Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Adijo, tašča!

Adijo, tašča!

Nisem ljubiteljica reklamnih oglasov, ampak tista reklama ene od naših bank za kredit Adijo, tašča pa res zmaga! Ne boš mi govorila, da ne znam kuhati, da ne pozdravljam sosedov itd. Slovenska realnost življenja pod skupno streho in pogosto res glavni razlog, da se ta mladi hočejo čim prej odselit.

Statistika kaže da večina mladih še pri 25ih letih živi pri svojih starših tako da nevem, če je tvoje mnenje pravilno.

mene bolj zanima kakšno pečico ma..glede na to, da je to ita banka,predvidevam da kako italijansko marko

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/


Napisano je, da se mladi hočejo odselit. Ne pa da se tudi so ali da se lahko. Pri 25 je danes redko kdo toliko kreditno sposoben, da si lahko kupi stanovanje, ustvari družino. Vse manj je tudi žensk, ki imajo pri 25 že taščo. Ampak mlad si tja do 35. leta, uradno. Jaz mislim, da ta reklama kaže ravno to, da so mladi zelo dolgo pri svojih starših ali če gre za par, pri starših enega od njiju, da se je težko osamosvojit. Se pa, zanimivo, za družine prej odločajo ravno takšni, k si prvo gnezdece z otrokom ustvarijo pri kakšnih taščah.
Reklama govori tudi o tem, da da ji tašča očita, da otrok en oblači dovolj ali nekaj takega. 🙂
Statistike pa kažejo,da Slovenke rojevajo v povprečju okrog 30. leta.


Popolnoma vseeno je če ne zaš kuhati na svojem!


Popolnoma vseeno je če ne zaš kuhati na svojem!
[/quote]

Kritike tašč niso vedno najbolj racionalno utemeljene. Sploh tiste, ki zadevajo njihove sinove. 🙂

Kritike tašč niso vedno najbolj racionalno utemeljene. Sploh tiste, ki zadevajo njihove sinove. 🙂
[/quote]
Ničesar nisem napisal o taščah!

Meni je pa to ena najbolj odvratnih in poniževalnih reklam. Za bruhat. Pa nisem tašča, a upam, da nekoč bom. Za vse te, ki so tako navdušene nad reklamo upam, da nimajo sinov oz. otrok.

Nisem tašča, imam pa taščo.

Mene kot potencialno stranko so izgubili, tako kot pohištvena trgovina, kjer prijateljica “po nesreči” razbije taščio darilo.

Nisem tašča, imam pa taščo.

Mene kot potencialno stranko so izgubili, tako kot pohištvena trgovina, kjer prijateljica “po nesreči” razbije taščio darilo.
[/quote]

Se strinjam, zaljivo. Zakaj potem sploh iti v skupno zivljenje s tasco, ce je tak zmaj? Moja tasca je zlata, komod bi zivela z njo. Ce bi bila zleht, bi pa raje dala zadnji cent za najemnino dalec stran.

Se strinjam, zaljivo. Zakaj potem sploh iti v skupno zivljenje s tasco, ce je tak zmaj? Moja tasca je zlata, komod bi zivela z njo. Ce bi bila zleht, bi pa raje dala zadnji cent za najemnino dalec stran.
[/quote]

Vse so zlate. In vse ste zlate. Zato pa toliko vicev o taščah. Na facebooku so zanimivi odzivi na to reklamo. Se je marsikdo prepoznal v njej. Toliko o vicih. hahaha
Verjetno pa je to tudi malce problem ženske narave. Načeloma moški boljše shajajo s svojimi taščami. Njim je vseeno, sam da je skuhano, pospravljeno, oprano, vseeno jim je kdo kaj naredi. Če žena ali mama kaj dekorira po stanovanju ali sobi, niti opazijo ne. Ženske so drugačne. One hočejo že po naravi imet kontrolo nad kuhinjo, nad opremo doma, nad svojim otrokom itd.
Še nobena ženska, ki je živela s taščo, ki je že upokojena, se ni naučila pri njej dobro kuhat, ker niti ni imela prave priložnosti stati za štedilnikom. In nobena ni imela kontrole nad svojim otrokom, nad njegovo vzgojo. Tako je bilo in bo. problem, zakaj živi toliko mladih družin s starejšimi, je večinoma finančne narave. Deloma pa je to tudi malo problem slovenske “folklore”, ko se zidajo bajte za 3 generacije, pa bog ne daj da se kak sin odseli od doma, bi mamo fršlok. Ampak družina lahko normalno funkcionira samo tako, da živi samostojno življenje. In da je tašča toliko daleč, da ne more na obisk v copatah.

Vse so zlate. In vse ste zlate. Zato pa toliko vicev o taščah. Na facebooku so zanimivi odzivi na to reklamo. Se je marsikdo prepoznal v njej. Toliko o vicih. hahaha
Verjetno pa je to tudi malce problem ženske narave. Načeloma moški boljše shajajo s svojimi taščami. Njim je vseeno, sam da je skuhano, pospravljeno, oprano, vseeno jim je kdo kaj naredi. Če žena ali mama kaj dekorira po stanovanju ali sobi, niti opazijo ne. Ženske so drugačne. One hočejo že po naravi imet kontrolo nad kuhinjo, nad opremo doma, nad svojim otrokom itd.
Še nobena ženska, ki je živela s taščo, ki je že upokojena, se ni naučila pri njej dobro kuhat, ker niti ni imela prave priložnosti stati za štedilnikom. In nobena ni imela kontrole nad svojim otrokom, nad njegovo vzgojo. Tako je bilo in bo. problem, zakaj živi toliko mladih družin s starejšimi, je večinoma finančne narave. Deloma pa je to tudi malo problem slovenske “folklore”, ko se zidajo bajte za 3 generacije, pa bog ne daj da se kak sin odseli od doma, bi mamo fršlok. Ampak družina lahko normalno funkcionira samo tako, da živi samostojno življenje. In da je tašča toliko daleč, da ne more na obisk v copatah.
[/quote]

Jaz se nisem tasca. Sem pa snaha, ki je imela od prvega dne toliko samospostovanja, da sem kupila svoj stedilnik in da sem ga imela kam postaviti, preden sem se zacela igrati druzino. In moja tasca je imela vedno toliko spostovanja do svojega sina in mene, da ni spodkopavala najine vzgoje, ce jo je ze kdaj zamikalo, smo pa to znali ustaviti. Bo pa tudi to verjetno povezano s tem, da sva otroke vzgajala predvsem midva z mozem in ne stari starsi.

Reklama je besedo tašča (moževa ali ženina mama; ženska, ki je rodila in vzgojila moža ali ženo) poenačila z nečim najslabšim možnim.
Nevredno neke dobro stoječe banke, da se je poslužila tako nizkega udarca.

Vsem, ki ji ploskate: vas je kdo s pištolo na sencih prisilil, da ste se ugnezdili v domu moževih/ženinih staršev?

Pa zakaj zaboga greste k tašči??? Doma ostanite pri mamah , mož ali partner bo zlat, ker je dobro vzgojen, vzgojila pa ga je vaša tašča. Ve pa kot ovce tiščete k taščam, da imate po kom pljuvat.


In dokler je kuhala, prala, pospravljala, vozila vnuke v vrtec pazila kadar so bili doma jih vzela na morje, da so bili tamladi malo frej je bila dobra, potem pa adijo in je.ebi se stara, sedaj te ne rabim več, otroci gredo sami v šolo, tvoj sinko itak je v službi, jst hujšam tako, da za kuhinjo te ne rabim, iz desca sm pa itak naredila copato in vse ostalo kar si ti delala dela sedaj on, crkni coprnica stara.

Meni je reklama dobra, no lahko bi tudi rekli adijo starsi, ampak s tasco so sprozili pozitivne in negativne reakcije, pri reklamah je pa point, da sokirajo, da so posebne, da si jih sploh zapomnis in zdaj ko vsi na veliko debatirajo o tem je to tocno to, kar so hoteli sproziti s tako reklamo.
Drugace pa ne bi nikoli dovolila ne mojim, ne mozevim starsem, da se kakorkoli vpletajo med nas, sluzbo, vzgojo, solo, kuhinjo, ….in jim tudi nikoli nisem, zadnja stvar pa bi bila, da bi se sli razsirjeno druzino in se s kom skupaj ziveli v gospodinjstvu.

Evo, iz prve roke: sem tašča, eni ta mladi živijo v stanovanju v naši hiši, se razumemo, reklama mi je pa vseeno svetovna. Saj ni treba vsega tako resno jemat. sigurno da si vsaka snaha želi na svoje, če se tašča (ali pa mama) vtika v njeno življenje.


V reklami nikjer ne omenja vmešavanja tašče, bi bilo pa zanimivo videti reakcije vseh snah, ko bi recimo Gorenje izdelal nov tip kuhalnika in ga reklamiral, Kuhalnik na katerem bi še snaha znala skuhat dobro kosilo!

Tudi meni je reklama skrajno negativna, žaljiva in nespoštljiva. Če že ne butasta. Ne vem kako tašči še lahko poturiš otroke v varstvo, po tistem, ko ji rečeš adijo.

Hvala bogu, da imam taščo.Na svet je spravila čudovitega moškega, ki je zdaj moj mož.


V reklami nikjer ne omenja vmešavanja tašče, bi bilo pa zanimivo videti reakcije vseh snah, ko bi recimo Gorenje izdelal nov tip kuhalnika in ga reklamiral, Kuhalnik na katerem bi še snaha znala skuhat dobro kosilo!
[/quote]

Tako nekako, kot se številna čistila, gospodinski pripomočki, predpripravljena hrana,… oglašuje kot: “tako enostavno, da še moški zna uporabljat”. Pa še nisem videla dedca zato v luft skakat, da ga je reklama užalila.

Z reklamo očitno ne ciljajo na tašče niti na tiste, ki so še naprej pripravljeni živeti pod skupno streho s taščo.
Tiste, ki imajo podoben problem, pa vsekakor uspešno nagovori.
Biti užaljen ob takšni reklam… Zakaj? A res še nobena tašča ni kritizirala snahine kuhinje, pa kako vse dela narobe pri otrocih, jih ne oblači prav, jim ne daje prave hrane itd.? Dajte, dajte, skoraj vsaka je takšna! Že na tem forumu je žnj podobnih tem! Zdaj pa vse kar naenkrat užaljene? In vse imate super tašče? ahahaha Saj reklama ne pravi, da so tašče zmaji. Pravi samo Adijo, tašča. Mladi in stari niso za skupaj in to je to. Tašča pa je lahko še vedno super, samo v svojem stanovanju.
Res mi je smešno,da se kdo užali ob tem. mogoče tiste, ki imate slabo vest?

Tako nekako, kot se številna čistila, gospodinski pripomočki, predpripravljena hrana,… oglašuje kot: “tako enostavno, da še moški zna uporabljat”. Pa še nisem videla dedca zato v luft skakat, da ga je reklama užalila.
[/quote]
Moški nimajo feministov poleg tega se s takimi zadevami ne obremenjujejo, če pogledaš zakone kjer tamlada dva živita pri tastarih je na 100 takih morda eden kjer se zet ne razume s taščo ali tastom, da bi se snaha razumela s taščo je prej izjema kot pravilo že na monu imaš cel kup histeričnih snah, ki jim gre pri tašči vse na živce.

New Report

Close