Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Hči noče na priprave

Hči noče na priprave

Doma imamo perspektivno najstnico 14 letnico v športu, ki je zelo zagreta ima pa zelo velik odpor do obveznih priprav ki so cca.4 dni.Kako jo prepričati Oz. Kaj storiti

Hči je dovolj stara, da se lahko sama odloči, ali se bo udeležila priprav ali ne. Pravzaprav je dovolj stara, da točno ve, zakaj ji priprave niso všeč. Morda ji šport, ki ga trenira, v resnici sploh ni všeč, pa ga trenira samo še zato, da vas ne razočara.

Mogoče bo ravno imela menstruacijo, pa ji je totalno zoprno. Ali pa imajo tam samo skupinske tuše in se ne mara slačiti pred drugimi.
Ne vem, bogve, zakaj nje ne vprašaš?
Upam, da gre za kako tako “nedolžno” zadevo, ne za npr. nadlegovanje.

Meni osebno so bile priprave najvecji zur pri teh letih, ceprav sem trenirala predvsem iz navade in zaradi pricakovanj drugih.
Ce ima odpor do sporta, je ne bi smeli forsirat, komot poskusi kaj novega. Ce ima pa odpor do klubske druzbe, pa naj pac ne hodi na priprave. Big deal. V 4 dneh ne bo konec “kariere”.

Kako pa kaj ozadje? Razumevanje s trenerji/trenerkami?

Ima v ekipi takšne, ki ji zavidajo na polno, torej konkurenco, ki ji nagaja na vsakem koraku?

Ali pa je slaba morda v kateri od zadev, pa je tarča posmeha med “sorivalkami”?

Pogovori se z njo tudi v tej smeri.

Predvsem predlagam da se z njo pogovarjate. Pa ne samo direkt zakaj ne greš na priprave, pač pa malo po ovinkih pa malo danes malo jutri,… In se zve tudi ozadnje kaj jo muči.
Potem pa je odvisno kakšen je šport, če je individualni potem ne vidim panike če se ne želi družiti z ostalimi tudi v 4 dneh ne bo neke razlike gre ali ne.
V kolikor je ekipni šport pa je druga če ne želi z ostalimi, ker na pripravah in tako na skupnih druženjih ko so brez staršev se gromno naredi za ekipo.
Ne vem če ti bo kaj pomagalo pa vseeno. Pri nas hči ni žlela na nek turnir, traja 3 dni. Potem pa ugotalvjamo da jo malo nazaj drži ker tiste s katerimi se najbolj razume in je veliko na vezi tudi izven trenengov ne grejo. Pa pogovoru se je vseeno odločila ker je videla da njej šport veliko pomeni, tudi ogovori kako bi šla naprej na športni gimnazijo in DIF, ostalim njenim najboljšim kolegicam pa je to le krožek. Nekaj dodatnega za par let. Hči se je na koncu vseeno odločila za turnir, ker je ugotovila da s tem kolegic ne izgubi, sama pa bi izgubila dodatne izkušnje, možnost igranje 3 dni,…

Če noče it naj pač ne gre. Ona že ve zakaj noče iti. Mi je pa skrajno neumno, da starši vedno sprašujejo kako otroke v nekaj prepričat oz. kar prisilit. Res nevem kaj je z vami narobe. Če pač noče pač noče.


V vsakem primeru bi bilo pa dobro vedeti ozadje zaradi česa ne želi iti.
Moj pa komaj čaka, da gredo. Vsako leto, tako na jesenske kot spomladanske. In če kar naenkrat ne bi imel želje za it, bi bilo čudno in bi s pogovorom želela izvedeti zakaj.

Kaj pa, ce dozivlja kaksne zlorabe s strani trenerja, ce je moski oz. s strani kogarkoli. Morda se boji, da bi jo otipavali ali se kaj hujsega. Raje se pogovorite in pridite zadevi do dna. Vso sreco!

Če je res tako zelo zagreta, potem je zelo nenavadno, zakaj na 4-dnevne priprave pa ne bi šla. Običajno najstniki na take zadeve komaj čakajo. Da je kdo ne nadleguje in se s tem izogiba zlorabi (če je že ni doživela). To je meni najprej padlo na misel.
SKrakta, pogovor, če ne bo nič povedala (lahko da ne), pa je NE SILIT. Perspektivna gor ali dol. Bo pa kaj druega v življenju delala.

New Report

Close