Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Primorci zaradi posekanih akacij prižigajo sveče

Primorci zaradi posekanih akacij prižigajo sveče

Pod štore posekanih akacij prižigajo sveče, kot da je umrl človek.

Razlog za sečnjo akacij je bila namreč varnost voznikov, ki so vozijo po cesti, ob kateri so rasle akacije. Veje so padale na vozišče in povzročile že nekaj prometnih nesreč, tudi hujših.

Domačini pa so ogorčeni zaradi sečnje. Kot sem že navedel, so šli celo do te skrajnosti, da prižigajo sveče ob štore. Začuda še niso organizirali dan žalovanja.

Bolano!

https://www.24ur.com/novice/slovenija/gasilci-preventivno-pozagali-kar-74-dreves.html

Ma kaj pa ti fantaziraš? Bogpomagi!

razburja za stvari, ki se jih ne tiče! Ta drevesa so bila zelo blizu ceste, približno 1 meter. tako da so bila nevarna! Za to bi morali poskrbeti vzdrževalci ceste, ne pa gasilci. Vsaka čast gasilcem, da so to naredili.,čeprav to ni njihova naloga.
Nekaj podobnega je bilo na Koroškem, ko je župan ukazal podret nekaj dreves ob cesti in so se našli tako imenovani okoljevarstveniki, ki so protestirali. Izkazalo se je, da so bila nekatera drevesa v zelo slabem stanju in nevarna. Ampak to ti okoljevarstveniki niso hoteli videt.


Večno samska babšeta, kdo pa drug. One so zaščitnice vsega, tudi če nimajo pojma o ničemer, z ljudmi pa niso sposobne medsebojnih odnosov, potem pa povsod norijo. To je kar trend, babše ki ni za nič nikjer, “rešuje in ščiti” vse. Gajžlo čez noro rit pa prisilno nagnat delat, bi bilo edino prav.

Ne vem zakaj gre, ampak za okoljevarstvenike sigurno ne.
Okoljevarstvenik ni tako trčen, da bo prižigal na kupe plastičnih sveč. Okoljevarstvenik bo kvečjemu pozival k temu, da se čim manj sveč prižiga.
Drugače pa v Sloveniji akacij sploh ni. Domnevam, da se govori o robinijah, ki pa je pri nas invazivka iz Azije. Tako, da pravi okoljevarstvenik se ne bo boril za ohranitev robinije.

Tako mimogrede, preden se pacienti kot je polarc ali kaj je že zdaj spet razpasejo: sem samska.


In čoknjena, si pozabila dodat. Si pa zagotovo vsaj “živaloljubka”. 😅


In čoknjena, si pozabila dodat. Si pa zagotovo vsaj “živaloljubka”. 😅
[/quote]

Veš tema ni namenjena tvojemu jokanju, ker te nobena samska ne mara in te vse zavračajo, ampak je o drevesih. Bi bilo super, da ne bi v vsako temo privlekel svojih težav in travm, ker te samske zavračajo.

Veš tema ni namenjena tvojemu jokanju, ker te nobena samska ne mara in te vse zavračajo, ampak je o drevesih. Bi bilo super, da ne bi v vsako temo privlekel svojih težav in travm, ker te samske zavračajo.
[/quote]

😅…. evo jo, se je že izprsila, sem vedel, da se ne motim. 😅

Ha ha ha. A res, varnost. Posekali so jih tako, kot, da bi jih bolel hrbet. 30 – 40 cm visoki štori, ki so verjetno še bolj nevarni kot sama drevesa.

res me zanima, koliko dreves si ti posekalo v življenju? to je prvo, drugo pa je, da bodo tudi te štore naslednji teden odstranili, tako v prispevku.

res me zanima, koliko dreves si ti posekalo v življenju? to je prvo, drugo pa je, da bodo tudi te štore naslednji teden odstranili, tako v prispevku.
[/quote]

Ne samo dom, ampak tudi v sosednji Italiji. Tam je dovoljena največja višina štora 5 cm, drugače logar nabije penale. Če nebi vedel, sploh ne bi komentiral. Ti pa bodi doma na kavču, da se ti kaj ne zgodi.

Pa še to. Tale drva, bi lahko podarili ljudem v stiski. Verjetno pa so si jih lepo peljali domov. Dvakrat plačano. Med delavnim časom delali drva za privat lastno ogrevanje. Taki so še vzdrževalci na DARS – u.

Namig: Akacije pri nas ne rastejo! Malce poznavanja vrste dreves, ne bi škodilo!

Če pišejo novinarji o akacijah, bo že res.

Če pišejo novinarji o akacijah, bo že res.
[/quote]
Samo potrditev neznanja!


Samo potrditev neznanja!
[/quote]
Zato so pa tebe poklicali, da boš izkoreninil napačno in trdo prijeto besedo invazivne rastline in boš začelo kar z robinijevim medom. 😁 Bindek. 😅

Veš jaz sem to že zgoraj napisala pa me je bebček takoj začel pljuvat 🙂 in zmerjat.
Kaj pa veš, mogoče so pa afriške razmere na Primorskem in so začela akcije rasti :).

Veš jaz sem to že zgoraj napisala pa me je bebček takoj začel pljuvat 🙂 in zmerjat.
Kaj pa veš, mogoče so pa afriške razmere na Primorskem in so začela akcije rasti :).
[/quote]
Spij kaj močnega, če se sekiraš zaradi bebcev!


Spij kaj močnega, če se sekiraš zaradi bebcev!
[/quote]

Niti malo se ne sekiram, mi je pa zanimivo, da se takoj najbolj neumni spravijo pljuvat po meni, ko napišem nekaj kar je res :).

Niti malo se ne sekiram, mi je pa zanimivo, da se takoj najbolj neumni spravijo pljuvat po meni, ko napišem nekaj kar je res :).
[/quote]
In kaj si pričakovala od viharnega pljunka??

Veš jaz sem to že zgoraj napisala pa me je bebček takoj začel pljuvat 🙂 in zmerjat.
Kaj pa veš, mogoče so pa afriške razmere na Primorskem in so začela akcije rasti :).
[/quote]Glej telebajska, pri nas je beseda akacija tako prijeta, da je ni moč izkoreninit, še gozdarja ne boš slišala drugače reči, ne. Tako da sploh ni pomembno, poimenovanja si je tako izmislil človek, ne narava, bolj bistveno je, da je invazivna vrsta, to bi raje poučila sozmešanke zaščitnice. Pri nas se je tudi čistilo invazivno, pa so čoknjenke tudi divjale. 😁


In kaj si pričakovala od viharnega pljunka??
[/quote]

Hja, da bo mogoče vendarle zgrešil to temo in da ne bo svojih samskih težav vlekel sem noter. Da bi razumel, da se govori o robiniji in ne o akciji, tega pa res nisem pričakovala.

Hja, da bo mogoče vendarle zgrešil to temo in da ne bo svojih samskih težav vlekel sem noter. Da bi razumel, da se govori o robiniji in ne o akciji, tega pa res nisem pričakovala.
[/quote]
Jp, si zaščitnica imena invazivnega drevesa? Nečesa moraš bit, če si samska, vsaka samska čoknjenka je zaščitnica nečesa. 😅

Res je. Na Primorskem ne raste akacija, ampak GACKA.

New Report

Close