Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pomoc pri nakupu cevljev

Pomoc pri nakupu cevljev

Prejsni teden sem si kupila obleko za maturantski ples. Slike ne znam prilepit. Je pa taka dolga, crna. Oprijeta, spodaj pa na zvon. Problem je da ne vem kaksni cevlji bi pasali zraven. Mi lahko katera ki se bolj spozna pomaga oz svetuje?

Na zvon? Nobeni. Obuj balerinke ker v petah itak ne znate hodit, v unih z debelim podplatom pa vse zgledate potencialne prostitutke.

Vas odgovor (delni) mi je samo potrdil, da sem pri dobrih 18 letih veliko bolj olikana kot vi. Prosila sem za nasvet in pomoc. Ne pa za ocitke, kako smo maturantke videti v visokih petah.

nova
Uredništvo priporoča

Več kot od obleke je pomembna tvoja postava – predvsem oblika in debelina nog -bodeljnov.

Čevlje izbiraš najprej glede na “atribure” svojih stopal in nog, tudi glede na dolžino nog…..

Če so sandali: lepo pridejo do izraza, če je stopalo ozko, pa neskrivljeni, poškodovani prsti

če so salonarji: pomembni so gležnji – ne smejo biti zaliti z maščobo

Če so “gladiatorke”: morajo biti bodeljni ne preveč mišičasti in ne preveč maščobni, da se ne zarežejo vrvice ali deli usnja v kožo.

In jasno, najlažje je videt in svetovat, ko se vidijo tvoje noge in tvoja postava v tej obleki.

Največ jih obuje sandale – ker je obleka črna, se lahko recimo uskladiš z dodatki in si omisliiš mogoče srebrne, zlate, ali v kateri od barv, ki ti pristaja in zraven dodatke (ogrlica ali uhane, ogrinjalo) v isti barvi.
Ni niti treba, da so pete vratolomno visoke, ampak malo petke naj kar bo.

https://www.zappos.com/p/schutz-claudya-platina/product/9169703/color/103455

https://www.zappos.com/p/anne-klein-aileen-slingback-heel-natural-leather/product/9195273/color/478

Lahko seveda obuješ tudi salonarje po enakem principu.

https://www.zappos.com/p/rachel-zoe-haidyn-pump-silver-metallic-nappa/product/9193406/color/10851

Hvala lepa. Namen imam si kupit cevlje z ne prec visoko peto. Nekje 5 do 7 cm max.

Kupi kvalitetne in udobne čevlje. Ne nek šrot plastičen, ki sicer izgleda lepo, ampak res večina maturantk z njimi še ne zna hoditi in v neudobnih izgledajo še bolj štoraste. Pete 5-7 cm so še vedno sprejemljive in lahko normalne za nosit, ampak le v primeru, da čevelj ni plastičen in neupogljiv, kjer potem lahko samo tacaš kot medved.

Torej kvalitetni in udobni čevlji.

Strinjam se v zvezi z izgledom platforme, dejansko lahko izpade preveč vulgarno, sploh v kombinaciji s kakšnimi oprijetimi oblekami in pretiranim makeupom.

Pa še to. Če hočeš biti elegantna, nikakor ne debelih pet.

Je obleka podobna tej: Vaš link

Jaz bi zraven dala črne salonarje z ozko peto. Eleganten in kvaliteten čevelj, prsti naj bodo zaprti, ker izgleda lepše, bolj elegantno. Klasika, s katero ne moreš zgrešiti.

Še primer čevljev. Te iz linka imajo 7 cm pete. Vaš link

Ne kupuj prek spleta, ker se ti mora tak čevelj lepo točno prilegati. Meni so za hojo udobnejši takšni salonarji, ki imajo še pasek okrog gležnja (se ne sezuvajo).

Čevlji s peto – salonarji ali sandali. Ne polna peta, gležnarji, ne škornji, ne platforme. Višina pete je tvoja odločitev, ampak vsaj malo petice mora biti

Zamenjaj barvo obleke. Saj ne greš na pogreb.

5-7 cm ni nizka peta! Še posebej ne za neizkušeno punco, da v njih preživi cel večer. 5 ajde, z dosti vaje prej, 7 je pa huda razlika. Ti povem, da jih boš na koncu nosila v rokah in hodila bosa. Tudi, če boš kupila še tako kvalitetne.

Sicer se pa zapelji nekam čez mejo, vzemi obleko s seboj in si pusti svetovati. In samo en dobrohotni nasvet: Če te karkoli na čevlju moti, pusti! Ne misli si, da se bo kaj zmehčalo, uhodilo, bla, bla, bla. Če ti na nogi ni pesem od prvega trenutka, ga pusti tam. Aja, pa razne trakce boš klela ko hudič. Pozabi. To zgleda lepo na fotkah, da estradnice, ki se pustijo pripeljat pokažejo nogice in v njih naredijo pet korakov. Vse ostalo je pa…

Če je črna obleka (sama je sicer ne bi izbrala ker je stroga in preresna za tako mlado dekle;) ) si pa čevlje privošči v živi barvi: rdeči, fuksiji ali zlati:)
Oblika pa klasični salonar.

Še nasvet glede pet: peta naj ne bo ravna dol: zadnji del čevlja in potem takoj kot svinčnik ravna peta dol: taka peta ti spremeni ravnotežje in te sili, da si rahlo nagnjena naprej, ker se zravnati med hojo ne moreš oz ko se, izgledaš precej smešno in nerodno.
Center konice pete mora biti na sredini tvoje pete, le tako se boš lahko zravnala in hodila normalno.

Pred nakupom kupi gel vložek za salonarje in ga vstavi v čevlje, katere imaš namen kupiti – ta vložek prepreči, da ti noga drsi in ti nabija vso težo v prste. Se ti podaljša čas, ko jih boš imela dejansko obute. Hkrati pa to pomeni za pol številke ali celo številko večje čevlje.

Izogibaj se debelega podplata, odprtih prstov in kakršnihkoli paščkov.

Vsak € je vržen stran za čevlje, ki jih boš obula samo 1x.

Nakupa prevelikih čevljev jaz ne bi svetovala. Po mojih izkušnjah, če se čevelj ne prilega nogi, ne rešiš neskladja z nobenimi gel vložki. Sem testirala gel vlozke, vložke po dolžini celotnega stopala, opetnike – vse to iz različnih materialov in meni nič od tega ne ustreza. Zaradi službe nosim pogosto elegantne čevlje, tako da imam na tem področju kar veliko izkušenj.

Če bo avtorica ves večer v novih čevljih, je velika verjetnost, da dobi kakšen žulj. Jaz imam v torbici vedno compeed obliže za žulje. Ko začutim, da me čevelj žuli, dam takoj obliž na kožo in bolečine ni več, ker so ti obliži debeli in prožni, tako da lepo zaščitijo kožo pred dodatnim drgnjenjem.

Nakupa prevelikih čevljev jaz ne bi svetovala. Po mojih izkušnjah, če se čevelj ne prilega nogi, ne rešiš neskladja z nobenimi gel vložki. Sem testirala gel vlozke, vložke po dolžini celotnega stopala, opetnike – vse to iz različnih materialov in meni nič od tega ne ustreza. Zaradi službe nosim pogosto elegantne čevlje, tako da imam na tem področju kar veliko izkušenj.

Če bo avtorica ves večer v novih čevljih, je velika verjetnost, da dobi kakšen žulj. Jaz imam v torbici vedno compeed obliže za žulje. Ko začutim, da me čevelj žuli, dam takoj obliž na kožo in bolečine ni več, ker so ti obliži debeli in prožni, tako da lepo zaščitijo kožo pred dodatnim drgnjenjem.
[/quote]

Probati mora več možnosti. Meni gel vložek ustreza.
Dvomim, da bo avtorica ves večer v teh čevljih;) Kolikor sem videla maturantke, so v petah izključno na začetku za mimohod, predstavitev in skupno fotko, 10min kasneje plešejo že v balerinkah ali fancy supergah:)

Obliži v torbici so pa zakon! 🙂

Probati mora več možnosti. Meni gel vložek ustreza.
Dvomim, da bo avtorica ves večer v teh čevljih;) Kolikor sem videla maturantke, so v petah izključno na začetku za mimohod, predstavitev in skupno fotko, 10min kasneje plešejo že v balerinkah ali fancy supergah:)

Obliži v torbici so pa zakon! 🙂
[/quote]

Torej so ti gel vložki koristni za nekatere ljudi. Jaz imam nogi toliko različni, da se mi pri salonarjih včasih zgodi, da mi je en točen, drugi pa se mi sesuva in nisem še našla ustrezne rešitve za ta problem. Če dam gel vlozek ali karkoli drugega, mi je čevelj pretesen, če vzamem večjo številko, se mi kljub vložku sezuva. Moja noga ni ustvarjena za gel vložke.😁 Tako da je res pametno testirati na licu mesta in nato kupiti. Upam, da bo punca našla zase ustrezno rešitev. Smo se kar razpisale.😁

Jaz sem bila nazadnje na maturantskem plesu, ko sem bila jaz maturantka. Od tega je že minilo nekaj let. Bili smo v luksuznem hotelu in smo bili ves čas v petkah, ne spomnim se, da bi se katera preobuvala. Po zaključku uradnega dela pa smo se preoblekli in preobuli ter šli žurat (ali domov, kakor se je kdo odločil).

Če se preobujejo, je pa to super. Noge jim bodo hvaležne. Zakaj se tega nismo že mi spomnili?! Jaz sem takrat imela srednje visoke petke in dokaj udobne čevlje, pa mislim, da so me vseeno zažulile. Nekatere punce pa so se mi kar smilile, tako so bile boge. Ena dobra prijateljica je imela zelo visoke pete, čez 10 cm, in je bila prav boga, sem ji posojala obliže, a je bil pri taki peti problem tudi naklon. Mladost je norost! Vsi smo preživeli in se danes smejimo, raznim dogodkom iz tistih lepih časov.😀 Vsekakor pa so udobni čevlji zelo pomembni za dobro počutje. Pa lahko noč vsem.😴

Ja. Obleka je podobna tej, vendar zvon spodaj ni tako zelo nabran. Bolj prosto pade. Razmisljala sem, da bi obleko kombinirala s srebrno, ker ima majhne detaljcke na sprednjem prsnem delu, ki so tudi crno-srebrni. Hvala za res izcrpen odgovor. V veliko pomoc mi bo. Hvala tudi vsem ostalim, ki ste mi svetovali

New Report

Close