Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko je vas dobilo službo preko vezi?

Koliko je vas dobilo službo preko vezi?

Ali si upate priznati tisti, ki ste dobili službo, le zaradi poznanstva?

To je, po mojem razumevanju, stalna praksa v Sloveniji- zaposlovanje prijateljev, sorodnikov, znancev.

Seveda, bo mogoče tista peščica ljudi zatulila, da kljub temu, da jim je bila dana prednost, so vseeno višek božjega stvarstva in dober doprinos firmi. Ni rečeno, da drugi ne bi enako dobro mogli opravljati vašega dela, če le ne bi bili zapostavljeni.

Ali so taki ljudje s strani okolice zasovraženi? Se vam je že kdaj pripetilo, da je kdo službo dobil pred vami zaradi poznanstev?

jaz ☺
vsi vprašani v stroki, so me priporočili ☺

Jaz takšnim osebkom gume na avtu prerežem, ker meni ni noben hotel preko vez zrihtati službe, pa bi mi jo lahko. 🙂 Vse sem si morala sama priboriti.

nova
Uredništvo priporoča

Še največ jih je dobilo s širjenjem nog.

+1

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Jaz sem dobil vse službe na ta način. Ampak sem moral precej truda vložit v spoznavanje pravih ljudi in za vzdrževanje dobrih medsebojnih odnosov z njimi. Mreža vplivnih poznanstev ti ne pade z neba. Se moraš znati sam vplesti vanjo. Investicija v veze in poznanstva se splača. To vedo vsi uspešni poslovneži.

Jaz takšnim osebkom gume na avtu prerežem, ker meni ni noben hotel preko vez zrihtati službe, pa bi mi jo lahko. 🙂 Vse sem si morala sama priboriti.
[/quote]
moraš biti pa zelo priljubljena v žlahti, med znanci … ☺


Meni so ponudili, službo, ko sem delal za konkurenco.

To da se službe dobijo samo preko vez je ponavadi tolažba nesposobnih. Seveda je to praksa, ampak daleč od tega da izključno tako deluje. Pri meni:
Prva sluzba vip
Druga priporocilo
Tretja prijava na razpis
Cetrta priporocilo
Peta prijava na razpis

Jaz sem jo dobil preko križnih vezi, kolega pa preko kolenskih vezi 🙂


Nekdo, ki je prebral/la naslov!

Mreženje je bolj fancy način prilizovanja oziroma lizanja riti. 🙂

Torej priznaš, da na pošten način ne moreš dobiti službe ali se pomembnim prilizuješ ali komu kaj nastaviš-če si ženska seveda. Potem seks za službo je tudi neka vrsta mreženja.

prvo službo vedno dobiš preko mreženja. Kkao jo boš drugače, če nimaš referenc?

Mreženje je bolj fancy način prilizovanja oziroma lizanja riti. 🙂
[/quote]
na gor vidiš v katere riti lahko zlezeš
navzdol pa kdo vse bo lezel v tvojo rit.
Tvoja opcija: skok na glavo z drevesa ☺

Jaz takšnim osebkom gume na avtu prerežem, ker meni ni noben hotel preko vez zrihtati službe, pa bi mi jo lahko. 🙂 Vse sem si morala sama priboriti.
[/quote]

Bitje! Gume na avtu bi rezala? Resno? Si pocena v glavo?!?

Torej priznaš, da na pošten način ne moreš dobiti službe ali se pomembnim prilizuješ ali komu kaj nastaviš-če si ženska seveda. Potem seks za službo je tudi neka vrsta mreženja.
[/quote]

Briga mene poštenje po merilih klošarjev. Jaz na način poznanstev pridem do dobro plačanih služb. Vi morate pa lesti v rit raznim kadrovnikom in drugim zasliševalcem na razgovorih, da pridete do bednih šihtov za minimalca. Pametni se prodamo za denar, budale pa za drobtine.

Katere vezi? Preko katerih vezi? Preko kolenskih?? Neee. Preko križnih? Mogoooče ;))


Dela svoje!! Jst sm jo. Najslabsa placa od vseh,ki jih poznam ampak ni vse v dnarju. Men je prioriteta stress free in velik prostga casa. Nekaj stanvanj pac ze mam tko da neki ekstra ne rabm ustvarjat, za sprot je placa bol svoh ampak za tringelt pa je.

Sluzbo lahko dobis preko zvez, samo če gre za delovna mesta brez posebnega inženirskega, medicinskega ali menedžerskega znanja.
Ne pomagajo ti zveze, če pa ne boš znal opravljati svojega dela.
Če imaš znanje, so ti vrata odprta marsikje.

Prva služba preko priporočil v privat firmi.

Briga mene poštenje po merilih klošarjev. Jaz na način poznanstev pridem do dobro plačanih služb. Vi morate pa lesti v rit raznim kadrovnikom in drugim zasliševalcem na razgovorih, da pridete do bednih šihtov za minimalca. Pametni se prodamo za denar, budale pa za drobtine.
[/quote]

Ne delam za minimalca. 🙂 Če mi ta job ne bo ustrezal, grem še vedno lahko v tujino. Nimam družine ne partnerja, tako da lohk si fajno kariero v tujini zgradim. 🙂

Briga mene poštenje po merilih klošarjev. Jaz na način poznanstev pridem do dobro plačanih služb. Vi morate pa lesti v rit raznim kadrovnikom in drugim zasliševalcem na razgovorih, da pridete do bednih šihtov za minimalca. Pametni se prodamo za denar, budale pa za drobtine.
[/quote]

Jst se ne prodam za drobtine, če bi se bi v proizvodnji delala v
težkih pogojih za minimalca. 🙂 Si očitno dobra prostitutka katerega koli spola že si če se tko dobro prodajaš za keš. A seksal/a si tudi s šefom?

Potem ko sem poslala en kup prosenj brez odgovora, me je klicala bivsa sodelavka in mi povedala da nekje iscejo in ce me zanima me bo priporocila. Sla na razgovor in dobila. Hec je v tem, da so iskali samo preko priporocil, ker imajo z razpisi slabe izkusnje. A to tudi kvalificira kot preko vez?

Jst se ne prodam za drobtine, če bi se bi v proizvodnji delala v
težkih pogojih za minimalca. 🙂 Si očitno dobra prostitutka katerega koli spola že si če se tko dobro prodajaš za keš. A seksal/a si tudi s šefom?
[/quote]

A zdej sluzbo stalno ze imas al se vedno sezonska dela v turizmu?

New Report

Close