Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Selitev z otrokom v najem

Selitev z otrokom v najem

Kako začeti? Z otrokom sva letela čez prag. Imam službo z minimalno plačo in me zanima kako vam drugim znese najem. V mislih imam skromno domovanje saj mi je pomemben predvsem mir. Sem upravičena do subvencije za najem? Moj dohodek je minimalen, minimalna prež. in otroški. Kako skrpate ostale?

Iskala bi majhno, starejše stanovanje – kakšen starejši blok, z nizko najemnino.potem bi zamenjala službo.Kelnarce v dobro stoječem lokalu tudi dobro zaslužijo.Pa kakšen tringelt tudi pade vsak dan.

Škoda, ker si šla. Ne more te nekdo kar tako zabrisat ven.
Razen če si bila v najemu in nisi plačevala najemnine in stroškov.
Za začetek poskusi z varno hišo, in od tam poskusi poiskati kakšno garsonjero. Bori se za večjo preživnino, mora tudi za subvencijo za najemnino.
Imaš pa tudi ostarele ljudi, ki v zameno za pomoč ponujajo stanovanje brezplačno.

Saj ni tako grozno. Nisi ne prva in ne zadnja.

nova
Uredništvo priporoča

Ne, tudi jaz sem bila nekdaj na njenem mestu.Je pa res …grozno.Ni prijetno .Sem pa dobila občinsko najemno stanovanje.Sem imela ogromno srečo.

Ostati na cesti je grozno!! Ne moram si misliti kako ti je.
Absolutno v garsionero za cca 200eur najemnine plus stroški. Ostane ti za hrano. Važna je vajina selitev, ko se bodo stvari unesle bo bolje. Navaditi se bo treba spremembe.
Preživnina bo?? Mora biti..
Na socialno sporočit da sta ostala sama, da vama prilagodijo otroške in subvencionirano šolo ali vrtec.
Bodi močna za otroka.
Bivšemu ne pokaži žalosti ampak moč.
Bo bolje.

Za 200 e je težko dobiti


Kje je pa oče otroka?


Kje je pa oče otroka?
[/quote]

Pobegnil tako kot ti————————–

Pobegnil tako kot ti————————–
[/quote]
Njabrž ne multinično noreče in spet ena popolnoma nora igra žrtev in si lasti otroka, bo to prej, kot kaj drugega, ne?

Ne vem, od kje si…Nimaš staršev , sorodnikov ali kakšne prijateljice, da bi ti pomagala?

http://www.bolha.com/nepremicnine/stanovanja/stanovanja-ljubljana/stanovanje-osrednjeslovenska-ljubljana-bezigrad-ljubljana-bezigrad-soba-3000-m2-oddam

Ne vem, od kje si…Nimaš staršev , sorodnikov ali kakšne prijateljice, da bi ti pomagala?

http://www.bolha.com/nepremicnine/stanovanja/stanovanja-ljubljana/stanovanje-osrednjeslovenska-ljubljana-bezigrad-ljubljana-bezigrad-soba-3000-m2-oddam
[/quote]

http://www.bolha.com/iskanje?q=soba+ljubljana+oddam&location=Osrednjeslovenska{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2F&adTypeH=02_Oddam{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2F&priceSortField=0{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}7C220&hasImages=O

najdi si dodaten vir zaslužka.
Če imaš otroka, si očitno usposobljena ☺

Lahko verjamem da ni. Stanje definitivno sporočit na CSD, da se preračuna otroški dodatek. (če ste bili prej trije, sedaj ko sta samo dva bo gotovo povprečje drugačno). Nekdo je omenil varno hišo, ampak so mesta zelo omejena, pa še mišljeno je kot začasno. Vpraša se seveda vseeno lahko.
Prijaviš se lahko za neprofitno stanovanje. Ampak vsaj v LJ se čaka. Vprašaš lahko še za subvencionirano tržno najemnino. Ni vrag da se ne bi kak evro našel.

In seveda če je oče znan in ni kak zahojenec brez dohodka…preživnina za otroka.
Aja pa najemnina ven iz mest zna biti občutno nižja kot v mestu. Z vlakom se pa da kar hitro marsikam priti.

Opcij je veliko, samo izkoristit jih je treba znat.

Spet ena, ki se je z belim kruhom skregala. In odtegnila otroka očetu kot bivša meni….

Ženske res ne veste, kako škodite otrokom, ko jim tako odtegujete očeta….

Pošiljam vam Uspavanko, kdo pa bo meni “poslal” trenutke z mojim dojenčkom?

https://www.google.com/search?safe=off&rlz=1C1HLDY_slSI716SI716&q=Andrej+{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}A0ifrer+Uspavanka&stick=H4sIAAAAAAAAAOOQUeLRT9c3LDTNKDQ3szSOEi8tLkgsS8zLTlSoSlRILctXSMzOL0rJPMWIog7KLTYwLTEvMatAcMsLK7JMEdzcgsqSSgS3sKQ8t_IXo0hiXkpRapbC0YWZaUWpRQoFqcW5mQDpGFxBiwAAAA&sa=X&ved=2ahUKEwizytXj79nfAhUJ2BoKHekGBu0QxA0wDXoECAYQBA


Ne obstajajo starejša stanovanja z nizko najemnino. Vse najemnine so visoke, ker je povpraševanje preveliko. Še preden je oglas objavljen, je že oddano. Če pa išče v kakih odročnih krajih, pa mogoče se kaj dobi ne predrago. V mestih pa nikakor. V Ljubljani so garsonjere po 400 € + stroški, pa so takoj zasedene. Kelnarce pa tudi ne zaslužijo več dobro, delajo cel dan, kar pri otroku ni možno. S tringeltom si pa tudi ne more kaj pomagati, ga je zmeraj manj. Bo treba pogruntati kaj drugega. Za začetek kaki starši ali sorodniki. Če jih pa ni, pa nimam ideje za hitro rešitev. Nikoli ni dobro iti v vezo z tepcem, ki te potem napodi, ko se te naveliča. Ženske pa kar naprej rinejo v nesrečo, nič jih ne izuči.

Saj ne veš, kako je bilo.Tudi zame je ena njegova teta govorila naokrog, kako sem se z belim kruhom skregala…V resnici sem hodila v službo modra od njegovih batin…

Zdaj imam končno “bel kruh”…Novega partnerja že dvanajst let.Lepo mi je , res lepo.
Otroka sta hodila k njemu…on pa ni imel časa zanju.Je moral tanovo peljat na morje , pa na Kubo, pa še kam.Njegova starša sta poskrbela za otroka, takrat, ko so bili njegov dnevi.

Tko je to, ja.


Ne obstajajo starejša stanovanja z nizko najemnino. Vse najemnine so visoke, ker je povpraševanje preveliko. Še preden je oglas objavljen, je že oddano. Če pa išče v kakih odročnih krajih, pa mogoče se kaj dobi ne predrago. V mestih pa nikakor. V Ljubljani so garsonjere po 400 € + stroški, pa so takoj zasedene. Kelnarce pa tudi ne zaslužijo več dobro, delajo cel dan, kar pri otroku ni možno. S tringeltom si pa tudi ne more kaj pomagati, ga je zmeraj manj. Bo treba pogruntati kaj drugega. Za začetek kaki starši ali sorodniki. Če jih pa ni, pa nimam ideje za hitro rešitev. Nikoli ni dobro iti v vezo z tepcem, ki te potem napodi, ko se te naveliča. Ženske pa kar naprej rinejo v nesrečo, nič jih ne izuči.
[/quote]

Itak, ker je ona zagotovo biser, dedc pa tepec, ne? tako kot ste v večini današnje ločene babe pravi biserji, ne? Otroke imate pa za okoriščanje in maščevanje, ker vam sistem to dovoljuje.

Itak, ker je ona zagotovo biser, dedc pa tepec, ne? tako kot ste v večini današnje ločene babe pravi biserji, ne? Otroke imate pa za okoriščanje in maščevanje, ker vam sistem to dovoljuje.
[/quote]

Velikokrat je tako, večkrat pa tudi obratno.
Niso vsi očetje svetniki, nekatere mame na žalost tudi ne.
Je pa še stokrat hujše, če je mama pršolana, to se pa strinjam.

Velikokrat je tako, večkrat pa tudi obratno.
Niso vsi očetje svetniki, nekatere mame na žalost tudi ne.
Je pa še stokrat hujše, če je mama pršolana, to se pa strinjam.
[/quote]Ne ni velikokrat tako, mora bit prav izjema da je tako, trenutno nori na polno ob podpori sistema na desettisoče ločenk, ki so odvzele očetu otroka in preprečujejo stike ali nagajajo na kak drug način.

Zelo preprosto….
Zglasite se na CSD in povejte, da nimate strehe nad glavo, svojo zgodbo kaj se je zgodilo in dogajalo. Če je bilo karkoli hudega to dajte omenit (nasilje). Potem boste šli v materinski dom lahko vam ponudijo tudi varno hišo. Vlogo lahko oddate za razne dodatke, otroški že prejemate, socialna podpora in pogledat kdaj je kak razpis za socialno stanovanje. Tukaj prosite csd za pomoč.
Mogoče za boljše razumevanje zakaj tak protokol. Če ste v materinskem domu prej dobite stanovanje od socialne. Tudi nujno potrebno se je prijavit na razpis za socialno stanovanje in tudi v kolikor ga ne dobite oddate vlogo za subvencijo najemnine (za tržno najemnino, ki jo plačujete regularno) in vam pokrijejo razliko, pač kolikor ste upravičena.
Imate tudi možnost pomoči s strani mestne občine, ko pomagajo občanom v stiski, trenutno se ne spomnim oddelka na katerega se lahko obrnite.
Bi pa bilo lepo vedet vsaj iz katerega konca ste, da vas lahko usmerimo naprej.

Lahko te zabriše ven, če to ni skupno premoženje. Če je priženjena v kako hišo k tastu in tašči pa oni lahko zahtevajo, da gre ven. Potem pa sledi zaračunavanje uporabnine stanovanja in to po tržni ceni kolikor bi to stanovanje bilo pač vredno. Mislim, da so tukaj tudi pravniki med nami, pa lahko kaj več pokomentirajo in me popravijo okrog tega.

Na Bezenškovi 1 (blizu Kolinske) je varna hiša. Tam se boš dobro počutila. Boš pa tudi molila.

Je treba molit v varni hiši?

Zdravo, bi si mogoce delila kaksno stanovanje? Tudi jaz sem sama z otrokom in prav tako iscem stanovanje.

Avtorica…si dala prošnjo na občino za občinsko stanovanje? Res je,da se čaka,ampak kljub temu,daj prošnjo še na občino,vmes pa si poiščeš kakšno stanovanje za v najem.

New Report

Close