Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zaračunavanja tiskanja računov

zaračunavanja tiskanja računov

Pravkar sem bila preko sms-ja obveščena, da mi bodo s prvim januarjem 2019 v duhu ekološkega poslovanja pričeli obračunavati strošek tiskanja računa za izvajanje neke mesečne storitve.
S plačilom te (nenaročene) storitve se nisem strinjala in sem jih o tem tudi pisno obvestila.
Vaša mnenja!?

Odpovej celotno storitev.

Mercator tudi obračunava 1 eur, če izstavijo račun za piko v papirni obliki.

Zelo grdo od njih. Zdaj moram vse preko interneta, in včasih enostavno pozabim in potem mi svinje obračunajo še opomin. A ne bi vsaj opomnika poslali, naj pogledam, koliko je za plačat.

nova
Uredništvo priporoča

Za začetek sem jih obvestila, da te storitve nisem naročila in je posledično ne bom plačevala.
Želela bi, da bi kdo tole bolj “strokovno” pokomentiral…
Ker me niso na obrate spravli tisti centi, temveč način in razlaga-ekološki duh???? WTF??!!

Jah na napačen način so se lotili. Morali bi raje dati kakšno ugodnost za tiste, ki nočejo papirja. Ampak nimaš kaj. Ne vem za katero storitev gre, ampak, a so edini ponudniki?


Kaj pa, če bi tudi oni plačali namesto tebe, da bi bila zadovoljna?
Ni glih Mercator kriv, če nimaš trajnika, ali pa ne plačuješ v roku, se ti ne zdi?

V zda so že pred nekaj desetletji zaračunali vsak malce bolj resno izstavljeni račun. Enostavno so pičili postavko:

Paper work: $7

In jo prišteli k znesku storitve.


Čaki, čaki, čaki! Račun za izvajanje neke mesečne ?nenaročene? storitve. A misliš, da smo vsi nori, ali samo preizkušaš, če bo kdo prebral tvoje laži!?

Tudi jaz ne vem, kaj naj storim. Elektro energija me je namreč enako obvestila, da mi bodo zaračunavali 1E za poslano položnico. Ali pa mi jih bodo pošiljali po mailu v PDF obliki.

Živim na območju, kjer ni dobre internetne povezave. Vsake toliko nam zmanjka neta in ga ni tudi po pol meseca- dokler pač ne zvežejo kablov, ki jih potrga veter ali padajoče veje. Tudi printerja nimam s katerim bi sprintala položnico. Mobitela nimam, ker je preslab signal.
Klika nimam, ker ga ne želim.
Položnice plačam plačujem na pošti- ali v Mercatorju.še vedno. In jih tudi bom.
Trajnika ne želim.
Kaj naj storim. Po moje mi res nimajo pravice zaračunavat.
Če bi soinvestirali v internetno povezavo na našem koncu, da bi bila neomejena in stabilna,bi jih razumela.

Točno, na napačen način so se lotili! Mar bi “zapakirali” v kake stroške procesiranja, pakiranja ali česarkoli-ne, oni so v nekem ekološkem duhu (ma ne morem pozabit tega izraza).

Sem pravkar prejela odgovor na svoj mail, v katerem so zaprosili za moje podatke; očitno bo moj poziv k izdaji elektronskega računa ( katerega, mimogrede niso nikoli omenjali kot opcijo) zalegel.
Aha, elektronski račun bo 🙂 pravkar prejela mail.
OK, pri meni jim ni šlo skozi, pri nekaj sto, tisočih pa verjetno bo šlo.

uporabniško ime123: Gre za specifične proizvode in ja, so edini ponudnik le-teh. Vsekakor se panajdejo podobni izdelki pri drugih ponudnikih.

daj ne pametuj in se potrudi razumet prebrano: kar naročim, jim plačam. kar ne naročim (in to je tiskanje računa), jim ne bom plačala!
Še kako vprašanje!?


In kje vi vsi živite? Meni so za pošiljanje položnic po elektronski pošti ponudili še kakšno ugodnost. In nihče mi ni grozil!


Nimam vprašanj, imam pa nasvet. Preberi še enkrat kaj si napisalo!

Vračam z nasvetom: preberi uvodni post, kjer bo zapisano, kaj je zame nenaročena storitev in o čem se pravzaprav pogovarjamo.
Sicer pa: mi prav dol maha, kaj tebi ni jasno. Njim je več kot očitno bilo in mi nenaročene storitve ne bodo obračunavali.

Lahko se vsak mesec zapelješ do uprave elektra in tam plačaš. Potem pa preračunaj, ali te bo prišlo ceneje.

:/

V skladu z zakonom ti morajo poslati račun.
Za tiskanje, kuvertiranje in poštnino imajo pravico zaračunati stroške, pa četudi jih ti (kao) nisi naročila.

Glede na to, da se lahko poslužiš druge, cenejše in veliko bolj praktične oblike, t.j. računa v elektronski obliki in plačila preko trajnika, lahko ali trmariš z neplačilom 1 € mesečno (+ obresti + morebitni stroški izterjave, za katere te, mimogrede, tudi ne bodo spraševali, ali si jih naročila) ali pa spremeniš svoje razumevanje zadeve ali način plačila.


Nikjer nisi napisalo, da z nenaročeno storitvijo misliš račun!
Tebi bo mahala dol izterjava, ki ni ravno poceni!

V skladu z zakonom ti morajo poslati račun.
Za tiskanje, kuvertiranje in poštnino imajo pravico zaračunati stroške, pa četudi jih ti (kao) nisi naročila.

Na podlagi katerega zakona imajo pravico zaračunati stroške izdaje?
Kolikor vem je obvezna uporaba e-računov samo proračunskim uporabnikom.

Glede na to, da se lahko poslužiš druge, cenejše in veliko bolj praktične oblike, t.j. računa v elektronski obliki in plačila preko trajnika, lahko ali trmariš z neplačilom 1 € mesečno (+ obresti + morebitni stroški izterjave, za katere te, mimogrede, tudi ne bodo spraševali, ali si jih naročila) ali pa spremeniš svoje razumevanje zadeve ali način plačila.
[/quote]

Petrol klub tudi zaračuna pod postavko…izdaja papirnatega računa .. 50 centov. A se ne sekiram, vzamem preko njih zimske gume na obroke, dve klimi sem že vzel v preteklosti, tako da me tisti letni strošek 6 eur sploh ne moti.

Mi smo vedno zaracunavali potrosni material in sem je vstet tudi strosek papirja ziska kuvert itd..v visin 3 procentov od zneska racuna


In kje vi vsi živite? Meni so za pošiljanje položnic po elektronski pošti ponudili še kakšno ugodnost. In nihče mi ni grozil!
[/quote]
Ja saj. To bi bilo razumljivo. Mene pa so kar štrafali, čeprav ni možnosti za zanesljivo prejemanje računa po mailu.

Elektro energija je ta firma. Toliko da veste in izberete bolj fer ponudnika.

Na podlagi katerega zakona imajo pravico zaračunati stroške izdaje?
Kolikor vem je obvezna uporaba e-računov samo proračunskim uporabnikom.


Ja saj. To bi bilo razumljivo. Mene pa so kar štrafali, čeprav ni možnosti za zanesljivo prejemanje računa po mailu.

Elektro energija je ta firma. Toliko da veste in izberete bolj fer ponudnika.
[/quote]
Ko ni po tvoje menjaš dealerja! Pojma nimam, ali imam srečo in dobro izberem, ali je kaj drugega v špilu!


Ko ni po tvoje menjaš dealerja! Pojma nimam, ali imam srečo in dobro izberem, ali je kaj drugega v špilu!
[/quote]
Žbljko, ti deluješ tak mačo s svojimi ostrimi odgovori. Lubčka.

New Report

Close