroma razdelitev prodajne vrednosti v tem razmerju. Sveta naivnost.
[/quote]

temu ona ne reče naivnost ampak preračunljivost.

Kaj ti ni jasno? Fant noče resne veze s tabo, medtem ko ti že gnezdiš in načrtuješ svojo in njegovo prihodnost.


bi se ti v Sloveniji selil če je največ služb in najboljše plače v Ljubljani?Kranj ,NM sta blizu tudi CE in KP nista daleč.Lastništvo je še vedno zakon,ker ti nudi neko finančno varnost.Prodaš stanovanje ki je vredno 200.000 eur in si kupiš garsonjero za 100.000 eur razlika ti pa ostane.Seveda če je to nujno potrebno.


Ti pa zjutraj in popoldne nisi veliko na cesti kajne?

Aha fant noče imeti v lastništvu garsonjere … raje bo šel v najem. In kaj bo naredil z 90.000 EUR? Najverjetneje jih bo spičil po hitrem postopku. Saj to je njegova stvar, ampak nekako daje občutek da ti v to enačbo ne spadaš zato raje vzemi teh 30.000 od staršev plus kredit in si kupi stanovanje. Rezultat bo malo drugačen, fant bo ostal brez teh 90.000 in živel bo v tvojem stanovanju, ker on ne želi lastnine LOL
Priporočam ti, da ne bodi naivna.

New Report

Close