Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kolikokrat na teden meso?

Kolikokrat na teden meso?

Pri nas jemo meso 2-3 krat na teden. Tako nam pač paše. Otroci vsi 15+ in to je skupen dogovor. Od tašče 3x na teden slišim, da sva z možem škrta in da otrokom ne privoščiva. Ona jih potem “crklja” s pohanimi zrezki. Ti so res dobri, ampak jih prav tako res doma ne delamo, ker jih ona vsaj dvakrat na teden, in enkrat na teden pridejo tudi k nam. Po mojem je pa to pretiravanje.
Kako je pri vas?

Pri nas 4x na teden. So pa otroci se majhni in po mojem morajo jesti meso. Niso v vrtcu, drugače bi ga že tam.

Mi vsak dan, ker tega užitka si ne bom nikol pustil uzet. Mamo tudi koline pa drugo domače meso, tako da je zdravo.

Vsi, ki jeste ogromno zelenjave, ker mislite, da je bolj zdrava, kot meso, se zelo motite. Pojeste še veliko več kemije zraven kot mi vsi skupaj z zrezki, piščanci in drugimi zadevami.

Jaz nisem poseben mesoljubec. Brez pa ne bi bila. Dovolj mi je 2x na teden ( včasih tudi 5x). Različno, kakor mi zapaše. Mož ga je večkrat, hči približno tako kot jaz.

Kak relevanten vir, prosim.
In prst na čelo, pa malo pomisli: s čim pa hranijo živali, ki dajejo meso?

Ne more bit v mojih 15 dkg mesa na dan tolk svinarije kot v tvoji kili zelenjave, ki jo morš pojest na dan, da ti rit ne razpade.

Jaz jem meso vsak dan, ponavadi tudi večkrat na dan. Ob propagiranju vegihiranja mi postane kar slabo. Ni ga boljšega kot čevapi, kebab, zrezek, domača suha salama… Njam. Vi pa kar pri kumarah in peteršilju ostanite, bo tako več za nas 🙂

Vsak dan, če ne doma, pa v službi pri malici.

Mi jemo meso vsak dan za kosilo (ups, včeraj ga nismo!!!, 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vsak dan!).
Če tvoji otroci pri babici veselo zmažejo pohančke, je ta vaš dogovor o mesu 2-3x na teden bolj švoh. Pri nas, ko jemo meso vsak dan, nas noben pohanček ne premami, čeprav doma spoham meso ali sir na vsakih 5-7 LET!

Pa saj ta podatek, kolikokrat na teden kdo je meso, pa res ni važen! Pač ga je jeste, kolikor vam paše – zakaj se o tem sploh pogovarjate s taščo? Naša tašča nima pojma, koliko mesa jemo ali kaj jemo. To je naša stvar in sami se odločamo o tem. Je pa pri nas brezmesno kosilo čisto nekaj običajnega, lahko bi preživeli tudi brez mesa in ne bi v resnici nič pogrešali, ker obstaja veliko druge raznolike hrane. Včasih ga jemo 4x na teden, včasih pa 14 dni sploh ne. Ni pravila. Pazimo le toliko, da takrat, ko ne jemo toliko mesa, jemo jajca, skuto in druge vire beljakovin.

Skupni seštevek je torej več kot 2-3x na teden.
Kot bi rekla, da ste vegetarijanci, če bi samo drugje jedli meso, doma pa ne.

Zakaj pa ne? Jaz sem naprimer prvi mesojedi vegetarijanec. Vegetarijanec, ker naj bi to bilo moderno in zdravo, mesojedi, ker rad jem meso.

Jaz mesa ne jem, mož bi ga, če bi ga lahko, parkrat na dan vsak dan (pa ga ne), otroke pa silim z njim ene 5-6x na teden.

Ne jem mesa in nikoli ga ne bom.

Po moje ene 3x na teden, to pomeni, da je meso kot del glavnega obroka. Drugače pa sigurno še vmes kot paštete, kakšne salame, ampak tudi to ne vsak dan..hrenovk ne jemo, jih otroka, niti mož ne marajo, meni se jih sicer kdaj zalušta, ampak jih ne kupujem.
Ne vidim razloga, da bi se mesu odpovedali, ga niti ne pojemo veliko, pa vseeno se mi zdi, da je potrebno zaradi določenih hranil, sploh pri šolarjih.

5 x na teden

jaz ga jem 4x na teden. pa različno,od mletega do pišščančjega do govejega do svinjskega. Ker imam omejene finance,pač ne kupujem toliko zelenjave,dam pa več za meso. Ker mi odtehta,tudi finančno. Pa tudi bolj je koristno in nasiti kokr če bi dala zelje in repo,ki se lahko cenovno primerja da je “poceni”. Pazim velikrat da nardim obvezno brzemesni dan,ker pšreveč mesa ni ok. Od rib pa kakšn mesec nabavim tune,drugo ne morem. (jemljem pa omega 3 redno). men je mesek mmm njami!

avtorica jaz mislim a veš,tašča je stara delavska šola po mojem. te stare generacije so vajene full mesa,ker generacija pred njimi (pred 1 sv.vojno) pa so bili kmečki hlapci in mesa ni bilo. meso je bil samo za koline,pa tist mesec pol pa konc. večinoma v letu pa žganci pa zelje pa močnik pa tko..Pol ta baby boom generacija (1960-1950….itd) je pa meso ratalo bolj dostopno ga so ga pa šopali. zdej ej pa znano da preveč mesa ni ok. ne sekirej se!

Sploh nisem neki fan mesa. Tu in tam mi že paše in takrat ga jem, drugače pa ga sploh ne pogrešam. lahko pa pripravljam kosila polna za mesojede torej z mesom, ampak jaz potem tega mesa (če mi ne paše) ne jem in jem samo prilogo, zelenjavo, juho itd. in mi je čisto super.

Držim-o se načela, da telo samo “pove”, kaj hoče (prehrana, seks, počitek,….). Drugo vprašanje pa je, če si lahko to tudi privošči.

Vesel oče

P.S. Ona Vegetarijanka, ki je zdaj skupaj z možem obsojena zaradi zanemarjanja otrok (enega sta celo izgubila, ker sta ga silila s travo in ko se je dete ravno navadilo, je poginilo) je bila pred leti celo moja sošolka na enem tečaju. Spominjam se je kot izredno pridne in delavne, vse je popisala, rešila, sploh nisem vedel, da je vegete …., pa izredno suha je bila.

https://novice.svet24.si/clanek/novice/crna-kronika/5c0e72bb5c9da/starsa-podhranjenega-10-mesecnega-dojencka-obsojena-na-delo-v-splosno-korist

Mesa ne jemo. Smo zdravi in siti. 🙂

Pri nas doma ne jemo zivali, torej tudi 4 in 6 letni sin prakticno od rojstva ne uzivata mleka, jajc in mesa (nekaj casa sta ga se ‘pod prisilo’ uzivala v vrtcu, dokler se jima ni do konca zagabilo). Vsi smo zelo zdravi, prakticno brez obiska zdravnika, otroka sta sportnika, polna energije. Midva z zeno pa tudi.

Kaj pa vem. Odvisn, kot mi paše. Včasih vsak dan, včasih tud cel tedn niti koščka mesa. Jem kar mi tist moment paše. Se ne obremenjujem s tem kolk je tega.

Otroka v soli kolikor sploh ga (vecinoma menda ne razen mesne omake), moz dnevno v sluzbi, jaz ga sploh ne jem.

Ja pri 4 in 6 letih sta strasna sportnika in to taksna, ki ze od rojstva niti mleka nista uzivala :))))))

New Report

Close