Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek drage naše mame, tete in stare mame, ki rade štrikate

drage naše mame, tete in stare mame, ki rade štrikate

zdaj, ko se spet bliža božič: tri mlade mamice vas prosimo, da s svojimi izdelki prenehate posiljevati vse okoli sebe in svoje izdelke podarjate izključno tistim, ki vas prosijo zanje. namreč, tisti, ki vas ne prosimo, tega ne potrebujemo in nam je doma v napoto. seveda z nasmehom vzamemo vsak šal in štumf, ki nam ga podarite za božič, a samo zato, da vas ne užalimo. ker vas imamo rade-zares radi. ker debelih volnenih šalov in štunfov pač ne nosimo, ker jih nimamo kje in ne kam. ker je danes povsod kamor pridemo pretoplo (ni več, kot pred 50 leti, ko so kurili samo v eni sobi v stari kameni hiši). in ker danes prav poceni lahko kupimo volnene šale in štunfe, ki so enako topli in veliko bolj udobni in mehki, kot tisti naštrikani doma. seveda se vmes potrudimo in damo šal nase ter vas obiščemo z njim za vratom, da vidite, da ga zares nosimo. a, takrat, ko vas ni zraven, nas ne boste videle v njem, temveč v starem dobrem praktičnem mehkem šalu iz odlično obdelane mešanice sintetike in bombaža iz H&M, recimo. še manj boste v volni videle naše otročke, ki dobesedno ne prenesejo volne na sebi. z njimi imamo veliko večji problem. mnogo tega jim moramo obljubiti, da se vsaj enkrat prikažejo pred vami v volni.
zato, drage štrikarce: čas in denar, ki ga namenite za volno in štrikanje, uporabite za kaj drugega. počivajte ta čas ali pa berite revije ali knjige. z denarjem pa nam pod smrekco raje nastavite kilo oreščkov, velik čokolino ali kakšno bajaderco. prav?
in tiste, ki rade vezete in kvačkate namizne prtičke. podarjajte jih le tistim za katere veste, da jih imajo v svojem stanovanju in se tudi podajo vanje. kvačkan prtiček pač ne sodi v majhno, moderno opremljeno stanovanje in je tudi lahko le v napoto. če izvzamemo posebej dizajnirane kose, seveda in ne naših flatov, ki so opremljeni v Ikei.
torej, to smo vam napisale zato, ker vas imamo neskončno rade in vemo, da imate ve rade tudi nas. ampak danes pač mamice preprosto nimamo časa za nepraktične reči. zagrabimo najbližjo, ki nudi največ koristi. primorane smo. verjetno v vaših časih ni bilo tako, kaj? pa veste kaj še: vas nikoli nismo videle vas v takih štunfih in šalih. vselej imate kakšne tanjše, bolj praktične reči okrog vratu in na nogah. tudi tiste, ki smo vam jih dale pod smrekco in so iz H&M 🙂

huh, kaj bi dala za en bel, ročno pleten pulover s puli ovratnikom (da greje vrat) in tistim staromodnim vzorcem kit!
ali pa nogavice iz PRAVE volne…
kje posiljujejo s takimi izdelki?!

Tud tolk nimate jajc, da tem osebam to direkt povete? !
Hinavke k svoje sončke vzgajate v hinavce.

JAZ TUDIIIIII….ročno delo je danes zelo cenjeno, no kdor zna to cenit!!!!!

a je tako težko podariti naprej? lani je bila akcija za klošarje, ki so zmrzovali.
pa za begunce, ki imajo tudi majhne otroke.
Pa tri mame ste take, kakšni bodo šele vaši otroci. Spomni se čez 20 let kaj si pisala tukaj, pa da se ti ne bo preveč zaletelo.

Sin je dobil prvi industrijski sal pri 19, ker je potreboval en fin sal za k plascu. Do takrat je nosil samo domace strikane od babice in jih nosi se zdaj z jaknami in bundami. Kape prav tako nosi domace strikane in nima nobene industrijske. Edino rokavice ima industrijske, zaradi telefona.

Hm, kaj pa, če jih imajo ob vaših obiskih na sebi zato, ker vedo, da boste izredno neprijetno reagirale, če ne bodo nosile vaših daril?

Hm, kaj pa, če jih imajo ob vaših obiskih na sebi zato, ker vedo, da boste izredno neprijetno reagirale, če ne bodo nosile vaših daril?
[/quote]

pa dajte si že nehat domišljat, da se svet vrti okoli vas. Babe, ki zapravljajo čas za darila za razvajene sorodnike, ki bi v resnici radi samo keš in keš in nič drugega, so itak sto let za luno. Tako kot tiste, ki sedajle take poste pisarijo. Pa da vas res ni čisto nič sram.

pa dajte si že nehat domišljat, da se svet vrti okoli vas. Babe, ki zapravljajo čas za darila za razvajene sorodnike, ki bi v resnici radi samo keš in keš in nič drugega, so itak sto let za luno. Tako kot tiste, ki sedajle take poste pisarijo. Pa da vas res ni čisto nič sram.
[/quote]

Eeeeee, kje pa vidiš v mojem pisanju, da bi naj jaz bila ena izmed vpletenih?

Sem samo zunanja opazovalka zgodbe …

Eeeeee, kje pa vidiš v mojem pisanju, da bi naj jaz bila ena izmed vpletenih?

Sem samo zunanja opazovalka zgodbe …
[/quote]

pa opazuj kaj drugega, oblake, nebo, naravo.

Ste pa smešne, no.Saj me tukaj iz Mona vam ne bomo nič naštrikale.

pa opazuj kaj drugega, oblake, nebo, naravo.
[/quote]

Ne bom.

😛

Prosim, kar imate odveč takih daril podarite jih meni. Vsi v družini jih bomo več kot veseli, nosili jih bomo s toplo mislijo na vas.

Bombaž , sintetika je pozimi hladna tudi pod plaščem,bundo, če je zunaj 0, -1 …. . Volna je topla. Je pa lahko tudi groba ,če je čista volna . Da se zunaj ne prehladimo in zbolimo, se moramo tudi toplo obleči… :)) Tudi šali, rokavice, kape itd. naštrikani /e iz volne so lepi in topli, ko je zunaj mraz.

Upam, da ve, samooklicane mamice, ne ucite svojih sinckov in hcerkic take nehvaleznosti, kot jo premores sama. Te tetke, ki pletejo in strikajo, ustvarjajo! Ve mamice pa ustvarjate samo butaste pamze, nevzgojene in nehvalezne. Butare. Zelim vam, da sploh ne dobite nobenega darila, kaj se le toliko vrednega, kot so rocna dela.

Meni pa zanima zakaj bi morale biti te mamice ali pa kdorkoli drug hvaležen za nekaj, kar dobijo, čeprav tega ne rabijo?
Jaz poznam tudi eno tako. Prav nadležna je z njenim vsiljevanjem. Moji mami kar naprej nekaj vsiljujeje. In to še take bedarije kot je štrikana majica s kratkimi rokavi. Pa kdo pri zdravi pameti poleti nosi kratko majico iz volne? Pa puloverje pa vse mogoče. Pa potem moja mama to naprej da. Ji večkrat pove, da ona ne nosi tega. AMpak ona še kar naprej sili tiste svoje štrikarije. Zdaj mama preprosto ne vzame več. Se je potem vedno čutila nekaj dolžna, ker ve, da je to veliko ur dela, ampak nosila pa ni. Pa je tudi okrog ponujala pa ni bilo interesa. Pa je dala v kontejner od Humane.

Avtorica jaz se pa strinjam. Res. Z vsako besedo. Nekaj casa je bila hisa polna prtickov in strikanih zadev. Vse je slo stran. Ne nosimo. Ni nam vsec. Pika. Posebej pa ne strikane debele nogavice in puloverji ki niso prakticni ne za prat ne za susit. Zato ja. Prenehajte zapravljati denar. Nocemo in ne nosimo. Pa ni treba udrihati da ne znamo cenit in blablabla.

Raje nic kot nekaj cesar ne rabim. Rocno delo gor ali dol.

…torej NIČ 😛
(€ v kuveti tudi ne bo)

Plete se tudi bombaž, sintetika in mešanice. Pletena majica iz bombaža je poleti super.
Res ni vsakemu nevednežu dati česarkoli…

Ja, sočustvujem.
Imam krasno taščo, res se dobro razumemo.
V mladosti je živela v pomanjkanju, in ko so se časi izboljšali, je nakupila postljnine, perila, posode … in volne. Tako se reče tistim štrenicam, kolikšen je delež volne, niti ne vem.
In otroci so za Miklavža in rojstni dan in božič dobivali jopice in puloverje. Komplicirani vzorci, ogromno dela. A jaz sem vsakič sapo zajela. Oranžna, rjava, zelena, modra pa še kakšna – vse skupaj. Stvar je pikala, da jo je bilo težko v rokah držat. Širok životec, ozki rokavi.
A sem ji prijazno razložila, da otroci tega ne marajo nosit in da tudi meni ni všeč? Ne, nisem. Ker pač načina, kako to narediš, brez da jo prizadaneš. Lepo sem se zahvalila in doma pospravila v omaro. Potem so se puloverji nehali, in nadomestile so jih cele vreče sladkarij (letos za Miklavža npr okoli 10 kg). Evo, zdaj pa imam!

Jaz sem pa svoji bivši tašči prinesla prtičke, ki so mi bili všeč in jo prosila naj mi nakvačka take v drugi barvi in zgledajo zelo lepo moderno v stanovanju. Pa zelo sem bila vesela, ko je dobil mali kak brezrokavnik celo spidermana se je potrudla gor navezti in kake tople gležnar copate so mi prišle prav pozimi. Odvisno koliko moderno vaše posiljujoče izdelke delajo, moja je bila zelo dobra v tem in v teku z časom.
Sama sem se lotila za svoje dojenčke nakvačkat zelo lepe kapice in copatke. Se mi zdi, da je to veliko lepše kar mu lahko dam, kot pa da skočim v trgovino kupit nekaj kar imajo že vsi.

vaaaaaaaaaaauuuu h&m, visek kvalitete in udobja!
vazno da je odlicno obdelana sintetika 😀

Spoštovani trio mam!
Če ste se pripravljene odpovedati kateri od vaših mam, tet ali starih mam, jo takoj posvojim.

New Report

Close