Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek hči se preveč uči

hči se preveč uči

Punce, imam problem, oziroma se mi zdi, da ga ima moja hči. Letos hodi v 7. razred in se nenormalno veliko uči. Ko pride iz šole, gre takoj delat domače naloge in se uči do večera. Vmes jo komaj spravim na kratek sprehod za 10 minut.
Če ne dobi 5, je strašno nezadovoljna. Prejšnja leta je bila povprečna učenka z večinoma trojkami in štiricami, ostale ocene so bile redke. Letos trojke še nima, samo petice in štirice. Mora pa v take ocene vložiti res veliko truda, ker ni tako bistra, da bi ji kar takoj vse ostalo v glavi.
Saj vem, da bi morala kot mama biti vesela, da je tako pridna, ampak mislim, da je šlo to že preveč v skrajnost.
Kaj bi ve storile na mojem mestu?

Na tvojem mestu bi ta trenutek letela v trgovino, kupila volno in naštrikala šale in kape za vse, ki jih poznam, tako bi se pametno zaposlila in nehala pisarit neumnosti po forumih!

Pusti jo pri miru. Punca je pametejša, kot ti, saj se zaveda, da če želi izbirati, kam bo šla naprej, potrebuje čim boljše ocene, ki se štejejo od 7. razreda dalje.
Tudi moj sin, ki je v 8. razredu, se uči do spanja. Danes na primer še vedno dela naloge, odkar je prišel iz šole, vmes je imel le 1 uro odmora. Potem se bo še učil. Dela sproti, pa si kljub temu ne more oddahniti.

Pusti jo !

To ni normalno. Poznam kar nekaj primerov, ko se je takim, ki so se gnali do skrajnosti, v srednji šoli ali kasneje na faksu, speljalo.
Jaz bi bila pozorna, to je pač obsedenost kot vsaka druga, obsedenosti pa se običajno začnejo prav v puberteti.

V šole naj se vozijo brihtni!

Vztrajala bi, da si izbere njej všečen šport in ga obiskuje 2 krat na teden. Nobenega pompa ne bi delala zaradi dobrih in slabih ocen in ji povedala, da je cilj o. š., da zna perfektno poštevanko, prebere čim več knjig, nauči pisat spise in se nauči dobro angleško. Do takrat ima še skoraj 3 leta. Aja, pa povedala bi ji, da kdor je učenja željan, se lahko veliko nauči na še tako zakotni gimnaziji. Še dodatek: Kdor študira redno šele po sjoraj 30ih letih dela finančno ujame tistega, ki ni študiral. Je resno za razmisliti, kam gre zafurani tekmovalni šolski sistem. Če politiki nimajo zdrave pameti, jo moramo imeti vsaj starši.

Tudi jaz bi predlagala en hobi. Najbolje šport, lahko tudi kaj drugega. Fajn je, če ima v življenju še kaj, kar jo zanima, kot pa le šola.
Kaj dosti več ne moreš. Te pa razumem, kljub komentarjem, kako bodi vesela.

K verouku in sveti maši naj gre, pa bo manj učenja nepomemnih stvari in namesto tega več duhovne rasti, srčne dobrote ter zdrave podeželske pameti. Morate jo naučiti pravih prioritet, od dobrih ocen še nihče nič ni imel. Jaz sem se tudi zelo malo učila v osnovni šoli, pa sem kljub temu izdelala s trojkami. Pa mi danes kaj manjka? Pri verouku sem pa vedno bila najboljša, me je gospod župnik pogosto še po verouku k sebi poklical in me veliko dodatnega naučil.

Drugega, kot da ji rečeš, da ne bo konec sveta če dobi 4 ali celo 3 nimaš kaj. Bodi vesela da se uči, jaz moja komaj spravim za 10 minut h knjigi.

Ne sekiraj se mama moja je ista sedaj zaklj.fax. vsa leta samo knjige nic drugega lp

OŠ je lahka, koliko se bo potem učila šele na gimnaziji? Ji ne bo zneslo.

OŠ težka za popizdit, gimnazija pa z levo roko do pravdobrega.

New Report

Close