Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Če spremeniš samega sebe, se bodo spremenili tudi ljudje okoli men

Če spremeniš samega sebe, se bodo spremenili tudi ljudje okoli men

“Če spremeniš samega sebe, se bodo spremenili tudi ljudje okoli mene”. Kolikokrat to slišim … Ker sem v procesu, ko želim določene stvari v življenju spremenit, zato me zanimajo vaše izkušnje na tem področju.
Je kdo do te mere spremenil samega sebe, da se je spremenil odnos drugih do vas? Lahko konkretno pojasnite?

Po moje se ne bodo. Se pa lahko ti odločiš, da jih ne potrebuješ več v življenju …

Veš, da jaz mislim enak ,da se ne bodo spremenili. Ampak pravijo drugače. Nekaterim se pač ne moreš izogniti v življenju, ker so sorodniki ali so sodelavci.
Zato me zanima, če je kdo že konkretno doživel, da se je spremenil in da so se isti ljudje spremenili v odnosu do njega … Ali je v čem drugem keč?

nova
Uredništvo priporoča

Drži ja:) Moj primer v službi: kar nekaj časa se je vame zaganjala sodelavka na višjem položaju: marsikaj se ji je zdelo, da je moja naloga in ne njena, obnašanje je imela pod nivojem, zavistna in negativna oseba. Nekaj časa sem jo prenašala, potem pa sem ji rekla, da se z njo pogovarjam samo še pisno po službenih emailih. Se je njeno obnašanje drastično spremenilo, ker vsega kar reče ne upa napisati.
Ko se postaviš zase, se okolica hitro spremeni;)

Ali pa pri otrocih: otrok posnema starša (vsaj dokler so še mali škratje): če mama histerično reagira v določeni situaciji, bo otrok tudi. Če se ti umiriš, bo tudi otrok hitro miren:)

Ne, ljudje okoli tebe se ne bodo spremenili, spremenil se bo pa njihov odnos do tebe.
Ljudje “zavohajo” notranjo moč (ali nemoč) in komunicirajo temu primerno.

Spremenijo se odnosi!

Ko ti spremeniš sebe, se spremeni tvoje dojemanje sveta in okolice in tvoj odnos do tega, odnosi med ljudmi so relacije, ki so odvisne od vseh sodelujočih in čim se en spremeni, se spremenijo te relacije in odnosi.
Ni nujno, da se spremeni na bolje, lahko se tudi na slabše, lahko odnosi postanejo super ali pa se popolnoma prekinejo, bistvo je, da ko spremenimo sebe, se ti odnosi prilagodijo novim nam, ker naša nova osebnost izzove pri okolici drugačne reakcije kot prej in se cel sistem na novo postavi.

Preveč dobesedno jemljete, ljudje okoli nas se res ne spremenijo, ker smo se spremenili mi, ampak 1. mi jih drugače dojemamo in 2. spremenijo se naši odnosi.

To si lahko razglas na v več načinov npr.,če bom prijazen ,bojo prijazni.. Včas drži, včas ne..
Spremenil sem se in zamenjal družbo (torej ljudje se dobesedno spremenijo okoli tebe)

Ko sem se spremenil, se niso spremenili ljudje okrog mene, ampak so se zamenjali. Zelo malo stare družbe je ostalo, veliko pa novih prijateljev. Ob katerih se počutim dosti bolje, kot prej.

Odnos drugih do tebe ne moreš spremeniti, ker…človekov karakter se oblikuje skozi življenje in način obnašanja mu je privzgojen, ˝sprogramiran˝… ti se res lahko spremeniš za 180° pa se obnašanje nasprotnika, ne bo in ne more spremeniti.
Jaz se od takšnih ljudi poskušam čimbolj distancirati, umakniti in…to je to…

Ja, zelo sem se spremenil in odnos ljudi je drugačen. A mogoče bi temu kdo rekel tudi bolj enostavno – da sem samo odrasel.
Mogoče je to to. Tudi sam pa mislim, da odraslosti ne definira število preživetih let, pač pa druge stvari.

Je pa tudi zame še najbolj res tole:

Ostalo je sicer par starih in res je odnos malo drugačen – verjetno zaradi vpliva drugih iz družbe.

Kljuc se skriva v zapisanem. Napacna raba 2. os. ednine je ena izmed vecjih autodestruktivnih afirmacij.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Seveda, če greš resnično spreminjati sebe – kar pomeni, da se najprej spoznaš in ugotoviš razloge za različne odzive… potem postaneš močnejši. In zato določeni ljudje odidejo. Če razumeš, da nekdo nasproti sebe čuti in doživlja dogodek drugače kot ti in mu dopustiš svobodo pri tem, si prijazen in potrpežljiv potem boš težko prišla do spora.
Skratka začneš pri sebi in potem so lahko velike spremembe v okolici ampak predvsem zaradi tebe, tvojega razmišljanja in tvoje reakcije na posamezne dogodke.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

V kolikor se boš spremenila razumet, da bodo ostali, ostali na današnji ravni.

Odnos drugih do tebe ne moreš spremeniti, ker…človekov karakter se oblikuje skozi življenje in način obnašanja mu je privzgojen, ˝sprogramiran˝… ti se res lahko spremeniš za 180° pa se obnašanje nasprotnika, ne bo in ne more spremeniti.
Jaz se od takšnih ljudi poskušam čimbolj distancirati, umakniti in…to je to…
[/quote]

Seveda se tudi odnos drugih do tebe spremeni, ko se spremeniš. Prej si bil tak in tak, si reagiral tako in tako ter sprejemal to in to. Zdaj si drugačen, drugače reagiraš in drugače sprejemaš, zato se tudi drugi do tebe drugače obnašajo. Seveda eni odidejo, enipa le ostanejo, a se z njimi medsebojni odnosi spremenijo, z enimi se poglobijo, z drugimi ohladijo, sodelujeta pa pri tem vedno oba, tako ti, ki si se spremenil kot tisti drugi, ki se ni spremenil, samo prisiljen je drugače reagirat do tebe, ker si ti drugačen.

Tako je.


Saj veš tisto o swizcu in čokoladi!?!

Rok-1 zelo lepo napisano, brez filozofiranja, v tem je point življenja.

Seveda.

Bolj boš ustrežljiv in prilagodljiv, slabše bo zate. Ker prostovoljno pristajaš na to.

Bolj boš za*ukan, prej boš dosegel, da bo tudi tebi prav.

New Report

Close