Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kakšno je življenje v atrijskem stanovanju?

Kakšno je življenje v atrijskem stanovanju?

Pozdravljeni,
razmišljamo o selitvi. Ker imam majhne otroke, bi šli v atrijsko stanovanje, kjer bi se otroci brezskrbno igrali zunaj. Me pa malo skrbi slednje. Slišala sem, da se je zgodilo, da so v atrijskih stanovanjih tudi že podgane lezle, ker so v pritličju, skoraj v kleti, pa druga golazen baje tudi leze, razni škorpijoni in pajki. Ker imam male otroke, se malo bojim takih stvari in me zanima, če je to res, ali je le zgodbica.

Hvala

Hja ne vem, jaz bi se bolj balo dvonožcev.

Če je atrij na tleh bojo živali tvoj najmanjši problem. Večji bojo sosedi nad tabo, k dol na tvoje pometajo iz svojih balkonov, čike mečejo in še kej druzga. Če boste kej pekli na vrtu znaš hitr lonc vode dobit na vas. Če naredite streho ste pa spet v pokritem fuglužnu, na vaši strehi pa svinjarija vseh zgornjih stanovalcev. Ta stanovanja bi mogla bit najcenejša v blokih ker so najslabša.

Čist neki drugza je atrijsko stanovanje v najvišjem nadstropju. to so tud najdražja stanovanja.

khm… atrijsko stanovanje v najvišjem nadstropju? :))))

Najbrž je odvisno od različnih faktorjev. Za podgane in miši še nisem slišala, sem pa sama, ko sem še bila v atrijskem, večkrat našla škorpijona. Prijateljica, ki živi v atriju ima vedno ledenico v stanovanju, kljub centralni mora dodatno ogrevati na elektriko. Znanec, ki je v atriju v večjem bloku, ima atrij popolnoma neuporaben, saj ga mora dnevno čistiti smeti od zgoraj (če ne bi videla na lastne oči, ne bi verjela: čiki, kosti od piščanca, pap.robčki, pločevinke…noro). Poleg tega, vsi iz zgornjih nadstropij od jutra do jutra peketajo mimo njegovih vrat, nikoli miru.
Jaz ne grem več v atrijsko niti pod razno, sem zdaj prva nad atrijem in celo poletje preležim na balkonu, priča popolnoma vsem pogovorom spodnjih, gledam jim v krožnike, slišim osebne stvari, ves čas vem kaj počnejo, kam gredo, khe so bili, kdo so obiskovalci, kaj se jim dogaja, vse. Ko sem živela spodaj, se sploh nisem zavedala tega.

Pri meni nič ne leze. Še mravlje ne. Ne vem, kako to.

Zna pa dol priletet kakšen čik, to pa res.

Mi smo zadovoljni. Že nekaj let, dva majhna otroka. Zaenkrat brez težav. Otroka se veliko zunaj igrata, je pa manjši blok. Mrzlo nam ni. Naj tako ostane. Eni imajo raje razgled, drugi smo raje spodaj. Vse ima pluse in minuse, ampak jaz ne zamenjam.

Jaz si ogledujem atrijsko stanovanje na skrajnem ogalu stavbe – dalje več ni zazidljivo – je že travnik in gozd.
med nami in glavnim vhodom sta še dva atrija.
Stanovanjska stavba je 3 nadstropna – se pravi, nad nami sta še dva balkona v višino.
Kaj mislite o tem?

khm… atrijsko stanovanje v najvišjem nadstropju? :))))
[/quote]
Hihii, ja, mene tud zanima, kako to zgleda!!

Vse je odvisno od kulture tistih nad tabo. Če so navajeni vsak dan stresati molilne tepihe in odmetavati kurje kosti čez balkon, je dosti tudi eno samo nadstropje, da ti pokvari užitke atrija.

no, jaz bi vse kosti pobrala in jih nosila nazaj v blok pred prag tistim, ki jih odmetavajo. s tem se definitivno ne bi sprijaznila

sem stanovala v 3 nadstropnem bloku z atrijem spodaj in sosedi niso imeli ne vem kakih težav, kolikor se spomnim.

Če imaš možnost, si pojdi ogledat ob več možnih časih, kako je in kaj počnejo sosedje.

Po pravici pa iz osebnih izkušenj: raje požrem kakšen čik in jim ne težim, ker so vsi drugače izredno pošteni in ne preveč nadležni 🙂


Hihii, ja, mene tud zanima, kako to zgleda!!
[/quote]

Bo treba guglat kaj vse atrij je.

Bo treba guglat kaj vse atrij je.
[/quote]

in kaj je atrij?

atrij pomeni nepokrit osrednji prostor, ne pomeni pritličja

torej, v najvišjem nadstropju bi to pač bilo stanovanje z veliko odprto teraso
se pa za ta stanovanja uporablja drugačen izraz. penthouse

Bo treba guglat kaj vse atrij je.
[/quote]

Atrij je samo in zgolj eno; notranje dvorišče. V modernejši arhitekturi se izraz uporablja tudi za zasebno ograjeno zemljišče, s katerega je direkten dostop v stanovanje, torej ni več nujno, da je sredi stavbe ampak je lahko tudi ob stavbi.
Ampak vedno na tleh. Kar je višje, so balkoni, terase, lože, verande…..

https://sl.wikipedia.org/wiki/Atrij

Samo to lahko rečem. Ce pa ima stanovanje še lasten vhod pa sploh.

in kaj je atrij?

atrij pomeni nepokrit osrednji prostor, ne pomeni pritličja

torej, v najvišjem nadstropju bi to pač bilo stanovanje z veliko odprto teraso
se pa za ta stanovanja uporablja drugačen izraz. penthouse
[/quote]

Če nekdo reče atrij še ne pomeni da gre za stanovanje na tleh. Je lahko tudi v nadstropju.

Jaz ga imam, meni je super, ena dodatna soba poleti, del sem ga zasteklila v zimski vrt, del je trava. Je pa atrij malo povišan v višini glave, po ograji pa divja trta, tako, da od spomladi do jeseni vse zeleno in se notri ne vidi. Ko sta bila otroka manjša smo imeli bazen , senčnik, mizo stole, res super. Za novo leto pa veliko smreko z lučkami.
Sosedje so ok, nobenih smeti ne mečejo, nisem opazila, da bi gledali iz oken navzdol. Pa še perilo sem sušila v atriju.

Odvisno je od tega, koliko jih je nad tabo.
Pri nas je 7 nadstropij, pa skoraj vsak teden visi listek na oglasni deski, naj ne mečejo to in ono…
Kolegica živi v 4 nadstropnem, pa ji je ok.

če je blok manjši ( beri manj nadstropij, tam do nekje štiri), boš vse obvladala, ker se boš lepo pogovorila in ščasoma ne bo letelo nič dol.

Če pa boš imela nad seboj še ene 10 eli 15 stnovanj, hja, bo pa težka. Stepanje preprog in prtov po hranjenju, čiščenje las iz krtač in glavnikov, pihanje brivskih aparatov preko ograje – to bo še najmanj…. Ljudje po blokih znajo bit tudi zelo primitivni – stopijo ven in čez balkon odvržejo marsikaj, česar ne bi smeli.

Pomembno je, kakšni ljudje živijo nad tabo. Je pa res, da je verjetnost, da naletiš na nekulturneže, v primeru večih nadstopij oz. več ljudi, ponavadi večja.

Če nekdo reče atrij še ne pomeni da gre za stanovanje na tleh. Je lahko tudi v nadstropju.
[/quote]

Kam si šla, izobrazba?
Res poguglaj. Če se giblješ vsak dan v krogih nevednežev, to še ni opravičilo za tvojo nevednost.

Živimo v pritličju, je ogromno prednosti, je pa tudi ogromno mrčesa, posebno jeseni vse leze in sili noter: pajki, mravlje, strgalke, kobilice, polži, tudi celo kakšen maček zgreši … žal, meni je to moteče.

Saj res, ja. Maček mi je pa res že prilezel not. Je pa njega bolj kap, kot mene, ko me je zagledal.

Me pa ni motil, se mi je zdelo hecno.

Nad sabo imamo še dve stanovanji. Eni občasno vržejo dol kak čik, a smo jim že rekli in se skoraj ne dogaja več. Večji problem so lastniki sosednjega atrija, ki so najemniki in imajo atrij popolnoma zanemarjen, vse zaraščeno in blatne luže. Zato je ogromno komarjev. Poleti so s temi komarji kar težave, tudi tigraste imamo. Ti sosedje zdaj precej pakirajo, upam, da se odselijo in da pridejo kakšni taki, ki jim bo atrij nekaj pomenil in ga bodo uredili, da ne bo več gojišče komarjev. Zaradi komarjev atrij uporabljamo precej manj, kot bi ga sicer. Imamo pa lepo urejenega, nekaj tlakovano, nekaj trave, gredico za zelišča in nekaj grmovnic in cvetja. Tako da poleti imamo goste zunaj v atriju, seveda s svečami za odganjanje komarjev. Pa tendo imamo, da si ga lahko zasenčimo. Če imaš družino, je atrij super. Za samske ali par brez otrok pa vsaj meni osebno ni bil tako pomemben,

New Report

Close