Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek CANKARJA imam pun k

CANKARJA imam pun k

Jaz imam na Cankarja v OŠ ene same težke spomine. (isto na Prešerna!)

Kdo ga je z užitkom bral?? Kdaj se je rodil, kje je živel, kaj je napisal… nooo naštej!!
In tiste zamorjene zgodbe enega pijanca – sama muka!
In to vam jaz povem, ki sem imela slovo 5, vse spise 5… vse bralne značke, ni da ni!

Mi kar malikujemo ene zadetke (nihče uravnovešen, z družino, skrben, odgovoren…) sami posebneži, pomrli od ciroze ali jetike ali v bedi…. ) .

Prenesem še Skodelico kave…… vse drugo pa ena sama zamorjenost. Saj take so tudi dolgočasne proslave. Po moje še na pogrebih ni taka težka zamorjenost.

Politiknti pa itak samo molzejo ali polagajo vence in posedajo na proslavah, misleč – le poglejte, kako se imate zdaj lepo!

Jap, tudi jaz ga v OŠ nisem marala. In ves ta čas do danes nisem smela slišđati zanj. Ko pa letos poslušam o njem…Hm….pa saj je bil kar brihtna buča. Bo treba končno prebrati kaj njegovega. 🙂

To je značilnost piflarjev, nič ne razumete in je posledično vse brezveze. Kaj ti nuca ocena 5 , če ne znaš uživat v Prešernu. Bognedaj da bi kakšna 4ica bila v redovalnici, bi takoj tožba padla.

To je značilnost piflarjev, nič ne razumete in je posledično vse brezveze. Kaj ti nuca ocena 5 , če ne znaš uživat v Prešernu. Bognedaj da bi kakšna 4ica bila v redovalnici, bi takoj tožba padla.
[/quote]

Slab kmet si mi ti.
Kaj ti pomaga znat ene blodnje šizofrenika izpred 100 let?
Povej mi, kako se posadi solata, kam naj grem na izlet, kaj je zdravo jest … kako preživet danes!? Seveda pošteno!

To je značilnost piflarjev, nič ne razumete in je posledično vse brezveze. Kaj ti nuca ocena 5 , če ne znaš uživat v Prešernu. Bognedaj da bi kakšna 4ica bila v redovalnici, bi takoj tožba padla.
[/quote]

jaz sem imela vedno vse spise 5, slovenščino zaključeno redko 5, cankarja in prešerna se iz OŠ skoraj ne spomnim … zadnje čase ju na novo odkrivam … sta mi oba všeč 🙂

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Osebno cenim dela Valvasorja, Janeza Trdine (Spomini), Janko Mlakar sploh, Finžgar, Kersnik, Jurčič, Ilko Vašte, Lavo Čermelj, …od tujih pa zaseda odlično prvo mesto Victor Hugo, Emile Zola, Aleksander Dumas, Morio Kai….

Ko že omenjate Cankarja; zanimivega bratranca je imel:

https://sl.wikipedia.org/wiki/Izidor_Cankar

Bi razumela, da vam je Cankar iz ušes gledal v osnovni šoli (ker je po mojem takrat res prezgodaj ga brati), da pa si niste v kasnejših letih vzeli čas in kaj njegovega (ponovno) prebrali z očmi in dušo dozorelega človeka – no, to me zelo preseneča in žalosti. Zame je Hiša Marije pomočnice ali pa Na klancu tako pretresljivo branje, da nese Zolaja in še koga zraven. V Hlapcih bi se pa lahko tudi česa naučili, če drugega ne, da nas bo še teplo, če nas nič ne briga in verjamemo samo gospodarju.

Car, ki nam je Slovencem razložil, kakšni smo.

Pol kufr sem ga imel že v srednji šoli. Vsaj ena učna ura je propadla, ker ga nisem hotel odgovarjati, pa verjamem, da sem ga večkrat bral kot takratna učiteljica. Ali pa vsaj veliko bolj podrobno. O Prešernu sem že velikokrar pisal zakaj ga ne pre nesem, pa še danes pobrskam po poezijah. V zadnjem času imam poln kufr Dončića, ki tudi pogleda iz vsakega škrniclna, ki ga odprem!
Skratka živimo samo še za kulte osebnosti!

Najboljše vedno preganjajo. Avstrijci tudi ne marajo Bernharda.

Jaz pa takih modrecev, ki jih je polno okol 24/7.Komu misliš je huje.Ko umreš je težkole drugim, isto je z neumnostjo.
Pa nič bat boš kmalu boljš…boš razširlo obzorje in razumelo kaj je govoril.

Se vidi, davam ni nič jasno, če bi njegov življenjepis res poznaloi bi vam bilo jasno marsikaj in, da si ti narobe zmešalo politiko in njega.Bo treba knjige v roke vzet, jaz jih ravno nisem veliko, sam efekt pa je.Enim ne bi pomagalo pa, če bi jih jedli.
Res nobene dimenzije, ni čudno, da Makarovičeva tako reče, že skoraj nimam argumenta, da ji oporekam.

Cankar je res pretežak za OŠ, ok, s pravim pristopom bi šlo. Pa gre še v srednji težko, ker je zelo težko dobiti nenapiflanega profesorja, ki ne zna motivirati in metodično zanimivo in razumljivo podati neke osebnosti.
Cankar sploh ni edini.
Ko te težke, zahtevne, avtorje bereš kasneje in brez prisile, zvenijo povsem drugače.

Razmislite, kaj bi bilo, če bi morali poznati vse filme in akterje v njih.
Pa moderno muziko.

Me pa še vedno jezi, ker se za Cankarja ne pove, da so ga ubili, po naročilu. Trije napadalci, plačanci.
S cevmi. Še po smrti se na njegovi lobanji cevi poznajo.
Ah, ja, bil je Slovenec in hotel je javno razkriti umazane spletke, ki se po 100.letih še vedno godijo. Toliko.

.Emile Zola je! Neprimerljiv s Cankarjem.

pa še kar čeden. Kot Veliki Gatsby:

https://www.24ur.com/novice/slovenija/ivan-cankar-brez-brkov-ali-manj-znane-zgodbe-o-slovenskem-piscu.html

“Imenuj se dandanes v Ljubljani Slovenca, pa boš tepen, ne od nemških, temveč od ilirskih šovinistov… Najbolj gnusni, res gnusni pa se mi zde tisti ljudje, ki čisto brez vzroka in brez povoda spravljajo v zvezo s političnim jugoslovanskim vprašanjem še slovenski jezik.” (Ivan Cankar)…. zanimivo kako ste hinavsko izpustili zadnji del njegovega življenja, ob razpadu avstroogrske in ob nastajanju prve jugoslavije… zaradi zgornjih besed je bil pretepen od srbsko govorečih moških, zaradi posledic je kasneje tudi umrl… nam so sicer govorili, da se je zapil….

Imel je svoje intuicijske podobno kot ostali kritiki z matrico se nista ravno preveč razumela.

Res je Cankarja se dandanes popačeno uporablja za politične namene, ko je Cankar živel si najverjetneje ni predstavljaj, da bo njegov narod “progresiven” s balkansko Kardashian kulturo. Diese Balkanern hahahahaha aber wir mussen sagen, das sie sehr gute kaufer sind.

Dec je vse v nulo predvidel. vedel je, da bo Jugoslavija šla v kurtz in da bomo Slovenci prej ali slej iskali pot iz Jugovine. V bistvu je bil slovenski nacionalist. Bil je veliko pred časom, v katerem je živel.

Jaz sem uživala v Prešernovih poezijah, človek je bil res mojster vezane besede. Cankarjeva dela so mi bila tudi zelo ljuba, čeprav nekatera nekoliko pretežka za mojo takratno starost.

Ne glede na njuno življenje jima je treba priznati genialni um. Blestela sta vsak na svojem področju. Njuna dela so umetnost, umetnosti pa marsikdo ne razume. To, kar danes označujemo z besedo umetnost, se lahko skrije pred Prešernom in Cankarjem. Poklon obema.

Bil je zapit, s frustracijami, nesposoben družinskega življenja.
V pijanskih blodnjah se je skašljal, tako kot Prešeren….. tako kot se danes brezdomci po klopcah.
Kar pojdi jih poslušat. Razgledani, pametni bolj kot vsak politikant. In jasnovidni :-)). Samo papirja in svinčnika nimajo, da bi to nekam zabeležili.

Ah ja, enostavna slovenceljska pamet. Kr tolaži se, da sta bila onadva zapiteža. No, morda sta bila. Ampak bila sta genija.

Kako to, da Slovenčki niste geniji, pa ga vsi po malem cukate? Nič genijalnega ni v vas, razen tistega vašega dolgočasnega družinskega življenja, ki vas samo frustrira.

Čista resnica.

Duša dozorelega človeka?
Osvajal je neko Štefi L. in vse je moralo biti po njegovo.Ko je zanosila z njim, je želel, da splavi.In tudi je , spontano od samih skrbi in žalosti, ker se je popolnoma oddaljil od nje. Z mamo sta delali dvojno, da bi se oskrbela za doto, on pa je počasi in potihoma odšel….Uzela ga magla, po domače.
Umrl je zaradi ruma oz.alkohola.

Duša dozorelega človeka?
Osvajal je neko Štefi L. in vse je moralo biti po njegovo.Ko je zanosila z njim, je želel, da splavi.In tudi je , spontano od samih skrbi in žalosti, ker se je popolnoma oddaljil od nje. Z mamo sta delali dvojno, da bi se oskrbela za doto, on pa je počasi in potihoma odšel….Uzela ga magla, po domače.
Umrl je zaradi ruma oz.alkohola.
[/quote]

Pravi ded. Pisatelj, pa še jebach.

Tisti, ki pljuvate po njem, mu ne sežete do koeln.

https://www.slovenskenovice.si/novice/slovenija/ivan-cankar-je-ljubil-stefko-se-bolj-pa-rum-122141

New Report

Close