Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zobozdravnica želi našemu tamalemu izpulit skoraj pol zobkov

Zobozdravnica želi našemu tamalemu izpulit skoraj pol zobkov

Pravi, da so gnili in ni druge rešitve. Star je 3,5. In nadrla me je kot šolarčka, da mu dajem preveč sladkorja in da mu ne umivam zob. To pa sploh ni res, ampak ne morem ga prisilit pit vodo, če hoče sok in mu na silo umivat zobe. A ima ona pravico pulit zobe, če jaz ne dovolim?

Sama sem imela zobozdravnico, ki je samo plombirala. Sploh ne vem kje ni plombe. Pri svojem otroku tega sigurno ne bi dovolila.

Meni so hoteli izpulit mlečni zob, ki je še danes pri 30+ letih funkcionalen. Zato, da bi naredili umetnega, ki bi bil enake velikosti kot ostali stalni.

Najbrž je provokacija. 3,5 let star otrok, pa da ima že vse gnole zobe? Če je to res, si zelo neodgovorna!

nova
Uredništvo priporoča

Poslušaj ti mama ti je neodgovorna! Ja ima črne zobke, ampak za to nisem jaz kriva, zgleda da ima slabo genetiko, ker imajo po očetovi strani vsi bolj švoh zobe. Zobozdravnica je pa mene napadla pa še lagala zapovrh, da mu dajem preveč sladkega, kar sploh ni res.

Ni hujšega kot videt pri malem otroku gnile zobe. To me pa tko pogreje. Tud pri odraslem človeku je nadvse nagravžno videt gnile zobe.
Spomnim se še, ko sem bila v vrtcu, je imela ena punčka tako gnile zobe, tako znucane, da jih praktično sploh ni bilo, le črni krogci na dlesnih so se videli. Tega že takrat kot otrok nisem mogla razumet, kako sploh pride do tega?? Kaj ima flaško s sokom KAR NAPREJ v ustih al kaj?
Ne, zdravnica ne sme narest otroku ničesar, če ti ne dovoliš, razen če se gre za življenje.

Sosedov vrtičkarski otrok ima ravno take, samo še črni krogci v dlesnih in par črno belih špičkov.
Ne, niso reveži, niso Romi, so pravi Slovenci, in otrok vsak dan po ves dan pije sokove in je piškote.

“Leto in pol stari deklici smo izpulili vse zobe” – ??????????????

https://www.zurnal24.si/zdravje/otrok/leto-in-pol-stari-deklici-smo-izpulili-vse-zobe-319606?fbclid=IwAR3ffRQkRbn3r3LXCIIh_IMD2ek_78LxO6yv3I-Jb_v94VLl3pnHhfw2O28

Moja zobarca je rekla, da bi take starše najraje tožila. Ja kdo je pa kriv za zanemarjanje otrokovega zdravja, če ne starši?
A jemlje fluor? Očitno bi ga moral, če ima tako slabe zobe. In če bi ga od dojenčka naprej navajala na vodo, bi z veseljem pil vodo, tako kot večina otrok dandanašnji. Preprosto ne kupiš soka in je. Magari mu skuhaj sadni čaj z res malo cukra, še bolje medu. Gre za njegovo zdravje!

Meni je moja tudi hotla nardit štalo zaradi enega uničenega zoba. Je hotla mostiček narest (kar pomeni, da sosednja zoba precej uniči).
Sam rekla je, kolk denarja naj prinesem naslednjič. In mi je moja mama rekla NE, da je to šalabajzersko.
Pa sem šla k zasebniku. Zrihtu vse BP. Izruval samo uničen zob, nardil implantat. Ja, mal je stalo denarja ampak vsaj zdrava sosednja zoba sta ostala. Pa stara sem bila takrat nekje 24.

Kaj hočem reči – če si lahko privoščiš, ga pelji k zasebniku ali pa drugam, na drugo mnenje. Imaš pravico. Pa srečno!


ja pri mlečnih zobeh boš implantate delala je

mati, kje si bila štiri leta, da nisi z otrokom hodila k zobozdravniku????

a??

A ti bereš svoje neumnosti? Mlečni zobje, vsi gnili, ti bi ga pa po drugo mnenje vozila?…..

Zdaj je kar je, pazi kako bo s stalnih zobeh.

Ko eni pravite, da bi tožili mamo, no sama bi pa svojo zobozdravnico.

Glede pranja zob….meni se moj partner vedno smeji…opere si jih 1x na leto preden gre k zobarju in ima eno plombo. Sama si jih perem dnevni pa sem do 20 leta pridelala plomb za izvoz. Odkar sem zamenjala zobozdravnika so pa vsi zdravi.

Napisala si, da ga ne moreš prisiliti k umivanju zob? Tri letnega otroka? Res ne moreš?

Ne vem kdo drug bi bil kriv, da otrok pije cukr, če ne tisti, ki mu ga daje.

Zobozdravnica seveda nima pravice sama puliti zob, če ji ti tega na dovoliš. Imajo pa zobje pravico fajn bolet in gnili zobje znajo kar fajn podrt zdravje otroka.

Tisto o drugem mnenju zasebnika. Kakšno naj bi bilo drugo mnenje? Zobje niso gnili, čeprav so popolnoma črni in jih pravzaprav več ni?

Brez zamere, ampak tvoj partner ima verjetno že protezo 🙂


Joooj, ne morem verjet! Ga ne bi mogla niti slučajno poljubiti 😖

Ne more jih pulit, če ti ne dovoliš. Nadrla te je pa prav po pravici. A sploh veš, kolk cukra je v sokovih? Tudi če drugače ne je sladkarij, je tam noter cukra čez glavo preveč. In tudi brez cukra v prehrani zobje zgnijejo, če se jih ne umiva. Karies povzroča vsa hrana, ki gnije na zobeh, ne samo cuker. Kaj mu ne moreš na silo umivati zob? Seveda lahko in tudi moraš! Naj se dere, zobe je treba umit. Pika. Pojdi k kateremukoli zobozdravniku, ti bo povedal isto. Mogoče bo bolj vljuden, a mislil si bo enako, da si neodgovorna. In še prav bo imel. Gnile zobe se lahko prepreči, geni gor ali dol.

Ok, saj vem kaj si želela povedati, samo po branem sodeč ima pa tvoj partner obupen zadah :))


Joooj, ne morem verjet! Ga ne bi mogla niti slučajno poljubiti 😖
[/quote]
Saj ni treba. Ga bom sama.

Verjemite mi, da imam sama veliko večje probleme z zobmi kot pa on, ki ima odlične. Ko sem rodila, sem rekla, da naj ima otrok zobe po njem.

Njegova sestra pa je imela do 25 leta že vse umetne.

Kot sem napisala on 1 plomba
Jaz imam 18 plomb do 20 leta-potem pa 10+ let nič, ker sem zamenjala zobozdravnika. Ni mi pa jasno kako imam še vedno mlečni zob zdrav (ki ga je zobozdravnica hotela izpulit zaradi velikosti). Sama bi boljše naredila, da nisem redno hodila k zobarju, ker vsakič je bila 1 plomba. Znala je narediti zalivko tudi brez vrtanja. Če mi kdo to pojasni. Zakaj sem recimo dobila amalgamsko zalivko na zdrav modrostni zob?
Mislim, da imam 3 bele plombe.

Ne sekiraj se, moja tamala je imela sprednje zgornje zobke vse gnile. Pa sem ji redno umivala vse zobke, ni jedla samih cukrov, sokove samo naravne, sladkanega čaja sploh ne, sladkarij malo,… Zobozdravnica ni nikoli nobenega zobka izpulila, sami so izpadli, ko je bil za to čas.
Sedaj ima svoje zobe zelo lepe, bele, ravne,…
Mlečni zobki so pač potrošni material. Jaz sem se tudi sekirala, me je tudi marsikdo grdo gledal, češ kaj delam z otrokom… Sedaj pa ima marsikateri drugi otrok veliko grše zobe kot moja hčerka.

Ha, ha, če pa sinek hoče sok, kaj pa jaz kot mama lahko naredim?

To me spominja na eno mamo, sin je imel uši, ona pa je rekla: Kaj naj pa naredim, če mi ne dovoli umiti glave?

Ja, res, kaj pa je naloga staršev, če ne skrb za higieno in navajanje nanjo? Kako, to pa je drugo, zahtevno vprašanje starševstva, katerega pa mnogi niso vešči.

Dednost je lahko precejšnji delež pri zobeh, zato je treba še toliko bolj paziti pri sladkarijah in pri zobni higieni.

Ok, saj vem kaj si želela povedati, samo po branem sodeč ima pa tvoj partner obupen zadah :))
[/quote]

Samo ko je čebulo pa česen (tako kot vsi ostali). Drugač pa imam sama veliko slabši zadah kot on.

Nekje ni pravice na tem svetu sama pravim. To je tako kot pri šoli, on je komaj kaj naredil strojno, pa ima večjo plačo kot ja, ki sem bila pridna. On je takoj dobil zaposlitev, sama sem se mantrala v proizvodnjo v nočni itd. Zmeraj pride lažje in boljše čez, kot pa sama.

Samo ko je čebulo pa česen (tako kot vsi ostali). Drugač pa imam sama veliko slabši zadah kot on.

Nekje ni pravice na tem svetu sama pravim. To je tako kot pri šoli, on je komaj kaj naredil strojno, pa ima večjo plačo kot ja, ki sem bila pridna. On je takoj dobil zaposlitev, sama sem se mantrala v proizvodnjo v nočni itd. Zmeraj pride lažje in boljše čez, kot pa sama.
[/quote]

Pa daj no, nehaj lagati. Samo, ko je čebulo in česen? Pa daj, koga fopaš? Že zjutraj, ko se zbudimo, imami zadah po crkovini, a tvoj pa si enkrat na leto pere zobe pa mu ven diši iz ust po vijolicah ali kaj? Hahaha, vsaj nasmejala si me.

Jao. Od mona plačana provokatorka,ki se odziva na odmevni članek v enem časopisu… ali pa pridobiva mnenja tu na mONu. Daj spelji se – iz aviona te spregledam….

Sem dajala otrokoma sokove, pa sta imela rahlo požrti samo sprednji enki.
Ogromno škodo naredijo tudi citroni…limona, pomaranče.

Ne vem kaj naj rečem, ampak mi do 3.leta sploh nismo umivali zobkov, pa nismo imeli gnilih. Ja. Pa zdaj ubijte zaradi tega, ampak očitno le ni bilo tako narobe, da sta imela oz.še imata mlečne tako lepe in močne.

Imata pa oba drug “problem”. Sicer sta nekaj let narazen, ampak obema so pei 7.letih izpadli prvi mlečni. Starejši, ki je sedaj star 14 je ravno bil na puljenju mlečnih. Jih ima še vedno polna usta. Tamlajšemu pa pri 8.letih manjkata samo spodnji dve mlečni enki.

New Report

Close