Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Učinek masaže po mnenju zdravnika odpre črevo

Učinek masaže po mnenju zdravnika odpre črevo

Naslov je zapisan malo smešno, vendar je moje vprašanje resno.

Moja zdravnica mi je namreč zaradi moje zaprtosti in težavnega izločanja svetovala masažo zadnjice okrog luknje. Terapevtska masaža hrbtenice, ki vključuje tudi masazo spodnjega dela križa in ploščice v vrsti navzdol poleg obeh odprtin, pa nikoli nisem pri tem čutila, da bi se mi odprl anus in bi me prijelo na blato. Zato ne čudi. Masirati naj bi si morala z oljem okoli zadnjika, s čimer naj bi po mnenju zdravnice hkrati sprostila tudi notranje mišice rektuma in lahko izpustila iz sebe zastarano blato. (In ker me že boli trebuh od Donata vsak dan).

Vprašam vas, kakšne so vaše izkušnje pri tem? Ali se vam je kdaj pri masaži pri sproščanju mišic zadnjičnih mišic dobesedno odprl tudi anus in ste morali na WC? Meni se zdi to nemogoče, saj so zunanje mišice ritnic in anus zunaj ena stvar. Notranja sluznica in zaprto črevesje pa pač seveda druga stvar. Po moji izkušnji se pri oljnem draženju anus in rektum samo zapre, nikakor se ne odpre! Če se že kak odprez se navlaži vagina.

Kako pa bi bilo to na terapevtski masaži ali pri božanju med moškim in žensko, če bi en drugemu ob tem začela izločati blato!

Bistvo zapisa je, da masaža okoli mišic anusa sprosti samo te zunanje mišice in nikakor notranjega zadnjega dela črevesa. Vsaj ne toliko, da bi ne pritisnilo na blato. Masažo okoli pa mi je zdravnica svetovala zaradi zaprtosti.

Masaža trebuha te stoprocentno požene v wc. Krožni močni gibi v smeri urinega kazalca. Pred tem pa telovadna vaja: istočasno približanje kolen in dvig ramen leže na tleh.

nova
Uredništvo priporoča

Pri dojenčkih, ki imajo oslabljen refleks izločanja blata (to je val krčenja črevesja, ki gre proti zadnjiku in ni povezan z zavestni krčenjem mišic oz. napenjanje) je eno od pomagal tudi, da se mu z naoljeno vatirano paličko ali konico termometra potisne v anus. To sproži krčenje črevesja. Morda je dr na podoben način mislila.

Jonc, ta način že poznam. Zdravnica pa pravi, da samo okoli. Da ne raztegujem notranjosti.


Lahko potrdim tole. Moj oče je trpel zaradi zaprtosti. Masaža trebuha mu je zelo pomagala.

Ja, probaj, a ne, saj skodovati ne more. Ce bo pomagalo, pa toliko bolje.

Pa porocaj, ce deluje 😉

Ne, ne deluje…. Samo prst not pomaga, kar pa ne smem.

Ugotavljam pa blagodejnost oreščkov Alesto (Nut & Fruit Mix, ne drugi.) Pojem jih zvečer eno dobro pest čimveč rozin, mandljev, navrh spijem vode. Naslednji dopoldan se delno le oblikuje nekaj, da končno odrine od mene. Med pijačo pa Fruc Sola limonada.

Vsak dan zaradi slabe prebave jemljem tudi IBEROGAST 20 kapljic pri največjem obroku, ki zelo ureja želodčne črevesne težave.

Žlica domačega olivnega olja na tešče pomaga.

Masaža trebuha ja, okoli anusa pa ne 🙂

Točno tako!

Kot so še vsi napisali, pomaga masaža trebuha, gibanje, masaža okoli ritke, pa tudi masaža v ritki.

Lahko uporabiš kakšen pripomoček za v rit, namažeš z maslom, ali pa uporabiš moškega če si heteroseksualna ženska, ja analni seks je tud za to koristen.

Potem je uporaba kakšen Donat in ostalo.

Hvala za nasvete.
Samo… kako lahko nekateri združujete iztrebljanje s seksom, mi pa ni jasno, saj nima nič z iztrebljanjem blata. Če greš na blato, na take stvari ne misliš, če nisi hudo moten. Ogabno.. In to niti ni izvedljivo.

Kadar grem za cel dan med ljudi, res prej doma redko uporabim klistir z vodo, tako, da se sprazni.

Mojih težav je bistveno manj, odkar sem iz prehrane 💯 izločila vsak alkohol, čebulo, paradižnik, ocvrto hrano, politanke , kis in vse polnozrnate stvari. Zdaj vidim, da je tudi pečen krompir škodljiv , ker napenja in zapira. (tisti iz Mcd’s še najmanj) in tako namesto tega raje jem kuhanega neolupljenega in kuhan riž brez dodatkov olja. Pire krompir odpira, ampak trenutno me po njem samo boli v trebuhu, odpre pa ne. Bel ali polbeli kruh, najraje jem z arašidovim maslom, ker pomirja prebavni sistem, polnozrnate hrane pa nič ne smem. In 1 deci jogurta vsak dan .Že več kot en mesec jem vsak drugi dan v solati tudi fižol iz pločevinke, vsaj 200 g in mi ne škodi kot nekoč in vsak dan vsaj 1 do kuhana korenčka zaradi prebave.

Moj cilj je ozdraviti bolezensko spremenjeno črevesno floro, kar je za želodčno črevesne težave.

Kaj bi morala jest za normalno praznjenje, ne vem. Toliko hvaljeno jabolko ne lahko celo zapre z nekje v črevesju spodaj ostane in potem pri izločanju povzroča hudo bolečino z cen pa pride čisto trdo blato po njem . Banana me zapre
za kar nekaj časa. Pijem vsak dan tudi Janšo žlico olivnega ali bucnega olja.


To pedri odpirajo teme in take kvasijo, ni baba odprla teme. In veš da je glih zdravnica to svetovala, le bolni sprevrženec si take izmišlja. Pri otrocih vedno pomaga masaža trebuha in se prakticira.


V skladu z naravnim ritmom se črevo najlažje izprazni zjutraj. Prav pride, če prej pomasiraš trebuh tako kot so svetovali pred mano, potem pa bodi vsaj pet minut v čepečem položaju na celih stopalih s pritisnjenimi koleni ob trebuh. To je naravni položaj za odvajanje blata!
Bodi pozorna na refleks praznjenja, da ga ne zamudiš ali hote prestaviš na kasnejši čas. Če si hočeš prebavo res urediti, nepreklicno ubogaj refleks, tako da delovanje črevesa vrneš v naravni ritem.
V prehrano dodaj suhe slive in suhe fige, ki jih zvečer namočiš in poješ na tešče. Količinsko je dovoj ena kompotova skodelica namočenega sadja. Riž spada med hranila, ki zapirajo in prav tako korenček. Kislo zelje in repa delujeta na črevo kot metla, sploh v surovi obliki. V glavnem se ravnaj po izkušnjah.
Preišči tudi psihološki vidik zaprtosti. Smiselni prevod bi bi v navezanosti na ljudi in na stvari kot npr. “žal mi je izpustit iz rok…” ali “to še prav pride”… Teh vzorcev se ne zavedamo, ker delujejo iz podzavesti.
Torej rednost!!!, pa telovadba, masaža, prehrana z veliko vlaknin in odkrivanje vzorcev, z vsem skupaj si pomagaj, ker je treba streljati z vsemi topovi nenkrat. Pa veliko uspeha!

Najlepša hvala za odgovore.

Zato bi morali ineti vsi dona čučovce, ne oa te visoke prestole, kjer se danka sploh ne odpre…. poskusi naslednje. Spij 1,5 l donata na tešče, ostani doma in poečepni. Kot da greš na wc v gozd. To naredi blizu stranišča. Garant dela.

Ja, vse to sem že naredila, zgodaj vstala in pila na tešče več kot pol litra Donata, ampak sem se spraznila le za tisti dan. Potem pa dalje po starem najprej… Vsak dan pa ne moreš tega delat.. služba. Sirup Prorektal, Portalac, tudi Donat, so agresivni, ob redni uporabi črevesje se bolj polenijo.

O škodljivosti angleškega WC se strinjam, ker na morju v Dalmaciji na tisti cucalici nisem imela nobenih takih težav.

Tisti stol, nekakšna pručka, na katero dvigneš noge in se nagnes naprej, ni učinkovit, ker ni isto kot pravo čepenje.

Masaža trebuha tudi pomaga, če konkretno drgnem levo in desno po trebuhu s pestjo, nekaj se premakne, imate prav.

New Report

Close