Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali res vse perete skupaj otroško in odraslo spodnje perilo?

Ali res vse perete skupaj otroško in odraslo spodnje perilo?

Jaz perem seveda ločeno in sem mislila, da tako počnejo vse, zadnjič smo s epa v službi pogovarjale in nobena ne pere ločeno. Še vse so rekle, da prvič slišijo kaj takega in da vse njihove znanke perejo skupaj.. Meni je to res nehigienično. Kako pa ve perete?

Se ena k se ji lastn otrok gravza. Da te ni sram!

Vse ločeno, tudi spodnje perilo od moža.
Njegovo še posebej. Tisto vedno na 90 stopinj. Kdo ve, katera se ga je vse dotikala 😉

Jaz perem vsake gatke posebej. Če bi prala dvoje hkrati,bi se mi zdelo nehigienično.

Moja mama je moje stvari prala posebej, potem pa tudi od vnukov…
Pri nas smo posebej prali za novorojenčke, 1. je bilo itak tega perila za cel stroj, ker so bile še tetra plenice in 2. smo prali brez mehčalca in z dodatnim izpiranjem, meni pa to ni pasalo za moje perilo. Pozneje, ko so bili ven iz tetra plenic, sem prala vse skupaj, spodnje perilo se itak prekuha in nima kaj biti nehigienično.

Mi tud štumfe peremo ločeno. Kdo ve kje leva noga hodi. Vedno vsak štumf posebi.

Itak 🙂

Skupaj, itak…
Se mi pa smiliš. A se tako bojiš za svoje “sončke”, da se ne okužijo, a ne zaupaš dedcu, da nima kakšne prenosljive spolne bolezni, al sta starša takšna packa ?!?

Ne razumem – kaj je torej tvoj predsodek -tvoje z njihovim “nedolžnim” prat, ali obratno? Kaj/česa se torej ti pravzaprav bojiš?

Lej, razumem, če maš ti pogoste glivične infekcije sluznic, pa to ne želiš prat skupaj z oblačili mladine 🙂
Pa da se ti bojiš, če imaš najstniške otroke napirmer ki menjavajo partnerje ku spodnje gate 🙂

Drugače pa, na 60 stopinj oprat, pa potem v sušilec. Uniči vse, kar je treba.

Ne samo nehigienično, tudi pedofilsko je.

kar se ne zažge pri najmanj 1000° C ni higienično…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Ne samo nehigienično, tudi pedofilsko je.
[/quote]
Ah, seveda nikoli skupaj!
Vsak družinski član ima svoj pralni stroj. Zobnih ščetk, glavnikov, škarij, brisač, seveda pralnih strojev ni mogoče deliti.

pri nas tudi seksamo s tretjimi osebami, da se kaj ne okužimo z domačimi ☺

Tudi mene to zanima???

Ne razumem – kaj je torej tvoj predsodek -tvoje z njihovim “nedolžnim” prat, ali obratno? Kaj/česa se torej ti pravzaprav bojiš?

Lej, razumem, če maš ti pogoste glivične infekcije sluznic, pa to ne želiš prat skupaj z oblačili mladine 🙂
Pa da se ti bojiš, če imaš najstniške otroke napirmer ki menjavajo partnerje ku spodnje gate 🙂

Drugače pa, na 60 stopinj oprat, pa potem v sušilec. Uniči vse, kar je treba.
[/quote]

Dolgo sem prala loceno zaradi tezav s kozo. Zdaj perem skupaj vedno na 90, od otroka se 1x sperem. In ja, tud brisaco ima vsak svojo. Pa tud kopala se nisem nikol skupaj z otrokom v banji. Vi pa kokr cte.

Dobro no, ti imaš “issue” – zdravstveni indic torej, ne pa nek “predsodek”; kot avtor-ica, napirmer.

Pa jasno ko beli dan je tudi, da če ima nekdo od družinskih članov napirmer neko “sračko/drisko/bruhalne dneve”, da opereš tisto ločeno od ostalega perila. Iz higiensko zdravstvenih razlogov.

Pa pasje prevleke tudi ločeno operemo od prevlek za našo posteljnino. 🙂

Avtorica, dober štos.


Vse peremo posebej, hlače, majice, puloverje, bunde in kape skupaj, sp.hlačke, najlonke, dokolenke, vsako stvar posebej in delimo tudi na moško, žensko in otroško perilo.

Mogoče bi morali tudi posodo prati ločeno.

Belo spodnje perilo se itak pere na 95, brez mehčalca, z dodatnim izpiranjem.
Zakaj ločeno pranje perila od otrok in odraslih?

A res kdo se nosi spodnje perilo, ki se pere na 95? 😲

Seveda nosijo:) . Zato jim pa dedci pobegnejo med čipke 🙂

Do enega leta otrokove starosti smo prali ločeno. Pol pa ne več!

A res kdo se nosi spodnje perilo, ki se pere na 95? 😲
[/quote]
Če te zanima, belega perila ne nosim, pač pa tako za na 30, vendar ga vseeno perem na 90, na 60 pa gotovo.

Nikoli prala posebaj,trije otroci so,mislim,da pri normalni higieni to sploh no potrebno,pa nikoli nobenih težav…aja pa tud spodnjega perila ne prekuhavam…

New Report

Close