Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako to, da ljudje ne prepoznajo psihopatov?

Kako to, da ljudje ne prepoznajo psihopatov?

Vaš link

Preskočite na 8:24, 11:42 in 13:28.

Kako lahko ljudje takemu tipu nasedejo? Te kar zmrazi, ko slišiš kako govori, samo blefiranje. Meni se zdi, da bi takoj psihopatskega osebka prepoznal, ampak očitno večina ne preceni nekoga dovolj globinsko, da bi zaznala pomanjkanje empatije.

Torej če se malo smehljaš in vsem pihaš na dušico, ti bodo kar spregledali vse tvoje morebitne izpade, kjer pokažeš svoj prav obraz. Mar se motim?

Zato, ker si čisto narobe predstavljaš povprečnega psihopata. Tudi ti si že kdaj kakšnemu nasedla pa nimaš pojma. Niso vsi psihopati apriori kriminalci. Veliko jih je zelo, zelo uspešnih. Zelo uspešnih šarmerjev, ki jim kokoške, ki mislijo, da vse vedo, nasedejo ko ferari v snegu.

Če strokovni kader (psihijatri, sodniki….) ne prepoznajo in predvidijo posledic izpusta na prostost (saj Plut ni edini) nimam jaz nobene slabe vesti.

Je pa res, da jaz osebno s takim človekom tudi na kavo ne bi šla. Vsekakor se mi zdi močno motena osebnost.

Osnovna “moč” psihopata je zmožnost manipulacije z ljudmi. V tem briljirajo.

Jaz nisem nobenemu “nasedla”, ker nisem ženska. Ali ne znaš razbrati iz teme mojega spola, saj sem vendarle uporabil preteklik (jaz sem šel – moški; jaz sem šla – ženska).

Seveda vem, da niso vsi psihopati apriori kriminalci in da jih je veliko uspešnih. Ampak ko že nekoga slišim, ki ga drugi opisujejo kot šarmantnega, mi gre na bruh. Ljudje, ki padajo na take finte, morajo sami biti zelo površinski. Če imaš dovolj razvit čut za take stvari, boš takoj zaznal, da nekaj z dotično osebo ni v redu.

Jaz nisem nobenemu “nasedla”, ker nisem ženska. Ali ne znaš razbrati iz teme mojega spola, saj sem vendarle uporabil preteklik (jaz sem šel – moški; jaz sem šla – ženska).

Seveda vem, da niso vsi psihopati apriori kriminalci in da jih je veliko uspešnih. Ampak ko že nekoga slišim, ki ga drugi opisujejo kot šarmantnega, mi gre na bruh. Ljudje, ki padajo na take finte, morajo sami biti zelo površinski. Če imaš dovolj razvit čut za take stvari, boš takoj zaznal, da nekaj z dotično osebo ni v redu.
[/quote]

Aja, pa si res moški. Zdelo se je, da bolj ženske mislijo, da so psihoti samo v novicah ali kje daleč in da jim nasedajo samo drugi.

Nekako jim ni jasno, da so psihoti tudi/velikokrat med tistimi, ki jih imajo v njihovi bližini vsi radi. No, večina. Razen odpadnikov.

Tako, ja.

Ja, res je. Pa briljantno inteligentni so. Pa uživajo, ko imajo moč nad drugimi ljudmi in da jih lahko trpinčijo. Zame je psihopat kot človek brez duše, oziroma brez srca. Psihopatija je huda osebnostna motnja in za to motnjo ni zdravila.

drug drugega programiramo

Samo približno…procent je psihopatov, ki so morilci. Tako, da vseeno, če ga srečaš. Ti ne bo nič, naredil. Ponavadi so psihopati uspešni moški, ki sodelujejo v politiki, bančništvu, podjetništvu in tako dalje…tisti prvi,morilci so ponavadi še sociopati zraven in imajo še zraven, kakšno duševno motnjo zaradi poškodbe glave v mladosti, zlorabe in dediščine..

Kako naj bi jih prepoznali? Psihopati so večinoma urejeni, prijazni, delujejo ustrežljivo in kot pozitivni ljudje. Znajo odlično manipulirati z okolico. Zato marsikoga preslepijo.
Nobenemu ne piše na čelu, da je psihopat.
Psihopati so ljudje brez čustev in brez usmiljenja. V določenem trenutku izbruhne njihova prava narava na dan. Sposobni so trpinčiti in mučiti žrtev. Pravzaprav uživajo v mučenju žrtve.

Mislim da nimaš prav.
Lahko opaziš da nekaj ni čisto tako kot se kaže, težko boš pa ugotovil točno kaj je v ozadju.

Še strokovnjaki – psihiatri, psihologi, ipd, – povedo, da psihopata se spozna šele po par letih, pred enim letom pa ponavadi tudi njim ne uspe.

ta primer je tak…., vsi trije so bili pijančki, umorjena in oškodovanec sta bila večkrat v gostilni kot s svojimi otroki in je imela tud sociala kar nekaj opravka z njimi… Ko potegneš črto…., kakšne ljudi pa naj imajo takšni ljudje za družbo kot takšen šoder od ljudi kot je ta Plut. Kakšn motiv bi lahko videl normalen človek, da se druži s tem modelom, že , če je bil blizu umora, kaj šele, da je umoril človeka.
Slovenska policija prodaja buče, spomim se tega sranja in pisanja časopisov o tem, takšen človek bi moral bit pod vsakodnevnim policijskem nadzorom po umoru v Srbiji, ne pa, da se svobodno sprehaja okoli.
Samo, ker uradna slovenska politika ni hotela sodelovati s Srbijo, ker je kao Srbija bila premalo demokratična se je to zgodilo…, kao tist umor v Srbiji je bil šala mala za slovensko policijo….

Tale pa res ni psihopat. To besedo uporabljate kot zaljivko cisto brez podlage. A si ne zeli vsak kdaj biti popolnoma brez custev, miren v najbolj norih situacijah, premisljen in objektiven? To je psihopat. Tale nosonja je pa cisto navaden sociopat.

Kateri ljudje? Tu ste sama ekstra zarukana drhal, sami sebe ne prepoznate?

Kvečjemu ljudje z narcistično osebnostno motnjo kot ti..

Kvečjemu ljudje z narcistično osebnostno motnjo kot ti..
[/quote]
Itak.😁

Kaj hočeš, če bi bili vsi tako super in brez napak kot si ti, bi bil svet zelo dolgočasen!


Vsak psihopat je tudi sociopat. Inteligentni sociopat = psihopat.


Vsak psihopat je tudi sociopat. Inteligentni sociopat = psihopat.
[/quote]

Ni res. To vsi mesajo. Jaz sem tudi mislila, da sta psihopat in sociopat isti smorn. Psihopatu je bolezen, motnja kakorkoli zelis temu reci, prirojena. Sociopat nastane pod vplivi druzbe, okolja, vzgoje. Psihopat je miren, natancen, ravnodusen. Ni nujno, da uziva v trpljenju ljudi, kot pravite. Samo custev nima in ne zmore socutja. Medtem ko so sociopati vzkipljivi, neurejeni, brez discipline in reda. Sociopat uziva v tuji bolecini, a kasneje obcuti krivdo, medtem ko je psihopatu ravno do Vojvodine, naprej je pa ze itak Kosovo.

Ni tako enostsvno prepoznati orto psihopata. Vsaj na začetku, ne. Sprehodi se samo na sosednji forum: Mejna in narcističns osebnostna motnja – svojci. Zgodb podobnih kot jajce jajcu.
In na spletno stran Inštitut Karakter.


Vsak psihopat je tudi sociopat. Inteligentni sociopat = psihopat.
[/quote]

Ni res. Psihiči so brez vesti, tihi, manipulativni, zahrbtni in umirjeni ljudje, preračunavajo scenarije, zelo lažejo in krivde nikoli ne priznajo. Takšen zdrži z nekom v ljubezenski zvezi lahko celo življenje v “metuljčkih”, v resnici pa mu je vseeno za vse, samo da bo on na profitu. Znajo se hitro vklopiti v družbo in “prebrati” človeka. O svojih čustvih ne govorijo,če že, pa si nekaj namislijo. Sociopat ni sposoben vsega tega in se na neki točki zlomi. Imam izkušnje in kar verjemi, da psihopata še psihiater ne prepozna.

Še to, psihopati zelo neradi govorijo o svojem otroštvu. Imajo trde meje, kaj točno bo povedal in se zapomni, kaj je komu povedal, ker so zmožni govoriti več različnih verzij različnim ljudem. Jaz sem potrebovala (in družina) 9 let, da sem ugotovila, da je bratranec manipulator in serijski lažnivec. Dobili smo ga pa čisto slučajno, po njegovi bivši, ki je izdala kakšna oseba je in kaj vse je naredil, da se nobenemu sanjalo ni. Priznal tako ni.

Moja sestrična je hudo motena osebnost, verjetno MOM, mogoče celo že psihopat (brez čustev, mrtvo hladna), ampak to vemo in opazimo le redki, ker je za večino ljudi angelček. Dokler se do nje obnašaš tako, kot ona pričakuje, je poosebljena milina. Ob prvem konfliktu ali nečem, kar ji ne ustreza, te pa izbriše iz življenja za vedno. Za družbo si izbira ljudi, ki nimajo ravno veliko prijateljev, so tihi, sramežljivi in so samo veseli, da se ona zanima zanje. V službi funkcionira odlično, ker je zelo delovna, umirjena, mila, prijazna, razen seveda do tistih, s katerimi je imela kak spor (vendar je to zelo redko, ker kot rečeno, ljudje ji nasedajo in taki mili dušici niti ne upajo kaj dosti soliti pameti, tudi če kaj naredi narobe).
Ima dva otroka, en je izrezana ona, drugi čisto kontra, podoben očetu, in tega kot da ga ni, samo ta, ki je njej podoben, nekaj velja in šteje. Mislim, da ima tudi on podobno osebnost kot mama.

Ker je vzorec obnašanja podoben vzorcu domače vzgoje. Če imaš doma vzgojo, kjer se starši obnašajo podobno, ne moreš ločiti podobno od podobnega.

Če živiš non stop v temi, kje ti bo sposobnost prepoznati, da je to tema, če svetlobe ne poznaš?

Če ne bi briljirali, ne bi bili na oblasti.

New Report

Close