Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Velikost mize za tri na eni strani

Velikost mize za tri na eni strani

Pozdravljeni,
prosim za pomoč. Sem v fazi nakupa mize in sicer takšne, da bo na vsaki strani za tri ljudi. Pri krajeh ne bo stolov, ker ni prostora. Zanima me, kolikšna mora biti dimenzija oziroma dolžina takšne mize? Ker sem na bolniški, ne morem v trgovino, da bi pogledala “v živo”, slike pa saj veste kakšne so – važno, da je dobra fotka, potem pa ni važno ali lahko trije skupaj sedijo ali ne. Če ima kdo takšno mizo doma, prosim, vzemi meter in izmeri :-)) Hvala že v naprej!

Mi imamo mizo 180 dolžine, pa lahko trije komot sedijo.

Za našo, dolgo 140 cm, komot sedita dva. Odgovor je torej nekje med 180 in 210 cm. 😁

Za našo, dolgo 140 cm, komot sedita dva. Odgovor je torej nekje med 180 in 210 cm. 😁

Naša je 220cm v dolžino, da je komot za tri. Je pa razstegljiva – v sestavljenem meri 140cm, ko je pa dovolj samo za dva.

Mi pa ne maramo raztegljivih miz. Glede teže in obilnosti smo si precej različni – od suhcev do močnejših.
Zato smo kupili mizo, kjer sta krajši stranici 100cm. Sta pa dve daljši – ena je 280cm, druga pa 150cm.
Vedno je dovolj placa za vse.

Sej mi imamo tudi vedno raztegnjeno – jedovolj velik prostor, da v sestavljenem sploh ne paše noter . Ampak takrat , ko smo kupovali 15 let nazaj, ni bilo take dolžine brez opcije “šrinkanja” – torej ni bilo v enem kosu te dolžine, kot smo potrebovali in da je bila “pravokotnik kot iz enega bloka lesa” dizajn….

Sej mi imamo tudi vedno raztegnjeno – jedovolj velik prostor, da v sestavljenem sploh ne paše noter . Ampak takrat , ko smo kupovali 15 let nazaj, ni bilo take dolžine brez opcije “šrinkanja” – torej ni bilo v enem kosu te dolžine, kot smo potrebovali in da je bila “pravokotnik kot iz enega bloka lesa” dizajn….
[/quote]

Naša miza je sredi jedilnice. Sicer upoštevajoč daljši neenaki stranici, se je moral dedek namatrat, da jo je sestavil. Je iz treh delov. Na sredi je štirikotnik, na vsaki strani pa po en pravokotni trikotnik.

180 cm po dolžini (60cm na osebo). Če jo boš pa z ožjo stranico prislonila ob zid ali imaš doma kakega hrusta, lahko vzameš kak decimeter ali dva več.

Nasa je 205, trije odrasli povprecnih proporcev lahko sedijo, ampak nima vsak prav veliko prostora. Ker smo obicajno stirje, nam je pa ravno prav.

Je pa res, da je z eno ozjo stranico ob steni, kot ena zgoraj pise, to pobere malo prostora.

Imamo kvadratno mizo 140*140, na dveh straneh po dva stola, na drugih dveh pa po enega, torej 6 vse skupaj, dva sta pa še v rezervi, za tavelika kosila, ko se malo stisnemo, ampak se nas 8 odraslih lahko vsede, za 6 je pa čisto komot.
Ravno zato, ker ni šla prava dolžina za 6 oseb v obliki 3+3, smo šli na večjo širino in se odločili za kvadratno mizo.

Mi imamo okroglo s premerom 160 cm in nas komot sedi 6.

Najlepša hvala za odgovore, super ste! Lepe praznike vsem :))

najboljša je mala okrogla miza … pa brez stolov.
Vsak vzame kar je na mizi in gre v svoj kot pojesti

Če bi bilo po tvoje, je sploh nebi rabil ☺☺☺

180 bo “tam tam”. Preizkuseno ravno v soboto. Imamo taksno, ki se jo da podaljsevat (180, 220, 260) in bilo nas je devetero – stirje odrasli in petero otrok. Za sedenje, pitje kave caja itd. je 180 povsem dovolj, za uporabo vilice in noza pa je ta tri odrasle bolj “knap”. Bilo mi je zal, da je nisem preden so prisle dobrote na mizo podaljsal na 220.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Če bi bilo po tvoje, je sploh nebi rabil ☺☺☺
[/quote]
točno tako
če rabijo sedeti ob igranju družabnih iger gredo lahko v kakšen salon pohištva ali pa lokal, lahko tudi v muzej … Za hranjenje je pa že hrana nepotreben strošek (itak vse poserjemo, kar pojemo) pa še čas hranjenje je neupravičena poraba kvalitetnega časa ☺

ob mizi je 60 cm minimalno, ampak bo zelo tesno. Bolje je 80 cm na osebo, kar pri treh pomeni dolžina 240 cm in je udobno.

New Report

Close