Forum.Over.Net

Starševski čvek

Komuna za hujsanje

Default avatar

samo komentar

Da te nekaj vprašam je napisal/a:
Verjetno imam malo sreče s kožo, ker recimo tudi v nosečnosti nisem dobila niti ene strije, sklepam, da je še vedno precej prožna, kljub mojim 40+ letom. Mažem se veliko, z oljem, s kremami, piling redno, na začetku sicer nisem, po nekaj mesecih, ko sem videla, da gredo kile res dol, me je pa zaskrbelo in sem začela kožo negovat. Zaenkrat opažam visenje edino na rokah, na nadlakteh, drugod je šla lepo lepo nazaj, računaj pa, da hujšam počasi in da tudi to pri koži šteje. Za roke se pa trudim nekaj z utežmi, a ni omembne vredno, to bom morala še popravit.
Default avatar

počutim se lepo

Tudi jaz sem v zadnjem letu shujšala za cca 13 kg. Prej se nisem več počutila dobro - sploh, kadar sem se gledala v ogledalo ne. Pa nisem bila zelo debela (81 kg pri 177 cm).
Potem sem se nekega dne odločila, da vsaj za teden ali dva poskusim z t.i. beljakovinsko dieto - oziroma, da iz svoje prehrane (z izjemo zajtrka) umaknem večino OH -jev, škroba in sladkorja. Torej: zajtrk: kruh+nesladkana kava, kosilo: piščančji zrezek/riba +solata, večerja: podobno kot kosilo.
Približno dva tedna sem jedla tako, potem sem jedilnik omilila, sem jedla tudi OH čez dan (zvečer ne) - je, samo v majhnih količinah, pa zraven veliko zelenjave.
Začela sem tudi s športom - brez kakršnega koli pretiravanja: 2x -3x na teden: hoja v hrib ali plavanje.
Najbolj pomembno je zdržati tista prva dva tedna: ko potem vidiš, da dejansko deluje, da gredo kilogrami dol, je lažje vztrajati.
Veliko uspeha želim vsem pri izgubi kilogramov :)
Default avatar

Aaaaaa

Vse je v glavi in v odločitvi o spremembi prehrane ter kasneje tudi kakem miganju. Nobena dieta, nobena komuna, fitnes, ne bo naredila dolgotrajnega čudeža, dokler se sama pri sebi ne boš odločila. Vse ostalo je kratkotrajni učinek in čez čas jojo efekt. Preverjeno. Minus 15 v letu in pol. Zdaj par mesecev zgolj vzdržujem, želja je še tri kg do poletja.
Default avatar

potencialna debeluška

Jaz ti bom pa že vnaprej povedala, kako je v resnici. Če si nagnjena k debelosti, te čaka vseživljenjsko odrekanje. Do konca življenja boš morala vedno, vsak dan, paziti, kaj ješ in koliko poješ, da boš ohranjala težo. In s starostjo je treba obroke še dodatno zmanjševat.

Tako živim še vse svoje odraslo življenje, na vsakih 15 let imam zdrs in se zredim, vendar ne pretirano, od 5 do 7 kg, nato se hitro spet vzamem v roke. Imam obdobja prenajedanja, da mi je slabo, potem se dva dni postim oziroma samo pijem kavo in čaj, da se izčistim, pridem spet k pameti in je za nekaj časa mir. Z viškom kg sem grozno nesrečna. Ko sem vitka in v formi, imam okej postavo in sem zadovoljna s seboj, vse, kar oblečem, mi paše in izpade lepo, ravno zadnjič mi je 15 let mlajša soseda rekla, da mi zavida gibčnost in lepo držo. Sem pa precej telesno aktivna, delam tudi vaje za moč za boljši mišični tonus.
Če se ne misliš celo življenje držati nekih pravil in omejitev, je brez veze, da se sploh lotiš. In če tega ne zmoreš vsaj začeti sama, velja enako, ker ti ne bo celo življenje nekdo kukal čez ramo, koliko poješ. Jaz si zaenkrat želim samo to, da bi mi uspelo premagati to občasno prenajedanje.

Glede viseče kože - na izbiro imaš dve možnosti, da si debela brez viseče kože z vse več težavami, tipičnimi za debeluhe, ali vitkejša s čudno kožo, zato pa gibčnejša, brez bolečin v sklepih, boljše počutje in zdravje.
Default avatar

Komuna za hujsanje

Hvala vsem za odgovore.
Ogromno vsega sem že prebrala, obiskovala tudi že Cindi program, Linea snello. A problem je verjetno globlji. Odločiti se. Veliko ljudi pove, da se je pač treba odločiti. Jaz pa bi rekla, da sem se že velikokrat odločila, sicer ne bi poskusil že vsega mogočega. Problem je, da potem prehitro obupam. Morda so tezave res drugacnega izvora. Kaksna psihoterapija. Otrostvo res ni bilo lahko, pa ves cas mi je okolica govorila, da sem mocna. A ko pogledam fotografije od takrat, sem si prav vsec.