Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Na vasi so sami mamini sinčki in hčerkice

Na vasi so sami mamini sinčki in hčerkice

Nič samostojnega bivanja, vsi živijo v nekih prizidkih pri starih, razširjene bivalne enote..Če bi bili samostojni, bi recimo pri drugem kmetu vzeli deo bajte v najem in si uredili svojo bivalno enoto. V mestu ni tako vaškega vzdušja, tu ljudje žive bolj sami, v lastni nepremičnini ali najeti. Ali pa živi več samskih skupaj in si delijo najemnino. Na vasi so vsi vezani na domačo familijo kot dojenček na mamo, kar pomeni, večno nedorasli ljudje. Šele, ko jim stari krepnejo, s ezačnejo odraslo obnašati.

Lepo si opisal svoj kraj in sovaščane. Upam, da greš kdaj z vlakom v mesto in doživiš ta utrip svobode.

Tudi v mestih je dosti večstanovanjskih hiš, v katerih živi več generacij skupaj.

Ne poznam našega mesta, v katerem tega pojava ne bi bilo. Razlog za to so visoke cene nepremičnin na eni strani, na drugi pa dejstvo, da se je pred leti gradilo zelo velike hiše, ki jih je mogoče predelati v večstanovanjske.

nova
Uredništvo priporoča

Ubogi generalček, spet travmira.
Se spomnim, ko se je ravno ta ubogi generalček hvalisal kako sposobne starše ima, da so mu kupili stanovanje in kako bo ogromno podedoval po starših.
Toliko o maminih sinčkih.
Aja, pa seveda je tudi razlagal kako ni nič slabega, če ne zna izvijača v roke prijeti pa kaj postoriti. Sekire seveda še nikoli ni v rokah držal.
To je uspešni mestni mamin sinček, generalček.

Kaj je, resnica boli, kmeteki?

😅

Bunkica, jaz živi v mestu. Ti se vsak dan voziš z vlakom v LJ na šiht, se ti je že zapisalo.

V mestu čez podeželje največ kritizirajo tisti, ki so prišli iz vukojebine. Glasnost osebka je premo sorazmerna z zabačenostjo kraja iz koder so prišli.

A to velja tudi v obratni smeri, ko v.ukojebci kritizirate mesto? Ali pravica pljuvanja velja samo za kmetavzarske riti?

Ubogi generalček, spet travmira.
Se spomnim, ko se je ravno ta ubogi generalček hvalisal kako sposobne starše ima, da so mu kupili stanovanje in kako bo ogromno podedoval po starših.
Toliko o maminih sinčkih.
Aja, pa seveda je tudi razlagal kako ni nič slabega, če ne zna izvijača v roke prijeti pa kaj postoriti. Sekire seveda še nikoli ni v rokah držal.
To je uspešni mestni mamin sinček, generalček.
[/quote]

Si mu folž?

Udrihanje po maminih sinčkih, ne vidim, kaj je z njimi narobe.

Če so starši pogrnili v vzgoji, potem naj oni skrbijo za otroke, saj je to njihova dolžnost. Kaj rojevate, če potem ne znate otrok pripraviti za življenje? Tu krivda leži popolnoma na starših, ki ne bi smeli imeti otrok za vsako ceno.

Meni so se moji starši zamerili, debila fuknena. Jaz, kakor mamini sinčki, moram trpeti zaradi sebičnosti in nesposobnosti zarukanih staršev. Sami ste si krivi!

Bunkica, jaz živi v mestu. Ti se vsak dan voziš z vlakom v LJ na šiht, se ti je že zapisalo.
[/quote]
Ammm, sem iz velemesta. Na vlaku sem bila nazadnje v Parizu, v Slo se pa sploh ne spomnim, da bi ga videla, kaj šele stopila vanj. Tko daaaaaaaa….


Če razmislim, se kar strinjam. Še več. Ko jim stari krepnejo, se sploh ne začenjo odraslo obnašati. Del teh od krepnjenih starih podeduje nepremičnino in želi še naprej živeti prejšnji lifestyle. Nekaterim zaradi prihrankov uspeva, drugim ne. Ne vem, kateri imajo večjo srečo.

Golobučnemu v kiklci dogaja na polno. 😅


Ammm, sem iz velemesta. Na vlaku sem bila nazadnje v Parizu, v Slo se pa sploh ne spomnim, da bi ga videla, kaj šele stopila vanj. Tko daaaaaaaa….
[/quote]

V Sloveniji ni velemest.

Kmečki sin, ki ni mamin sinček, si pri drugem kmetu garsonjero najame. Kdor odrasel živi pri staršiuh, je večni otrok.

New Report

Close