Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Rada bi "šla po svoje"

Rada bi "šla po svoje"

Stara sem bila 24 let, ko sva se srečala. On 25. Bil je prijazen, kavalirski, z jasnimi pogledi na svet, odločen in tudi trmast, kar mi je bilo vse všeč. Treniran in postaven. Zaljubila sva se in vse je bilo super. Jaz prihajam iz revne družine, on iz višjega srednjega sloja. Kljub temu me je rad razvajal, kar mi je bilo tudi seveda všeč.

Leta so minevala, nekaj časa sva živela skupaj v najemu, nato pa sva se odločila, da bi lahko gradila hišo. On je imel privarčevanega kar nekaj denarja, prodal je vse delnice, ki jih je imel, prodal avto, tudi njegova družina je pomagala. Jaz žal nisem mogla pomagat finančno, ker nisem imela nič, razen starega avta, tudi moja družina ni imela kaj za dodati. Ko je bila hiša narejena, sem kupila kakšen stroj za vselitev, toliko je šlo.

Ko sva se vselila, je bil dogovor, da on plačuje vse stroške hiše, jaz pa hrano. S časom je prišel otrok, on je v službi napredoval, jaz v svoji žal ne. Delava približno enako ur na dan a ima on 3x višjo plačo kot jaz, zato sedaj že leta on plačuje za vse okoli hiše, tudi nove stvari, ki jih saniramo/delamo, dopuste, skratka vse, razen hrana, del otroških oblačil plačujem jaz. In za svoj avto tudi plačujem občasno jaz. Več pač ne znese, če želim kaj privarčevati.

Glede dela doma imava porazdeljeno, s tem, da jaz naredim več, njemu se ne da kaj dosti oz. se rad ogne. Kot oče je dober, otrok ga obožuje, s tem, da se njemu spet ne da početi ne vem kaj. Oz. rad počne tisto kar njemu paše, ostalo pa precej manj.

Na splošno sem opazila, da je z leti postal precej manj prijazen, kot je bil prej, manj stvari ga zanima, itd. Življenje postaja dolgočasna rutina, ki meni ne paše. Edino sex mu še vedno ustreza in je super, ampak on bi precej večkrat, kot se meni da, s tem, da od njega ni nežnosti, ki jih pričakujem čez dan in potem tudi ne morem kar preklopit zvečer. Tako, da je tudi sexa na koncu bolj malo.

Skratka, na zunaj nam gre čudovito, ampak meni ne ustreza več sedaj ko sem samo še nekaj let oddaljena od 40. Očitno me je ljubezen minila in on se je tudi spremenil.

Razmišljam torej o ločitvi. Kar se tiče otroka mislim, da ne bo težav in bom dobila polno skrbništvo, saj je po moje prelen, da bi ga želel pol/pol, razen, če bi hotel nagajati.

Želim iti nazaj v mesto v stanovanje, zato me bolj skrbi finančna situacija, saj moja služba ne omogoča kaj dosti opcij. Preživnina bo vsekakor pomagala, sploh, če bo dovolj visoka, kar pa me najbolj zanima je izplačilo moža. Ker sva še pred hišo živela že skupaj (prijavljena) na istem naslovu v najemu in se je hiša gradila šele potem, sklepam, da sem upravičena vsaj do polovice celotne vrednosti, je tako? Ker on denarja za izplačilo nima, se bo hiša prodala in polovico dobi on, polovico pa jaz. S tem, da moja slabša služba in otrok sigurno pripomoreta, da dobim še kaj več kot le pol.

Si prav predstavljam? Verjetno enako velja tudi za ostale stvari, ki jih je kupil v tem času (avto, nadstrešek za avtomobila,..)? Gre vse na pol, ali lahko kaj dokazuje, da je bil vse njegov denar in s tem dela težave? Želim le tisto, kar mi pripada, da zaživim na novo s svojim otrokom in nočem, da me kaj prinese okoli samo zaradi boljšega odvetnika.

Vsak nasvet dobrodošel, še posebej glede financ.

Brezvezna provokacija

Res no, da se vam da toliko nakladati.

Ne morem verjeti, kaj lahko zraste na ženskih zeljnikih. Pa sem ženska.

ju knou d dril …

hmmm, spet deluje kot provokacija, tja do polovice posta mi je zgledalo skulirano za žensko, pol pa, da ji celo več pripada, pa čista pušiona s skulirnostjo…., qurac moj ti pripada, še polovico ti ne pripada, če ima tip trikrat večjo plačo kot ti.
jebeš odvetnike, ki to na pol talajo, naj ti pomaga pri najemnini stanovanja, oskrbo otroka in odklop od tebe, to je vse kar ti bi jst dal….

Ne bodi rit.
Pripada ti tisto kar si ustvarila. Res se upošteva tudi tvoje delo ob tem ko je on več plačeval – a če te ne bo prostovoljno izplačal, bo treba vse dokazovati;
On bo lahko dokazal svoje večje prihodke in to da je sam ustvaril 3/4 premoženja, ti boš morala dokazovati svoje vloženo delo in sredstva. Seveda on lahko s plačilnimi listi in ostalimi dokumenti dokazuje svoj večji vložek in na koncu bo sodnik razsodil.

Nekako dvomim, da bi bilo v tem primeru pravično, da bi ti dobila več kot pol. Če seveda nisi česa zamolčala.


ti pa velikega pojma o delitvi skupnega nimaš ☺
btw: odvetniki znajo kar dobro svetovati do kam lahko kdo seže in koliko tožba stane (celo za male pare 40€ za 1/4 ure pogovora)
Deli se v ustvarjeno v času zveze ☺ – ni pa nujno da 50:50 – stvar dogovora !!

Tudi, če je provokacija, je to zelo tipičen opis našega srednjega sloja, ki na zunaj sicer izgleda super, v realnosti pa ne preveč.

Dejstvo je, da pri večini takih mož zasluži glavni del financ v družini, hkrati pa ne dovolj, da bi bila žena lahko doma. Tako dela še ona za nek minimalec in socialno varnost, privoščijo si lahko nekaj več kot kakšni drugi, a je čisto vse na plečih moškega. Delata pa oba enako, tudi doma se vedno več stvari deli.

In ko pride do ločitve, žena pobere vse, ker je njen domači del dela kar naenkrat vreden 100x več kot je realno, čeprav sta oba doma delala enakovredno in tudi hodila v službo.

Se ne čudim ko se marsikomu zmeša v takih situacijah in potem beremo o tragedijah.


ti pa velikega pojma o delitvi skupnega nimaš ☺
btw: odvetniki znajo kar dobro svetovati do kam lahko kdo seže in koliko tožba stane (celo za male pare 40€ za 1/4 ure pogovora)
Deli se v ustvarjeno v času zveze ☺ – ni pa nujno da 50:50 – stvar dogovora !!
[/quote]

Ustvarjeno v času zveze z njegovim denarjem…sem prepričan, da ne bo želel dati 50:50 kot ona pričakuje, ampak sem hkrati prepričan, da ga čaka svinjska vnaprej izgubljena borba…sem pa hkrati prepričan, če ženska pride s takim napadom na moža, da gre normalnost lahko hitro po zlu.

Zaradi dolgočasja in neorganiziranosti se je nesmiselno ločevati. Raje, kot da premišljuješ, kako boš olupila svojega moža, raje premisli, kako spet urediti lepe, zdrave in prijetne odnose. Tvojemu možu prav nič ne manjka, le zlezel je v leno udobje svojega doma. Na svetu je veliko moških, ki so zelo slabši od tvojega. Najbrž si sedaj živela v pravljici. Izmisli si kako tvojega moškega podžgati in spet vzbuditi življensko energijo v njem. Manj delaj domača opravila, in več časa preživite skupaj, se pogovarjajte in uživajte v čem prijetnem. Tudi domača opravila delajta skupaj, tako ne boš trudna in boš imela več časa za moža. Za lepo skupno prihodnost se je treba truditi obema. Mislim, da iz tvojega zapisa sije tudi malo tvoje grabežjlivosti, kako se dobro okoristiti in živeti udobno na veliki nogi. Ker tega nisi dobila, bi sedaj kar šla proč z lepo malho plena, ne glede na žrtve, ki jih boš pustila.

Ustvarjeno v času zveze z njegovim denarjem…sem prepričan, da ne bo želel dati 50:50 kot ona pričakuje, ampak sem hkrati prepričan, da ga čaka svinjska vnaprej izgubljena borba…sem pa hkrati prepričan, če ženska pride s takim napadom na moža, da gre normalnost lahko hitro po zlu.
[/quote]
preberi si družinski zakon ☺
v času zveze so prihodki obeh skupni (neglede na to koliko je kdo v času zveze služil) !!
verjemi, da se za 25{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} skupnega premoženja ne splača drajsati po sodniji ☺

Nekdo se je pa REEEES potrudil, ni kaj.

Ojoj ženska, kaj ti pa je.? Po dolgih letih zakona in otrocih, pa res ne moreš pričakovati, da bo 24/7 pestro. Nista več fant in punca ampak zakonca in starša.
Sploh ne vem v čem je problem.? Kdo te je nalagal, da se ti mora nonstop dograjati.? Umiri se in glej kaj vse imaš in ne česa nimaš.

Dogajati je bilo mišljeno

ni ravno tako, da z višjimi dohodki dokažeš, da si več ustvaril, ker se tudi skrb za gospodinjstvo in otroke šteje kot doprinos k skupnosti. samo zato, ker en partner zasluži več, še ne pomeni, da je tudi dejansko več ustvaril v vezi…

ni ravno tako, da z višjimi dohodki dokažeš, da si več ustvaril, ker se tudi skrb za gospodinjstvo in otroke šteje kot doprinos k skupnosti. samo zato, ker en partner zasluži več, še ne pomeni, da je tudi dejansko več ustvaril v vezi…
[/quote]

Saj točno to sem napisal. Nisi prebral/a?

Jaz dejansko poznam eno tako. Žalostno pa je, da bo dobila tako skrbništvo kot mastno preživnino. Kot že rečeno, se bojim, da se njenemu možu “odtrga”, ker tovrstna izsiljevanja in manipulacije z otroki hitro privedejo do katastrofe.

Glede financ je tako: tisto, kar je on pred tabo imel več, tisto se ne more delit, mora dobit on toliko nazaj izplačano. Ko sta bila pa skupaj in je on več zaslužil, tisto se pa šteje, kot da je pol tvojega (in tudi tistega, kar si ti zaslužila, je pol njegovega). Tko da si mal preračunaj njegov vložek pred zvezo, tisto je njegovo, ostalo pa vse na pol-pol. Pri otroku pa se bo dosodilo tako, da se mu ne bo standard znižal, torej da bo karseda isto živel kot prej – taka bo preživnina oz. če se bosta dogovorila sama, da bo on toliko pokrival kot do zdaj.

Oan bo dobila preživnino, ali otroci?

Oan bo dobila preživnino, ali otroci?
[/quote]
Seveda jo bo dobila za otroke. Vendar ima malo napačne predstave glede tega, čemu je preživnina namenjena. Ker če za otroke skrbita in jih vzdržujeta oba partnerja enakovredno v sorazmerju s svojimi dohodki, preživnina po mojem mnenju ni potrebna. V tem primeru ne gre le za ohranjanja standarda otrok, temveč tudi mame.
Več ne bi razlagala, da se kdo ne prepozna.

Glede na to, da si napisala, da so hišo pomagali graditi tudi starši od moža, ne misli, da jo boš sedaj lahko pobasala več kot polovico.
Mož je imel torej delnice od prej, ki jih je prodal zaradi gradnje hiše. Torej je to njegovo in se ne bo upoštevalo, kot tvoj delež.
imaš preveliko apetita in ljubezni do denarja.


Seveda jo bo dobila za otroke. Vendar ima malo napačne predstave glede tega, čemu je preživnina namenjena. Ker če za otroke skrbita in jih vzdržujeta oba partnerja enakovredno v sorazmerju s svojimi dohodki, preživnina po mojem mnenju ni potrebna. V tem primeru ne gre le za ohranjanja standarda otrok, temveč tudi mame.
Več ne bi razlagala, da se kdo ne prepozna.
[/quote]

Pa saj preživnina je namenjena točno temu, da oba starša vzdržujeta otroke.
A ti pa misliš, da jih oba vzdržujeta, potem pa eden še dodatno plačuje preživnino ali kako?

Jaz pa mislim, da ženska preveč računa na to, da bo dobila polno skrbništvo za otroka.

Danes se skuša kar največkrat dodeliti deljeno skrbništvo, ob tem pa se preživnina ne plačuje več. Če pogledam situacijo te ženske je taka, da nima ničesar razen slabe službe. Zakaj bi torej dobila polno skrbništvo, če je pa mož dober oče (ni alkoholik, pretepač, brez ničesar…)?

Mislim, da ima zelo dober primer za deljeno skrbništvo, torej ženski odpade preživnina, na katero tako računa, da si bo plačevala novo stanovanje. Ostane ji tako le še delež, kjer je sicer res upravičena za 50/50, ampak zopet glede na to, da je on vse plačeval tudi ne bi bila tako prepričana v to.

Si bo potrebno najti novega financerja, ki bo bolj prešerne volje kot tvoj mož, samo ob taki ženski bo tudi novi hitro postal čemeren.

Mislim no.. sedaj pa ni več “fino” pa nič se ne dogaja, se bo pa kar ločila?!?
Alo no, naredi, da se bo kaj dogajalo – spravi se na kak šport, možu predlagaj kaj novega…
Sicer pa, nič ne plačaš, nič ne prineseš razen svoje rit na koncu je pa pol tvojega? Men se zdi, da bo sodišče težko presodilo tako .

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

New Report

Close