Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ko te zunanji sodelavec malo prenaša okoli

Ko te zunanji sodelavec malo prenaša okoli

imam firmo že več kot 10 let, sama sem se naučila skoraj vse, vse plačujemo, izterjave imamo sami, sami delamo plače, sami knjižimo, sami obdelamo bančni izpisek, sami oddajamo vsa poročila. samo še kakšne zaplete naredi oz. reši računovodkinja in pogleda DDV. Ampak bolj ko sama vse rešujem, višji je račun, več je ur, ki jih napravi. Plačana je glede na število ur, ki jih oddela. Rač. dela doma, ima sp., povezana je na moj program. Ko sem jo prosila za predložitev ur oz. obračun dela pri računu, je bila zelo užaljena, ker sem prvič malo zaropotala, prej sem tiho vse plačala. Zakaj kompliciram? Ker urna postavka je zelo visoka in je velika razlika ali dela 5 ur ali 4,5 ur. Strošek je velik.Pa vem ,da ne more delati toliko ur. Zaupanje je kar porušeno, vem da te vsak po malem okoli prenese, ampak za toliko mi pa ni vseeno, ker smo majhni in moramo gledati na denar. Kako vi rešujete z računovodstvom, ki je zunanje. Kako imate kakšen nadzor nad urami ? Program mi tega vpogleda ne nudi. Kakšen nasvet?

Pač zamenjaj izvajalca.
Pa novemu povej, zakaj si zamenjala starega.

Zamenjaj računovodski servis in se dogovori za pavšalno plačilo.

nova
Uredništvo priporoča

In kako je argumentirala število ur? Koliko je urna postavka? Jaz ne plačujem na uro, ampak mesečni pavšal. Če kdaj kaj potrebujemo dodatno, pa se to potem tudi posebej fakturira.

Bistveno je, da se z računovodkinjo ne zapletaš v konflikt, ker je to brezveze. Raje popiši obseg dela, ki ga potrebujete, in pošlji povpraševanja različnim servisom za ponudbo. Tako boš dobila najboljši vpogled v to, kako drugi obračunavajo cene in ali je tvoja računovodkinja res tako draga. Jaz vem, da svojo plačam še premalo in bi takoj pristala tudi na dvig cen, ker je res super in vse štima.

Za začetek povej, za kaj vse ste dogovorjeni!

Preverja vaše obračune, izdane, prejete račune, kako imate poknjižene v glavni knjigi? Kako se ujemajo saldakonti? Preverja KIR IN KPT DDV z vašimi evidencami? Preverja zaloge? Preverja obračune plač in oddana poročila?

S čim se ukvarjate? Proizvodnja, storitve? Zaloge? Koliko vas je zaposlenih?

računovodska dela se večinoma ne obračunavajo po urah, ampak po opravljenih storitvah
torej za knjiženje računa toliko, za tisto poročilo toliko, za ono poročilo toliko.

prosi jo, naj ti naredi specifikacijo, kaj dela in kaj ti zaračuna in ceno.

pa ozri se malo okoli za ponudbe od drugih servisov. tega je toliko, da ….

Tukaj vas moram popraviti. Če ima avtorica program, v katerem vodi celotno poslovanje, potem ne potrebuje paketa. Ker v paketu je že definirano kaj vse se naredi. Če pa avtorica vse sama naredi, rač. pa samo krovno to pogleda, je problem. Sama imam isto zagato in vidim da kljub temu da vse sama delam, račune plačujem visoke. Imam občutek da te računovodkinje kar nabijajo malo te ure, da pridejo na neko cifro,

Jaz računovodkinji tudi vse pripravim – prejeti računi po datumih, izdani računi po datumih, potegnem skupaj zneske (že zaradi lastne kontrole), ona v bistvu samo vnese in je sama rekla, da ji prihranim pol dela že s tem, ker je vse urejeno (nekateri espeji ji enostavno stresejo kupčke zmečkanih računov in jih mora ona še poravnat in razvrstit). Drugače naredi vse od a do ž, cel paket, mi pa zato prizna popust pri letnem obračunu. Imam pa zelo malo faktur in osnovnih sredstev.
Tudi jaz moram kdaj zagovarjati izdani račun in to brez nadaljnjega tudi storim. Halo, normalno, da ljudje hočejo vedeti, kaj so plačali. Večkrat bi morali tako narediti, ne pa da vodovodarju damo 50 evrov za 15 minut dela, po možnosti še brez računa.

New Report

Close