Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Film tedna na RTV1 včeraj

Film tedna na RTV1 včeraj

Včeraj, v sredo zvečer naj bi bil na RTV1 Film tedna. Vsi smo se že posedli pred TV; še posebej, ker je bil slovenski film.
Nato se je scena dogajanja premaknila na lj. živilski trg, kjer so se pokazale 3 črne vdove – v črno pokrite muslimanke, ki so si izpod svojega pokrivala v usta tlačile hrano.
Režiser filma: ali si res tako levičarsko liberalen in ‘moderen’, da moraš pokvariti naš film s subjekti, ki sploh ne spadajo k nam?
Takoj smo preklopili na drugam.

film je pokazal slovensko realo…na vsej črti…

niste razumeli

Boga reva, verjetno vsakodnevno hodiš na noro24 brat o muslimanih in tudi po cel dan visiš na tem kanalu, kjer se 70 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} časa ukvarjajo samo z muslimani, ampak kakor hitro se pa v filmu pojavijo, je pa konc :)))))))

nova
Uredništvo priporoča

Kolk je šele nova24 levičarsko liberalna, ki se skoz ukvarja s temi istimi subjekti…

A ni bil to film o dveh pedrih, od katerih 1 umre, drugi pa potem hoče obdržat hčerko od umrlega? Ko sem prebrala vsebino, sem vedela, da nočem gledat tega. S tem nas res posiljujejo na vsakem koraku!!!

Meni je zanimivo to, da je bil to zadnji film, ki ga je posnel šugman, predno ga je infarkt..Isto kot v filmu, kjer ga doživi infarkt in umre.
Tistih zadekanih se pa spomnim ja, na začetku, ne vem v čem je fora, oziroma kaj so hoteli povedat.

Večina nas je vedno bolj sita levičarskega posiljevanja s pedri, muslimani, politično korektnostjo ipd. Po komunističnem eksperimentu s 100 mio mrtvih se sedaj grejo kulturni genocid nad Evropo in spet gradijo neko svojo utopijo. Ki pa ne pelje drugam kot v kaos, propad in vojno.

Strinjam se s stabo.
Tipična slovenceljska, zamorjena jajca od filma. Negledljiv. Oprostite, tudi igralska zasedba antipatična do konca.
Gledala sem prvih pet minut, ko se igrač sprehaja po tržnici………celih pet minut in niti ust ni odprl, kaj šele, da bi se kaj dogajalo.
Tudi to je tipično, ali se nič ne dogaja ali pa je eno vreščanje, sikanje in morbidnost.
Preklopim in pogledam samo še enkrat, ko sta se glavna moška akterja ravno zalizarila….
Adijo!
Ne znajo naši posnet enega filma, vsi AGRFT-jevci so naštancani po istem kopitu.
Gledalec se ne more niti zjokat, kaj šele smetat – samo naživcirajo te do platforme.
Škoda denarja!

No jaz se pa ne strinjam. Sicer nikoli ne gledam sredinih filmov na slo 1 ampak včeraj me je najprej pritegnilo to da je bil med glavnimi igralci Jernej Šugman in da je bil to njegov zadnji film, potem pa sta me navdušili tudi vsebina in kakovost.
Sicer sem prvo sceno na tržnici zamudila, ampak nadaljevanje zgodbe me je pa zelo pritegnilo in v nasprotju z večino slovenskih filmov, je bil le ta zelo gledljiv in tema aktualna. Ne samo zaradi ne sprejemanja gejev, tudi o problematiki kam z otrokom ko nima več živih bioloških staršev. Zakaj za vraga bi dali otroka k starim staršem, ki se do tega trenutka sploh niso ukvarjali z otrokom in ne k partnerju, ki je do sedaj bil otroku starš, čeprav ne biološko.
Tako da mi je res žal da niste dojeli lepote tega filma. Jaz sem jo.

Ma kakšna lepota (negledljivega) filma. Ne bluzit. Danes samo da se propagira pedre, multikulti ipd., pa že padajo pohvale in nagrade. Kar poglej Evrovizijo. Včasih so tam lepo peli, danes je to ratal freak show. Isto s filmi, poglej npr. Django unchained, edino sporočilo filma je, da smo belci za pobit. In že je dobil kup nagrad. Film ni več film, glasba ni več glasba, vse je samo še instrument vsiljevanja izrojene levičarske agende. Pa kdo ste, da nam vsiljujete neko ‘lepoto filma’ in to koga moramo sprejemati??? Sprejemaj ti na svojem domu kogar hočeš, ostale pa ne posiljuj s strpnostjo in sprejemanjem.

O slovenskih filmih škoda zgubljat besed. Po moje bi jih morali uvrstiti na ženevsko konvencijo med oblike mučenja.

In kako se je končalo? A je lahko punca živela pri njemu ali je morala ostati pri starih starših?

Strinjam se s stabo. ko se igrač sprehaja po tržnici………
[/quote] …igrač? sprehaja…….wtf???

Njo so dali za čas do odločitve sodišča (pol leta) k starim staršem, zaradi suma zlorabe, ki jo je podal sosed,ki je en tak nestrpen, protigejevsko in versko usmerjen slovencelj kot je nekaj teh ki so komentirali tale film…
Ampak ona je prišla k njemu na obisk in rekla da verjame v to da bosta spet skupaj.

Gledala, všeč mi je bila zgodba in igra glavnih dveh igralcev. Kamera bi se na trenutke lahko bolj približala akterjem.
Dekle, ki je igralo hčerko, je bilo izredno leseno, nesproščeno in brezizrazno.
Škoda, ker je v naši družbi toliko ljudi s preganjavico – lepo vas je ponazoril sosed Zalar…

Nisem gledal, ampak po tem, kako eni tolčejo po njem, sklepam, da mora biti verjetno kar dober, ker jim je stopil na rep.

Začetek filma sem zamudila, začela sem gledat tam, kjer Šugman umre.
Od začetka mi je bilo malo mimo, ampak potem pa me je zgodba pritegnila.

Ja, gre za gnilost ljudi. Punca je hotela ostati pri nebiološkem očetu. Pri človeku s katerim je živela, pri človeku, ki je skrbel zanjo in ki ga je ona imela rada.
Stari starši, ki se prej s punco niso ukvarjali, so jo hoteli na vso silo odvleči stran. Sodišče je k sreči upoštevali mnenje punce. AMpak potem se je pa vmešal zboljen sosed in skupaj s starimi starši punce so podali lažno prijavo o lažnem nasilju. In čeprav je punca povedala, da je padla s kolesom, so obravnavali kot nasilje nad njo. Ker je pač sosed lažno pričal. In jo na silo odvlekli stran, k starim staršem. Punca je potem na svojo roko šla k njemu na obisk in je upala, da bo vendarle smela biti tam, kjer je hotela. Pri nebiološkem očetu.

Žalostno pri vsem tem je to, da lahko ena lažna prijava naredi toliko škode. In še bolj žalostno je to, da punca, ki je nekje konec OŠ, nima možnosti, da odloča o sebi. In da ji ne verjamejo, da ni pretepena, da je samo padla s kolesom.


Tvoja brzostrelka je pa neumorna!
V Sloveniji je malokatera družina, ki nima nekaj kolen nazaj nobenega sorodnika v ZDA, Avstraliji, Nemčiji …
Kako pa misliš, da so prišli tja? Kot bogati turisti?
Ali pa so bili po tvoje avtorji kulturnega genocida nad narodi, kjer so se ustalili?


Očitno smo res (glede na komentarje tule) homofobna, ksenofobna, klerikalna družba z nerazumevanjem za karkoli drugačnega. Filma nisem gledala, si ga pa vsekakor pogledam enkrat v naslednjih dneh.

Np, razumemo deviantnost, zato je tudi ne sprejemamo. Sprejemajo jo tisti, ki je ne razumejo in kot amebe brez možganov sledijo propagandi medijev.

Naj se prvi javi, kdor hoče, da ga posvoji buzerant. V Nemčiji to prakticirajo, 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} tako posvojenih ima potem popolnoma zavoženo življenje, od mamil do samomorov. Ampak o tem se ne poroča. Presstituti trajbajo svojo agendo, intelektualno inhibirani osebki pa gledajo kmetijo z neko polpismeno Aneto in to kam je Kim Kardashian nesla svojo debelo rit, potem pa mislijo, da je vse tako kot jim kažejo po TV. In jokcajo o nestrpnosti, ker oni so tako dobri, da sprejemajo vse, kar jim naročijo vedno bolj zdegenerirani in lažnivi mediji.

Saj ravno v tem je problem zgodbe. Preveč izmišljeno vse skupaj. Brez repa in glave.

Kje je mati te hčerke? Če je bil Šugman edini skrbnik, bi jo po njegovi smrti že brez prijave dodelili starim staršem. Če bi pa šlo za potrjeno izvenzakonsko zvezo, bi po Šugmanovi smrti punca ostala pri tem drugem “očetu” brez problemov.
Kako lahko na podlagi prijave soseda, kljub pričanju punce, le-to kar premestijo k starim staršem? V reali se ne bi zgodilo čisto nič, ker bi zadeva padla takoj ko bi policija naredila zapisnik in bi bilo jasno, da ne gre za nobeno zlorabo. Poleg tega se pričanje otroka upošteva.
Kaj sporoča konec filma, zgodba obvisi v zraku?

Tematika je dobra, ampak naša režija in scenariji so žal porazni.

Saj ravno v tem je problem zgodbe. Preveč izmišljeno vse skupaj. Brez repa in glave.

Kje je mati te hčerke? Če je bil Šugman edini skrbnik, bi jo po njegovi smrti že brez prijave dodelili starim staršem. Če bi pa šlo za potrjeno izvenzakonsko zvezo, bi po Šugmanovi smrti punca ostala pri tem drugem “očetu” brez problemov.
Kako lahko na podlagi prijave soseda, kljub pričanju punce, le-to kar premestijo k starim staršem? V reali se ne bi zgodilo čisto nič, ker bi zadeva padla takoj ko bi policija naredila zapisnik in bi bilo jasno, da ne gre za nobeno zlorabo. Poleg tega se pričanje otroka upošteva.
Kaj sporoča konec filma, zgodba obvisi v zraku?

Tematika je dobra, ampak naša režija in scenariji so žal porazni.
[/quote]

Mama punce je umrla, je bilo povedano v filmu.
Kako je v realnosti ne vem. Upam pa, da v reali vsekakor upoštevajo tudi otroka in njegovo pričanje.
Je pa zanimiva tematika. Tudi, če bi bil namesto tega nebiološkega očeta, nebiološka mama, bi bilo podobno. Tudi bi bili na eni strani stari starši, na drugi nebiološka mama (in povsem možno bi bilo, da tudi ne bi uradno potrdila veze z očetom od punce).
Delikatna zadeva.
Sploh, ko recimo punca najstnica začne trmoglaviti kot je recimo ta punca enkrat naredila. In potem nebiološkemu očetu ali pa mami zabrusi, da itak ni njen oče/mama. Ko sosedje to poslušajo, ko pride do kake prijave brezvezne…

Ni enostavna tematika.
Upam pa, da v reali res preučijo pričanje otroka in da se lažne ovadbe ovržejo.

Zna biti pa v takih primerih še en problem. Včasih otroci glasujejo za tistega starša, skrbnika, ki jih bolj razvaja.
Poznam primer, ko je mama zaposlena, vzgaja otroka, zahteva, da se pridno uči in podobno. Oče pa je brezposeln,niti ne išče službe, sinu pusti početi vse mogoče. Ni panike, če ima slabe ocene, opomine, če šprica šolo, ni panike, če ponoč okrog žura. Niti ni plačeval preživnine za sina. In kaj se je zgodilo? Foter je zahteval sina zase, fantu je bilo všeč to in je na sodišču sam rekel, da bo pri očetu in ne pri mami. In je res pri očetu, kjer bluzi sto na uro,ker nima nobene kontrole, počne lahko kar hoče.

OMG!

Zanimiva debata. Filma žal nisem gledal. A eni ga označijo za “gnusno pedrsko propagando”, drugim se zdi zanimiv.
Na splošno se mi zdijo zanimivi filmi, ki postavijo neke okvire in potem pač razvijajo to potencialno situacijo.
Če je to situacija da se srečata fant in dekle in potem živita srečno do smrti je lahko to lep film, gremo zvečer s prijetnimi občutki spat in drugi dan sploh ne pomislimo na to, kar smo videli.
Obstajajo pa teme, ki nam dajo misliti: Ali take situacije resnično obstajajo? Ali se rešujejo “človeško”? Ali je to pravno ustrezno urejeno? Ali lahko sočustvujemo z “junaki”.
Jaz osebno film označim za “dober”, če me njegova vprašanja “preganjajo” še dneve in se še po letu ali več spomnim na njegova bistvena vprašanja. Pa če tudi spremeni moj prejšnji način razmišljanja o neki temi (me njegova “propaganda” prepriča).
So pa zanimivi ljudje, ki zavestno odklanjajo vsako “propagando”; v paničnem strahu, da bi jih morda celo prepričala 🙂

mentalna_sirota, dobro ime si si zbral. Koga in v kaj naj bi prepričal negledljiv filmski zmazek s fiktivno in nerealno zgodbo? Mogoče gledalce kmetije in Kim Kardashian…

Ti in tebi podobni ste najlepši dokaz, da se človeška rasa vedno bolj degenerira in propada. Če te lahko prepriča en beden in negledljiv film… No comment.

ja film govori ravno o pravnem stanju v drzavi. film so snemali ravno v obdobju ko se je sprejemal zakon za istospolne poroke in ureditev zveze uradno. ravno zaradi takih primerov, kot so v filmu prikazani.

Retardiranci ne vidijo sirse slike, kot tista ki jo preberejo na 24 izpeljankah ali v fari, ko jim nekdo v kikli diktira o zivljenju.

Film je bil pa lep, in upam da se vse podobne zgodbe v reali enako razpletejo.

New Report

Close