Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek cene na tržnici

cene na tržnici

Spodaj je ena tema o zdravi hrani in eni pravite, kako poceni kupite na trgu. Zakaj meni v LJ to ne uspe? Niti na koseški tržnici niti v centru. Še krompir je po 1 EUR ali več, solata od 4 naprej, mandarine 2 itn. To je vse dražje kot v trgovinah, pa verjetno isto s…, drugo p….
Z veseljem bi šla h kakemu kmetu po hrano, pa ne poznam nikogar. Ko sem nazadnje nekje pri Kranju kupila gajbo krompirja, je bil precej zanič. Predvsem pa ne bel, za kar so ga (ne poceni) prodajali.
Kakšne so vaše izkušnje?

Včasih so reveži kupovali na tržnici, bogati pa v trgovinah.
Danes je ravno obratno.
Pod pretvezo, da je hrana naravno pridelana, so na tržnicah dvignili cene v nebo.
Nikar ne misli, da boš pri kmetu dobila zdravo hrano. Sem ravno zadnjič na tržnici pri branjevki videla “njeno” endivijo čudne oker barve. Je pa po pregovarjanju le priznala, da je italijanska.
Potem sem šla raje h kmetu v Savlje, kjer sem v njihovi trgovinici videla enako(!) endivijo. Ko sem rekla: aha, ta je pa italijanska, se je vsa rdeča v obraz obrnila proč.

Aha, ko je pa konkretno vprašanje, pa vse tiho je bilo …

jaz na tržnici ne kupim nič … edino kislo repo in zelje, ki sta res njihova. ostalo nič ne verjamem. raje v trgovini slovensko … če je je, če ni ni … ceneje je vsekakor kot na tržnici 🙂

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Kar se cen na tržnici tiče, so najbolj ugodne popoldne, tik preden pospravljajo. Česar ne prodajo, ponudijo tam po 15.00, 16.00 uri mnogo ceneje.
Se pa pravi domači pridelek zelo hitro opazi. In tudi zelo hitro se opazi, kdo ponuja trgovinsko robo.

No, glede na to, da npr centralna trznica pozimi obratuje do 16. ure, konca pa vecina ze veliko prej, je tezko kasneje karkoli dobit po hudo ugodnih cenah 🙂

Kupujem na vrhniki, pa saj se vidi če je zelenjava sveže odrezana, prav vidi se če je svež rez…

New Report

Close