Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kateri organizaciji podarite oblačila, ki jih ne potrebujete več?

Kateri organizaciji podarite oblačila, ki jih ne potrebujete več?

Kateri organizaciji ponavadi podarite oblačila, obutev, ki je ne potrebujete več?

(Če ne poznate nikogar osebno, ki bi to potreboval.)


Lionsem ☺

Po preverjanju pri sorodnikih in znancih gre vse v humano. Ne mislim podpirat nobene organizacije, so vse škodljive. Saj humana tudi ni glih humana, oni te cunje prodajo, ampak je pač primerna kanta za tekstil da moj zabojnik ni prepoln.

Ne vem točno kako se jim reče, so pa s Koroškega, neka organizacija. Imajo zabojnike za tekstil. Lahko daš tudi kaj slabšega notri, ker porabijo za cunje. Kar je ok dajo naprej tistim, ki rabijo. Kar ni ok (sprano, znucano), razrežejo in predelajo v krpe.

Česar ne vzamejo sorodniki podarim Karitasu.

Če si iz Ljubljane, jih nesi v H&M v Citypark , v zameno dobiš pa kupon za 15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} popust, ki ga lahko koristiš v naslednje pol leta ali še več.
Za vsako oddano vrečo 1 kupon. Mogoče imajo to tudi v drugih poslovalnicah, jaz pač vedno nesem v to.

Zabojnik humana, ki je v naši bližini, hodijo praznit Romi, večkrat videno na lastne oči. Potem pa najdeš nekje za kakim grmom kup odvrženih oblačil, ki so jih “presortirali”.


Parkrat sem nesla na RK pa so hotl met vse s čistilnice. Ko jih šlivi, ne dam več, nabašem v vreče in dam v reciklarnico (trgovina z rabljenimi oblačili), Tam poštimajo kar je za poštimat in za male pare prodajo naprej.

Zabojnik humana, ki je v naši bližini, hodijo praznit Romi, večkrat videno na lastne oči. Potem pa najdeš nekje za kakim grmom kup odvrženih oblačil, ki so jih “presortirali”.
[/quote]

Ja pri nas pa romov ni, sicer pa mi je vseeno, važno da grejo od hiše in ne delajo gužve v moji kanti ker nam smeti odvažajo 1x na mesec.

Če nimamo res nikomur za podarit, za katerega vemo, da res upravičeno potrebuje, potem odprodaja na Bolhi ( se povrne strošek nakupa še vedno, da je za druga oblačila potem), ali pa lokalni Karitas – na RK ali v Humano ne dajem.

So pa naša oblačila praktično kot nova, kvalitetna, ko so od otrok prekratka…. Sploh najstniška gredo hitro v promet.

Nobeni. Ker oddajam tudi kostime, bluzice, plašče, itd., bi imela s čistilnico nenormalne stroške samo zato, da bi podarila rk recimo. Česar nočejo sorodniki, dam oglas za prodajo na fb (večina stvari je nikoli ali zelo malo nošenih). Kar ne prodam, gre v vrečko za h&m, kjer dobim bon za popust.

Dosti prodam na bolhi v kompletu več oblačil, ker so zelo ohranjena in kvalitetna.Kar sama presodim, da ni za prodajo, oziroma se mi ne da ukvarjat s prodajo stari po par evrov..vržem v keson od HUmane.

Zanimivejši kosi končajo pri prijateljicah, ostalo dam naši čistilki, ki jih odpelje v varno hišo.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Nesem na ambulanto za osebe brez zdravstvenega zavarovanja nasproti Soče v Lj. Vzamejo vse, nič ne gledajo, se obrneš in greš. Zelo prijazni, vse lepo posortirajo v njihovi mini shrambici, da si lahko vsak vzame, kar rabi.

Sem pa nesla tudi že posodo (ko smo šli na indukcijo), prte, ki jih jih nisem več uporabljala, brisače, ko smo kupili nove sete in parkrat vložnine, ki smo jih dobili za darilo in jih ne jemo, so bili tudi zelo veseli, prav tako zdravil.

kolikor razumem situacijo, ne hodijo tja samo tisti brez ZZ, ampak vsi, ki rabijo pomoč, zato vzamejo tudi gospodinjske stvari.

Meni je fajn, ker se pripeljem do vrat, odlož vreče in grem – fertik sem v 2 min in smo vsi zadovoljni. Je pa res, da doma presortiram in kdaj tudi kaj preperem, če je dlje kot leto dni stalo v omari, ker nesem v koncni fazi ljudem, ki imajo tudi svoje dostojanstvo.

Lepe stvari (predvsem otroške) na RK, ostalo v Humanin zabojnik, če pa res ni več OK (umazano, strgano…) pa v smeti.
Bunde, tople jakne … v zadnjih letih pa kdaj tudi za begunce.

Vse vržem v humanin zabojnik, samo da gre od hiše.

Zmer se najde kdo ki rab. Če ne dam sorodnikom, vprašam koga če pozna koga al ima kakšnga tazga soseda, ki bi vzel. Drugač pa v škatlo in v klet, pa ko grem npr v Srbijo, odnesem tja enim sorodnikom, ki so zmer veseli paketa. Če njim ni ok, pa dajl kakšnim sosedom. Če pa slišm da npr RK rab oblačila, čevlje…pa tud tja odnesm.

Otroška kar med otroke sorodnikov, ostala pa v večini na Kralja ulice.

Tudi jaz podarjam Karitasu, vendar je po nekaterih informacijah prišlo do določenih zlorab s strani iskalcev teh oblek. Namreč, slišala sem, da nekateri jemljejo obleke na Karitasu, potem pa jih prodajajo v BIH. Tako so nekateri posamezniki pogosto tam, toliko oblek pa sigurno ne potrebujejo.

Tudi jaz podarjam Karitasu, vendar je po nekaterih informacijah prišlo do določenih zlorab s strani iskalcev teh oblek. Namreč, slišala sem, da nekateri jemljejo obleke na Karitasu, potem pa jih prodajajo v BIH. Tako so nekateri posamezniki pogosto tam, toliko oblek pa sigurno ne potrebujejo.
[/quote]

Jah… tudi to se lahko zgodi.
Primer iz naše družine: Teta, da svoje stare plašče na Rdači križ…
Njeni plašči so bili vedno v odličnem stanju, skoraj kot novi ..čez dva dni se v njenem plašču na ulici prikaže šefica izpostave RK. :))))))) Takrat je cela familija nehala podpirat RK.

Res me zanima kakšna oblačila dajete na RK, ker meni se nikoli niso rekli, naj jih nesem v čistilnico. So pa normalno oprana in zložena, vse kar je ok nesem tja in so zelo veseli.

usrane gate pošljite maji hausman 😂


Tudi jaz oddajam v njihov zabojnik. Reče se jim Tekstilnica. En njihov zabojnik je v Športnem parku Savsko naselje in jaz nosim tja.

New Report

Close