Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek je to hinavščina?

je to hinavščina?

zanima me,kako vi na to gledate,če je to hinavščina. namreč,opazila sme pri sebi,da sem na nek način hinavska. pa sploh nisem tak človek. Sem vredu oseba. (vsaj upam) nisem žleht.
imam par ljudi okrog sebe,recimo temu sodelavci,ki jih ne prenašam,jih ne maram in tudi moji prijatelji jih ne marajo,ker vemo za njih kakšni so (en krade,ena se k-urba z vsemi v podjetju,en je manipulatorski lažnjivec,en je pokvarjen) in sem opazila,vedno ko želijo neko interakcijo od mene,se vidmo na odmoru,pridejo zraven,rinejo vame,se mi dobrikajo nekako se normalno pogovarjam. Nič nisme rpetirano osladna,delujem normalno,ampak povem jim pa ne da jih ne maram,ker potem z mojimi frendi jih full obiramo jih ne maramo. je to na nek način hinavščina? ker po pravici,bi rajš vidla da ne komunicirajo z mano,ampak nekak rinejo v mene,sem pa mnenja da nočem si delat sovražnikov po nepotrebnem. Pač posilim tist nasmeh,lepa beseda in čao. kaj vi mislite?

Dejstvo je, da so tvoji sodelavci in neke stike z njimi moraš imeti, pa čeprav samo osnovne glede službe in dela.
Hinavsko pa je, da jih s prijatelji obiraš, to pa ja.

Jah, si pa opravljivka in to the big one!

Z ljudmi, ki mi niso všeč in sem se prisiljena družit z njimi ali sodelovati, pač oddelam tisto, kar je nujno, odnos pa vozim diplomatski, se ne smehljam z njimi, ker se nimam čemu smehljat, za hrbtom jih pa ne opravljam in jih ne oglodam s prijatelji, ker v tem ne vidim nobenega smisla, zame bi to pomenilo, da potem ljudi, ki mi niso všeč, vlačim s seboj še naprej, skozi cel dan ali celo dneve in tedne, še ko nisem z njimi, bi bili z menoj v glavi. Ne hvala, tega pa res nočem sebi nočem delat!

nova
Uredništvo priporoča

Ja, si hinavska, pa ne zaradi tega, ker ti določene osebe “ne sedejo”, pač pa zato, ker jih obiraš s prijatelji. Toliko slabše, če jih s sodelavci. Vsi ne morejo biti vsem všeč, kar je logično, a ne smeš se čutiti potem ti prizadeto, ko bodo te osebe izvedele za tvojo obiranje in boš dobila vse kot bumerang nazaj. Kako pa sploh veš, da je vse res, kar govorijo o teh sodelavcih, da se nekdo kurba itd.? Imaš dokaze, si bila poleg?
Ljudje iz čiste žlehtnobe marsikaj govorijo, ker je ponavadi tako, da se za dobrim konjem vedno praši.

Lahko, da nisi v resnici slaba oseba, vendar te hitro lahko tako opravljanje posrkajo in padeš v nek vrtinec odnosov, iz katerih ne moreš ven.

To, da jih ne maraš oziroma ti niso simpatični, še ne pomeni, da so slabi.
Zdaj, če delajo kaj narobe in je v tvoji pristojnosti, da koga opozoriš na to, potem to stori. Ali če ti nastradaš zaradi njihovega malomarnega dela.
Če gre pa za to, da se mogoče ne oblačijo po tvojem okusu, da so drugačni od tebe, imajo neprijeten vonj, potem pa pač že odrasti enkrat. Opravljanje je grozna razvada. Res nimate drugih pametnejših tem za pogovor? Kaj, če kdo od te družbe za tvojim hrbtom potem drugim govori, joj, kakšna avša je ta, samo opravlja.

Jah, si pa opravljivka in to the big one!

Z ljudmi, ki mi niso všeč in sem se prisiljena družit z njimi ali sodelovati, pač oddelam tisto, kar je nujno, odnos pa vozim diplomatski, se ne smehljam z njimi, ker se nimam čemu smehljat, za hrbtom jih pa ne opravljam in jih ne oglodam s prijatelji, ker v tem ne vidim nobenega smisla, zame bi to pomenilo, da potem ljudi, ki mi niso všeč, vlačim s seboj še naprej, skozi cel dan ali celo dneve in tedne, še ko nisem z njimi, bi bili z menoj v glavi. Ne hvala, tega pa res nočem sebi nočem delat!
[/quote]

Imaš prav. Nisem še nikoli tako razmišljala – zakaj bi nekaj, kar ti ni, imel še dodatno non stop v glavi, tudi ko ti tega sploh ni treba.
No, eden od možnih odgovorov je, da ljudi opravljaš, ker nimaš z družbo nobene druge skupne teme. Kar je pa potem v bistvu zelo zelo žalostno.

ker potem z mojimi frendi jih full obiramo jih ne maramo.

da si plehka, brez idej in nezanimiva ženska, ki se nima o čem drugem pogovarjat, kot šinfat druge ljudi….

New Report

Close