Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek prisilili so me, da sem postala vrez empatije

prisilili so me, da sem postala vrez empatije

Sem ženska zgodnjih 40 let. Vedno sem bila pripravljena ljudem nuditi pomoč, pa četudi sem bila sama brez kake materialne reči. Potem se mi je zgodila družinska katastrofa, ko bi tudi jaz potrebovala moralno podporo. Po parih mesecih sem ugotovila, da ga ni človeka na svetu, ki bi bil tega sposoben. S tem sem se sprijaznila, celo sem vesela, da sem to pač ugotovila. Posledično sem postala brez empatije do drugih. Celo malo žleht na določene momente. Včasih si mislim: kaj vas j…. vse skupaj. Žal mi je za usluge, ki sem jih brez zadržkov delila nekaterim, za mojo moralno podporo, ki sem jo nudila v njihovih težkih časih. Odločila sem se: od drugega leta dalje začnem intenzivno skrbeti samo za svojo rit in otroke.

Prišla si k pameti.

Nisi postala brez empatije, samo jezna si.

Brez empatije bi bila, če ne bi čutila ničesar ali hotela pomagati, ko nekdo brcne malega kužka, morda videla izgubljenega malega otroka in ukrepala samo zato, da ne bi nastradala ti itd

Preberi si o codependent sindrom, v prvi vrsti niso problem ljudje, temveč ti avtorica, ker ne znaš postaviti meja in jasno brez sramu reči ne.

Pomisli a si morda magnet za izkoriščevalske, mejno narcisoidne osebe?

Dobrodošla na realnih tleh …

Kolikor imam jaz izkušnje pomagajo le, če menijo, da bodo od tebe imeli koristi.

Čestitam, nova čefruka he he čista prava balkanizacija.

Veš, morala in etika je bila že iz starodavnih antičnih časov rezervirana samo za visoki sloj, elito.

Naš svet bo propadel zaradi nizkih vrednot.

Veš, moraš biti bogat, da si lahko dober, da si to lahko privoščiš – pobrano iz enega filma.

Pa še res je.

Ciganii so kradli, da so preživeli, ne zato, ker bi tako hoteli. Potem pa to postane navada, tudi če ni treba.

Tudi ti si čefur za vsakega, ki živi bolj severno od tebe. Sam tok…

Zakaj ravno babe težijo s svojimi problemi in redko moški?

Če odpre moški temo je navadno o kakšnem dogodku, ženske pa se vedno osredotočajo na svoja zafurana življenja in furajo suffer.

Viharni jezdec ima iz dneva v dan vse bolj prav, kako označuje take ženske, babji šuš s polno ritjo vsega in prazno betico. Ni čudno, da je tako zasovražen, ko pa le govori resnico.

Verjetno imaš prav. Žal.

Tako je to v zivljenju. Ko ti gre (pre)dobro, so ti ljudje faus in komaj cakajo, da ti kje spodleti. Tisti najblize pa se predvsem skusajo okoristiti. Ko ti gre slabo pa te za hrbtom, ce ne odkrito, potisnejo se globlje v drek. S vidika medcloveskih odnosov je dalec najboljse biti povprecnez, v na sredi ovcje crede. Ne rece se brez razloga “zlata sredina”.


Solipsizem je bistvo zenske narave. V zenskih oceh se svet vrti okoli njihove riti. In, ce tej cesa primanjkuje izigrava zrtev. In moski ji empaticno priskocijo na pomoc. Medtem ko sama ne premore scepca empatije za moskega, ki mu ne gre. Potem pa veljajo za bolj custven spol. Kaksna neumnost, lol.

No ,ti pa si cvet …morala in etika rezervirana za elito…svašta. Včasih bi bilo najbolš ,če bi kakšna tipkovnica zaštekala

No ,ti pa si cvet …morala in etika rezervirana za elito…svašta. Včasih bi bilo najbolš ,če bi kakšna tipkovnica zaštekala
[/quote]

Ne moreš dojeti, ker ne veš o čem govorim. A misliš, da je 10 zapovedi padlo z neba, v bistvu so, od naprednejše rase.

Če ne bi bilo 10 zapovedi in cerkve, bi ti po drevesu plezal, kot v Afriki preden so tja belci prišli… se nič ne hecam.

Hvalabogu da si se znebila tega amerskega sranja.


Solipsizem je bistvo zenske narave. V zenskih oceh se svet vrti okoli njihove riti. In, ce tej cesa primanjkuje izigrava zrtev. In moski ji empaticno priskocijo na pomoc. Medtem ko sama ne premore scepca empatije za moskega, ki mu ne gre. Potem pa veljajo za bolj custven spol. Kaksna neumnost, lol.
[/quote]

Solipsizem je bistvo človeške narave. Incels ste živi dokaz za to.

“Medtem ko sama ne premore scepca empatije za moskega”

Ne moreš na podlagi lastnih izušenj posploševati na celoto. In resno, kdo potem tukaj uporablja solipsizem.


No vidiš, pride čas, ko začneš raumeti, zakaj je dober oslu podoben.
Če že misliš, da moraš komu pomagati, poišči nekoga, ki bi vsaj rekel hvala, ne pa, da pomoč postane samoumevna!
Namig: Izgubila boš nekaj “prijateljev”, kar sploh ni slabo!

Jah, pač si malo užaljena, nimaš kaj, tudi to moraš kdaj bit.

Se šla skozi nekaj podobnega v življenju, ampak pri meni je bila reakcija obratna, sem še bolj empatična, kot sem bila, a ljudi jemljem povsem drugače.
Ko sem potrebovala nekoga, od mojih ni bilo nikogar, pa ko se je kdo našel, mi je naredil več škode kot koristi, nenamerno, a drugače pač niso znali. Ugotovila sem, da nimam niti ene kompatibilne osebe, ki bi znala z mano…
Zdaj deluem drugače, še bolj pomagam ljudem, seveda ko lahko in kar zmorem, dam toliko, kot sama želim, ko pa potrebujem pomoč, ne čakam na svojo okolico, ampak “se odprem” in vedno mi pride nasproti nekdo, ki mi pomaga, pa včasih so to popolni neznanci. Se mi zdi tako tudi prav.
Sem preveč zakomplicirana oseba, da bi našla sorodno dušo samo v eni osebi, edino partnerja sem si na srečo našla takega, da se dopolnjujeva, prijatelji in sorodstvo pa ne, ampak nimam s tem težav, jim dam, ka lahko in za vsakega vem, kje svaskladna ali se dopolnjujeva ter temeljim odnose na teh parih točkah, ostalo me ne zanima.

Solipsizem je bistvo človeške narave. Incels ste živi dokaz za to.

“Medtem ko sama ne premore scepca empatije za moskega”

Ne moreš na podlagi lastnih izušenj posploševati na celoto. In resno, kdo potem tukaj uporablja solipsizem.
[/quote]
Lastne izkusnje, inceli, tralala… lol

Ce bi bili moski solipsisticne picke kot zenske, ne bi bil survival rate zensk ob potopu Titanika 74, za moske pa 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

Ampak solipsisticna picka tega seveda ne more videt. Zato pa postaja vse vec moskim vse bolj jasno, da niti tiste picke, ki jo imate, vec niste vredne. Pump & Dump ali se to ne. Ti se kar kurci. Bos na svoji kozi dozivela survival rate, ko setudi moski zacnemo obnasati solipsisticno.

Pa fuc,k off now 😉


Lastne izkusnje, inceli, tralala… lol

Ce bi bili moski solipsisticne picke kot zenske, ne bi bil survival rate zensk ob potopu Titanika 74, za moske pa 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

Ampak solipsisticna picka tega seveda ne more videt. Zato pa postaja vse vec moskim vse bolj jasno, da niti tiste picke, ki jo imate, vec niste vredne. Pump & Dump ali se to ne. Ti se kar kurci. Bos na svoji kozi dozivela survival rate, ko setudi moski zacnemo obnasati solipsisticno.

Pa fuc,k off now 😉
[/quote]
Kogar je pičila kača, se boji zvite vrvi. To velja zate. Če ne boš kmalu prebolel, boš večino življenja preživel v sovraštvu in zagrenjenosti.


Kogar je pičila kača, se boji zvite vrvi. To velja zate. Če ne boš kmalu prebolel, boš večino življenja preživel v sovraštvu in zagrenjenosti.
[/quote]
To je tvoj argument??? Osebno? Jaz bi lahko zenske se tako ljubil ali sovrazil, pa to ne bi spremenilo tistega kar sem povedal. Sorry, ler sem pac prerasem naivne otrocarije s katerimi nas druzba od malih nog bomdardira.

Vseeno nam je :).

New Report

Close