Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Cigani na robu parcele

Cigani na robu parcele

Na pasu gozda med našo in sosedovo parcelo je parcelca z mini zidanico, vse na cca 200m2 parcele, do nedavnega v lasti pokojnika, sedaj je last njegovega sina, ki pa živi noben ne ve kje, če sploh še živi. Tam so so se naselili cigani, cca 20 jih je in nam mečejo odpadke čez ogrado, urinirajo, serjejo, sekajo mlado drevje in kurijo. Za drevje so danes rekli policiji, da sem jim dovolil in izgubljam živce. Odpadki itak niso njihovi so rekli, da sem jim jaz šel nametavat, sploh nek star pralni stroj in kup ribjih konzerv in celo hoteli, da poberem! Nato so me še lažno prijavili, da grozim s smrtjo.
Pravijo, da če skočijo čez ogrado bo kazen za motenje, za ostale stvari pa je medsosedska stvar, ker ne počnejo nič narobe????. Cigoti imajo nek papir, kjer piše, da imajo dovoljeno bivanje v zameno za oskrbo hiše, papir je ponarejen a dokler ni lastnika, velja kot pravilo pravijo. Oni tudi ne vedo kje lastnik, policija tudi ne, bil je samo na zapuščini in izginil. Ima kdo kakšen pameten nasvet kako se jih znebiti na lep način? Drug sosed dela kot mednarodni avtobusar za agencijo in se mu gladko je be ker je doma mogoče 3 dni na mesec.

V elektronski ZK imaš vse podatke o lastniku parcele – ne vem, kdaj je bila zapuščinska in ali se je novi lastnik vpisal v ZK. Tako da so mogoče še stari podatki notri.
Če je bila zapuščinska pred kratkim, vnesi ime in priimek pokojnika, mogoče je bila kje kaka osmrtnica in boš izvedel vsaj sinovo ime, potem pa prebrskaj internet. Okrožna sodišča načeloma objavljalo tudi naroke za zapuščinske razprave, vendar ne vem, ali so potem našteti tudi dediči.
Nemogoče se mi skoraj zdi, da ne bi nihče od sosedov vedel ničesar.
Kar se tiče smeti, vprašaj za nasvet na komunali, kako oni ukrepajo v takih primerih in ali se da kaj storiti. Ne povej, da gre za cigane, reci, da nekdo uporablja zidanico in meče smeti.
Aja, če parcela ni zazidljiva, bivanje v zidanici NI dovoljeno. Poglej zakon. Ista fora kot kamp prikola. Spet pogled v ZK oziroma mogoče občina, oddelek za urejanje prostora.

So pa to res trdovratni in zahtevni primerki človeške vrste. V Črnučah, tam kjer so Strojani dobili hišo, so zraven že naseljeni njihovi rojaki v prikolici, zraven ima vojska svoje zemljišče in prostore, pa skladišča RK, pa jih nihče ne preganja … okoli pa trop psov, sigurno veterinarsko vrhunsko oskrbljenih.

Čak mal, kako je lahko lastnik kar bil na zapuščinski in izginil in Romi imajo dokument, da so edini skrbniki?

Aha, sin je podedoval po očetu, potem pa Romom vse pustil v oskrbo in dobesedno izpuhtel?

WTF?

Imam vse podatke, samo njegov sin na danem naslovu ne živi več, takrat je še, ker za smrt očeta je nekako moral izvedeti. Zdaj, pa mislim, da celo ne živi več v Sloveniji, ker ga tudi policija ne najde. Z vasi ga nobeden ne pozna ker sta bila prišleka, nikoli obiskov, da bi vedel. Imel je pa neko dekle iz Ukrajine, opcija da se je preselil gor. Parcela je delno zazidljiva, delno gozd, stavba je zavedena kot počitniški objekt, raba pa “stanovanjska”, ima hišno številko in dostop do vode, nima pa elektrike. Kličem komunalo jutri. Občino sem že klical in so me napotili na policijo.

Imam vse podatke, samo njegov sin na danem naslovu ne živi več, takrat je še, ker za smrt očeta je nekako moral izvedeti. Zdaj, pa mislim, da celo ne živi več v Sloveniji, ker ga tudi policija ne najde. Z vasi ga nobeden ne pozna ker sta bila prišleka, nikoli obiskov, da bi vedel. Imel je pa neko dekle iz Ukrajine, opcija da se je preselil gor. Parcela je delno zazidljiva, delno gozd, stavba je zavedena kot počitniški objekt, raba pa “stanovanjska”, ima hišno številko in dostop do vode, nima pa elektrike. Kličem komunalo jutri. Občino sem že klical in so me napotili na policijo.
[/quote]

Kaj bi ti sploh rad?
Imaš pač take sosede, kaj jim boš naredil?
Policija jim ne more nič, ker nič nimajo, inšpekcija še manj, odselili se očitno ne bodo…
Probaj živet z njimi kolikor se da normalno, ker oni nič ne gubijo, če boš zaostroval boš na izgubi samo ti, še kaj ti bodo ušpičili, pokradli, razbili….

Edini v Evropi, ki ve kako z njimi ravnati je Orban. Odkar je Orban ta glavni morajo celo delati 8 ur na dan se je en pritoževal.

Čak mal, kako je lahko lastnik kar bil na zapuščinski in izginil in Romi imajo dokument, da so edini skrbniki?

Aha, sin je podedoval po očetu, potem pa Romom vse pustil v oskrbo in dobesedno izpuhtel?

WTF?
[/quote]

Ni nobenemu pustil, izvohali so, da je izpuhtel in se naselili, zato pa ga hočem poiskati in vprašati o papirju. Grem stavit da nima pojma. Hiška ni stara, je lepa 80-90m2 zidanica zgrajena 2012, vredna je vsaj 30000€ in tega nobeden ne bi pustil, sploh ne ciganom. Njegov podpis je ponarejen in na stari naslov, ki ne živi več, samo tega brez da se ga najde, ni moč dokazati.

Kaj bi ti sploh rad?
Imaš pač take sosede, kaj jim boš naredil?
Policija jim ne more nič, ker nič nimajo, inšpekcija še manj, odselili se očitno ne bodo…
Probaj živet z njimi kolikor se da normalno, ker oni nič ne gubijo, če boš zaostroval boš na izgubi samo ti, še kaj ti bodo ušpičili, pokradli, razbili….
[/quote]

Če bi tebi sosedje zapirali cesto, po kateri imaš služnost bi hitro klical okrog in iskal rešitev, da odmaknejo plehovje, ker z avtom ne moreš domov. Vozim se po travniku, ob asfaltu, ki sva ga plačala v celoti jaz in drugi sosed. Če bi ti smetili parcelo z odpadno pločevino, sekali mlado drevje, kurili umetne materiale in smradili…

Če si štajerc pusti mejl pa se zmenima za kaki prostovolni prispevek za bencin pa kako južno častiš pa bo vseh 20 po lufti bežalo

Če bi tebi sosedje zapirali cesto, po kateri imaš služnost bi hitro klical okrog in iskal rešitev, da odmaknejo plehovje, ker z avtom ne moreš domov. Vozim se po travniku, ob asfaltu, ki sva ga plačala v celoti jaz in drugi sosed. Če bi ti smetili parcelo z odpadno pločevino, sekali mlado drevje, kurili umetne materiale in smradili…
[/quote]

Žal vem o čem pišeš, ampak to so ljudje, ki nimajo kaj za izgubit in proti tem se ne moreš borit z nekimi pravnimi sredstvi, ker si oni z odločbami brišejo r.t ….
Boli jih k…

Ali se nekako spoprijatelji/dogovori z njimi ali se na oštro/na roke zmeni sam, vse ostalo je đabe.

Mislim, da je to edina rešitev ali pa prodaja parcele. Orban zna z njimi, pri nas pa so jih čivkajoče dušebrižnice, večinoma iz Ljubljane, ki nikoli niso bile v konkretnem stiku z njimi, razglasile za osmo čudo sveta, ki bogati našo kulturo, zato je tudi nadvse zaščiteno. Še pogledati jih ne smeš grdo, že skočijo v luft.

New Report

Close