Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mobing – strah ne je

Mobing – strah ne je

Obračam se na vaše mnenje in hvala za vsak odgovor. Pred mesecem sem menjala zaposlitev. Veselila sem se nove zaposlitve in z veseljem začela odkrivati novo pot. Podjetje je veliko in v njem prevladuje ženski tim. Srečo sem imela, da sem bila sprejeta na zelo željeno delovno mesto. Seveda na začetku je bilo hudo, saj ne poznaš sistema. Ogromno informacij in nekakor greš češ to. Čez teden se je začelo. Opazila sem, da vse, kar je bilo narobe je krivda letela name, četudi nisem ničesar naredila. Zmeraj bolj in zmeraj bolj. Seveda sem kaj naredila narobe, vendar za vse nikoli ni kriv en sam. Izgubila sem to tako željeno delovno mesto. Kasneje se je zgodilo, da sem v blagajni imela nekaj centimetrov preveč. Še danes ne vem od kje, a bilo je… čeprav sem vešča dela z denarjem že dve desetletji. A morda se je zgodilo. Premeščena sem bila na drugo delovno mesto, kjer mi nihče ni razložil ničesar. Sama sem prijela za delo, začela spraševati, spremljala kako počnejo to drugi in nekako poskušala. Vedno znova vidim zbiranje zborčkov sodelavk, šušlja je ogovarjanje…a jaz vem, da moram delati. To spregledam. Počasi se krpam od vsega, a se je ponovno zgodilo to, kar bi človek najmanj pričakoval. Ko sem po dolgem času ponovno začela delati z denarjem, sem se odločila, da bom vsak cent prešteli 3x preden ga odložim. Bila sem le menjava za eno uro. Eno uro z denarjem. Res sem bila prekleto previdna. Če opišem moje počutje minuto po tej uri… zame je padel strop, sesula so se mi tla, srce mi je razbijalo…ne znam razložiti. Povedali so mi, da sem pridelala 100 EUR minusa. Res ne vem, ampak dejansko je nemogoče. Vem in sem prepričana. Ali je prišlo do napake v računalniku ali sem nekomu res na poti. Koliko je bilo denarja predhodno nisem imela vpogleda, vmes so odnašali denar… vendar jaz sem tista, ki ima minus. Tam je zapisano moje ime, kjer sem se morala podpisati. Strah me je jutrišnjega dne. Nisem pisala le tisto, kar bi bilo meni v prid, napisala sem tako kot je. Prosim vas za vaš nasvet.

Kje točno je mobing oz. po slovensko trpinčenje na delovnem mestu, ki traja dalj časa in je konstantno? Zberi se, piši jasno in še prej predlagam, da greš na google in odtipkaš željeno tebi tujo besedo. Prvo se razčisti pojme, preden se obdolžuje druge.

Seveda imas minus, ce so ti pa denar vmes ven jemali in odnasali! Kaksen cuden sistem imate? Jaz, ko prevzamem, moram presteti, podpisem koliko sem dobila in ko oddam spet prestejem. Razlika mora stimati z racunalnikom, ce je minus sem jaz kriva, druge razlage ne more biti. Vmes nihce nic ven ne jemlje, ce pa ze bi, bi moral podpisati.

nova
Uredništvo priporoča

Nisem prosila, da me nekdo popravlja. Nikogar ne obsojam le prosim za nasvet. In če te motijo moje slovnične napake jih pa ne beri. Vseeno hvala za kritiko

???
Zadnji del mi je sumljiv…
Sprejela si delo na blagajni, brez da bi vedela koliko imaš denarja?
In na koncu je manjkalo 100€?
VMES PA SO ODNAŠALI DENAR???

Vse to je zelo čudno, vsaj meni.

Sem pa opazil, da v diskotnih blagajnah folk pokličejo in kar začne delat.
Mogoče imajo svojo blagajno?

Edino zdravilo, ki pomaga: gtfo. oziroma po naše slovensko: “Odidi čimprej, kot je to le mogoče.” Zgolj dobronameren nasvet.

Lp.-

Kaksnih centimetrov prevec?…ne stekam.


Se opravičujem, pišem na mobi, sam izpisuje besede. Centov mišljeno. Dobesedno 90 centov.

Točno to.
Avtorica, tako deli pa bo.

Če imaš le možnost, se odstrani iz tega kolektiva takoj. Včeraj bo prepozno.

Bolje manj zaželeno delovno mesto in mirni živci.

Vsem hvala za nasvete. Hotela sem le mnenje še nekoga drugega. Žal jaz denarja pred prevzemom blagajne ne morem prešteti. Ne vem koliko ga je v njej, če bi lahko bi zagotovo. Niti ne morem izvedeti koliko denarja se odnese iz blagajne. Imajo tak sistem. Res hvala vsem, v kratkem času ste mi pomagali. Hvala

haha, tudi jaz ne štekam centimetrov. Spet je eni monklji dolgčas, pa si izmišljuje zgodbice in se reži vsem, ki ji kao resno odgovarjajo.


haha, tudi jaz ne štekam centimetrov. Spet je eni monklji dolgčas, pa si izmišljuje zgodbice in se reži vsem, ki ji kao resno odgovarjajo.
Ne vem kaj naj si mislim, ja res obstajajo čudaki. Nisem vedela, da obstajajo tukaj ljudje, ki so popolni. Smejati se nesreči drugim je pa res na nivoju.

Ce tako zmedeno delas, kot pises…

Še enkrat hvala vsem za nasvet. Vsem tistim, ki pa kritizirate o tem kako sem napisala vam povem, da če ne bi bila pod stresom zagotovo ne bi pisala in ne bi napisala napak. Morda ste sedaj srečnejši in je vaše življenje zato bolj popolno. Prišla sem na to stran po pomoč, dobila pa obiranje kosti. Če lahko kdo svetuje kako objavo izbrisati, saj res ne potrebujem še tega primitivnega obnašanja. Vsak si naj postavi ogledalo pred sebe. In če ne moreš pomagati vsaj škodi ne. Verjamem pa da karma svoje naredi.

V takšnem primeru pač ne podpišeš nič. Absolutno bi moralo biti znano koliko si prevzela, koliko si pokasirala. Šele nato lahko prevzemaš odgovornost za stanje.
To je to. In išči drugo službo, kajti takšen konept dela z denarjem je sila sumljiv.

Razcisti pri sebi, kaj bi rada in kaj je narobe. Ker omenjas mobing, pises pa o necem popolnoma drugem.

Ali imate kamere? Lahko se zahteva pregled posnetka. Ne moreš biti kriva če denar predhodno ni bil preštet. V takšnem primeru gre minus na vse zaposlene.

Za nevedne ljudi naj povem, da tudi to kar opisuje avtorica spada pod mobing. Mobing ni samo zmerjanje in poniževanje.
Avtorici svetujem, naj nikoli več ne podpisuje ničesar. Prej naj ti nedvomno dokažejo, da si le ti in edina kriva za osumljeno dejanje. Če tega ni, naj manjko plača delodajalec. Za takšne primere mislim, da imajo tudi zavarovanje. Delodajalci, ali sodelavci, se večkrat izognejo tako, da po krivem obdolžijo tistega, ki je najbolj pripraven. Zgleda, da si to ti. Zahtevaj posnetke s kamere ali druge dokaze. Podpis lahko še prekličeš. Preklic utemelji, da si bila pod šokom.
Če je delodajalec razumen in korekten, ti svetujem, da se pogovoriš na dolgo in široko z njim, glede na slabo stanje in odnose v podjetju. Delodajalec je po zakonu dolžan skrbeti za red in dobre odnose v svojem kolektivu. Nekaterim res ni mar, in pustijo tako kot je. Glede na tvoje stanje, ti svetujem, da vseeno kaj omeniš.

V nadalno, premisli, ali ne bi raje iskala službo drugje. Mislim, da si še mlada in delavna, zato bi te marsikje rade volje zaposlili, ali je vredno vztrajati tukaj.

V praksi je vedno tako, da kjerkoli prevzemamo denar ga imamo možnost prešteti ali je to na banki, pošti, trgovini itd. povsod.
OK ti si na blagajni, dobiš neko kaseto z denarjem ki jo prevzameš. Lahko je točen znesek ali pa manjka 100 EUR ali pa tudi 1000 EUR in ti tega ne moreš vedeti. Torej kdo je ta denar preštel? Če ga sama ne prešteješ preden ga prevzameš zakaj bi prevzela nekaj kar ne moreš prešteti in prevzemaš odgovornost za stanje v blagajni?
V tem sistemu nekaj ne štima ali pa nisi vsega napisala.

Še enkrat se opravičujem za moje slovnične napake, pišem z mobilcem, ki včasih sam izpiše besede. Včeraj sem res bila v šoku, kar je odraz na moji pisavi. Hvala iz srca vsem, za dober nasvet in tudi kritike. Danes sem stopila do direktorja in iskazalo se je za veliko napako, ki jo je storila nadrejena. Pod blagajno so našli dobropise v točni vrednosti mojega manjka. Res sem si odahnila. Res je sistem butast in srečna sem, da se je zadeva uredila. Hvala vsem, za naprej bom še pa pošteno premislila.

New Report

Close