Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ali mora najemnik v bloku plačati

ali mora najemnik v bloku plačati

Ali moram, kot najemnik v bloku, plačati sledeče stroške:

hišnik
stroški kurjača

domofon (popravilo in kontrola delovanja)
menjava vložka za ključavnico (vrata so v kleti)
deratizacija
izdelava mesečnega obračuna za ogrevanje
(okoli 3 eure)

Mi lahko pripopate link, kjer bi bilo kaj več napisano.
Hvala in lep večer.

Odvisno kako imaš v pogodbi napisano oziroma kako ste dogovorjeni z lastnikom – najemodajalcem.
Stvar dogovora.

Najemnik plačuje vse stroške tekočega vzdrževanja, torej vse kar je navedeno v zgornjem postu.
Izjema je rezervni sklad in pa stroški investicijskega vzdrževanja (nova fasada, menjava dvigala, obnova kotlovnice, menjava strehe).

nova
Uredništvo priporoča

Seveda ne, tudi najemnine ti ni treba plačat.

Da, vse kar si naštel.

Glej od 91. člena naprej…

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ZAKO2008#

Uradno tega ne plačujemo, sam lastnik tok najemnino dvigne, da je to vse not.

tako kot imata z najemodajalcem zapisano v pogodbi.
Da, če stroški niso všeti v najemnino.
Ne, če so stroški všeti v najemnino.
To kar ti opisuješ zgoraj je upravnik bloka in ga plača vsak lastnik stanovanja v bloku.


plačuje se tudi po komadu neočiščenih kondomov in uporabljenih vložkov ter glasnost in vreščanje v postelji v decibelih od 22 ure do 5 ure zjutraj.Nič ni zastonj!!!!!!.Po 80 letu so stanovalci tega plačila oproščeni oziroma dobijo dobropis.

Aja, deratizacija ti pa očitno ni pomembna. Bi raje živel med podganami in mišmi. Ja, tudi deratizirajo ZATE !!!!!

Seveda ne, tudi najemnine ti ni treba plačat.
[/quote]

prosim, nauči se odgovarjat na vprašanja. Če ne veš svetovat, bodi raje tiho.Hvala.

prosim, nauči se odgovarjat na vprašanja. Če ne veš svetovat, bodi raje tiho.Hvala.
[/quote]

Saj ti je dobro odgovoril. Ker je res nepotrebno vprašanje.

Ja, vse to je strošek tistega, ki stanovanje uporablja.


Neumna se mi zdi samo izdelava mesečnega obračuna za ogrevanje. Mi smo to rašili drugače! Je pa trajalo dve leti, z veliko dokazovanja, kdo komu plačuje in ga posledično preživlja. Podnajemnik/najemnik seveda ni faktor, ki bi ga kdo moral upoštevati!
Torej kupi svoje stanovanje in se “kregaj” z upravnikom!

tako kot imata z najemodajalcem zapisano v pogodbi.
Da, če stroški niso všeti v najemnino.
Ne, če so stroški všeti v najemnino.
To kar ti opisuješ zgoraj je upravnik bloka in ga plača vsak lastnik stanovanja v bloku.
[/quote]

Saj vse navedene postavke (poleg drugih) mi zaračuna upravnih bloka.
V najemni pogodbi mi piše, da moram plačevati tudi druge individualne obratovalne stroške, ki jih določa stanovanjski zakon, drugi zakon in podzakonski akti.

Vse razen popravila domofona, ker to ni redno vzdrževanje.
Vprašljiva je tudi menjava ključavnice.

Pri nas placamo lastniki popravila, kot so menjava kljucavnice, domofon – in sicer iz rezervnega sklada, vse ostalo najemnik.
Sej hisnik teb zamenja zarnico, teb spuca sneg, zate pokosi travo,…
Pa tud podgane zate odganjajo.
Tud dimnikarja placajo najemniki.
To je vse sklop rednega vzdrzevanja.
Se ti ne zdi posteno?

Pri nas placamo lastniki popravila, kot so menjava kljucavnice, domofon – in sicer iz rezervnega sklada, vse ostalo najemnik.
Sej hisnik teb zamenja zarnico, teb spuca sneg, zate pokosi travo,…
Pa tud podgane zate odganjajo.
Tud dimnikarja placajo najemniki.
To je vse sklop rednega vzdrzevanja.
Se ti ne zdi posteno?


Pri nas isto. Meni se zdi popolnoma prav in pošteno. In seveda, v rezervni sklad vplačuje lastnik.

Našel sem pravilnik o vzrževanju, pa ne vem ali je popravilo in kontrola delovanja domofona pod 1 ali pod 2.

1. Klicni zvonec v stanovanju in pred vhodnimi vrati (stanovanjskimi?), s kompletno instalacijo (redno čiščenje, vzdrževanje, popravilo stikal in stika v zvoncu ipd.)


2. Domofon (parlofon) kompleten in električna avtomatska ključavnica z glavnimi vhodnimi vrati (redno vzdrževanje in nadomestitev tipkal, slušalk, mikrofonov in priključnih vrvic)

Električar bi ti to takoj povedal, sam na žalost jaz nisem.


Pri nas isto. Meni se zdi popolnoma prav in pošteno. In seveda, v rezervni sklad vplačuje lastnik.
[/quote]
To sodi pod redno vzdrževanje in je tvoj strošek.

New Report

Close